1. 1.
  filmlerden gordugumuz kadariyla surekli donut yiyen ve galomla kahve icen, aptal espriler yapan, geri zekali, sisman polisdir. ama gercekler her zaman farklidir. siz siz olun amerikan polisine artistlik yapmayin, skertir.
  11 ... laz pacino
 2. 0.
  gerek gerçek hayatta gerek filmlerde görüldüğü kadarıyla gerçekten karizma polislerdir. keyiflerine göre adam dövmeleri zaman zaman görülebilr haber bültenlerinde. hükümetin kendilerine tahsis ettiği kıyafetler bizim ülkemizdekilere bakıldığında epey kalitelidir. hırsızı,arzısı iti kopuğu kovalıyorsa mutlaka helikopterle de yukarıdan takiptedir amerikan polisi. trafikte çevirdikleri sürücüleri şayet direksyondan ellerini kaldırdıkları taktirde vurma hakkına sahiptir. bizzat kendileriyle muhatap olanların anlattıklarına göre zaman zaman son derece yardım sever, bazen de ibneleşen bir varlıkmış amerikan polisi.
  ... chilavert
 3. 1.
  bazi filmlerde heryerde bazi filmlerde hicbir yerde olan polislerdir.
  ... rodeo erkei
 4. 2.
  avcılık içgüdüsü yüksek olandır, helikopterden iyi nişan alandır, hareketli hedefleri affetmeyendir, hareketsiz hedefe işkence yapandır, fakat her nedense yargılanmayandır, yargılananları da suçsuz bulunup beraat edendir.
  ... 5 6 2 tamam
 5. 3.
  karşısında silah yani silahlı gördüğünde silahını rahatlıkla ateşleme hakkına sahip polistir...
  ... impala
 6. 4.
  filmlerde gördüğümüz kadarıyla arabada donut yiyip yanında kahve içen şişko ve tembel kişiliklerdir. Ama polis filmin esas oğlanı ise yine arabada donut yiyip kahve içer ama, çakı gibidir, atiktir, çeviktir, zekidir. bir de arabayı asla kilitleme ihtiyacı görmez.
  ... asperg
 7. 5.
  yakışıklı ve fit olanlarında genelde yarım daire çerçeveli güneş gözlüğü bulunur.
  1 ... tumdengelen
 8. 6.
  dünyanın en ezik polisleridir. ne zaman bir olaya el atsalar lanet federaller gelip, bu polisleri siktir eder. hele cinayetlerde, olay mahalline geldiklerinde yaptıkları tek şey fbi ajanının telsizini getirip götürmektir. her akşam donut yediklerinden götün göbeğin maşallahı vardır. sonra fırsatını bulunca bütün hırslarını pezevenk, uyuşturucu satıcısı zencilerden çıkartırlar. rütbesi yükselince uyuşturucu ticaretinden kendileri de nemalanırlar.

  işte böyle eziktir bu herifler. halbuki türk polisi öyle mi?

  https://video.uludagsozluk.com/v/polis-arabasına-saldıran-protestocular-12056/

  -3 ... antiblack
 9. 7.
  (bkz: aynasız)
  ... zookeeper
 10. 8.
  türk polisinin örnek alması gereken polistir.
  -2 ... seri arti oy veren melek