bugün

bu çok garip bir konu olmuş benim amcam bir tanedir ama öldü işte Allah rahmet eylesin.
görsel
Baba yarısıdır. Severim sayarım.
amcan sana değersiz gelir sen amca olarak yeğenlerinden kıymet beklersin, handikap.
enteresan bir dil...
Genelge faydası kendinedir.

Yaptığın işlerde başarılı olman onun için hosnutsuzluk sebebidir.
babaannemizin ogludur.
babanın erkek kardeşi. baba yarısı.
söylenildiği gibi babanın yarısı değil olsa olsa 1 / 10 belki olandır.
faydasından çok zararı vardır. net.
bir diğeri için bakınız (bkz: dayı)
16 sene önce hakkım olan 300 milyar parayı gasp etti resmen, ama parça parça geberdi gitti, once ayağını kestiler sonra bacağını sonra kolunu sonra diğer bacağını
Yardım etme imkanım vardı ama dönüp bakmadım bile cenazesine de gitmedim
10 yaşımdayken kaybettim nasıl birisi olduğunu pek hatırlamıyorum. babamdan çok farklı bir kişilikte olduğu kesindi ama ben çok tanıma fırsatına mazhar olamadım. hatırladığım ufak sahneler 3 oğlu vardı, kızı olmadığından beni alıp götürürdü oyuncak bebek gibi saçlarımı tarardı birde karpuz kollu, fırfırlı falan elbiseler dikmişti rahmetli.
Eski Türkçede kadın erkek farketmeksizin toplum içinde sevilen sayılan kimse olarak kullanılırken zamanla anlamı daralarak babanın erkek kardeşini tanımlamıştır.
Tüm akrabalar yalandır.

Siz siz olun kendi ayaklarınız üzerinde durmaya bakın, bunlara muhtaç olmayın.
Teyze kesinlikle anne yarısıdır ama amca asla baba yarısı değildir.

Kendinden kendini çıkarırsan sıfır kalmaz gibi bir şey.
dört tanesine sahip olup hiçbirinin bir faydasını görmediğimdir.
allah rahmet eylesin millete ne amcalar var
ben amcamla 13 sene küs kaldım en sonunda caldiklarından bi fayda görmedi 1 bacagı 1 kolu kesildi felc durumunda geberdi gitti en sonunda.
Bugün vedalaştığımdır.

6 yıl önce babam çok uzaklara gitti bugün de kendisi babamın yanına gitti. Babamdan sonra duygularım alınmış gibiydi, bütün gözyaslarımı babamı kaybettiğimde harcamış gibiydim. Babamdan sonra 6 yıl boyunca yakın çevreden uzak çevreden çok kayıplar gördüm fakat hiç birinde ağlayamıyor, gözyaşı dökemiyordum. Ama bugün 6 yıl öncesine dönmüş gibiyim, şimdide gözyaşlarımı durduramıyorum.

Benim için baba yarısı değil baba gibiydi, iyi günümde kötü günümde hep yanımdaydı, yokluğunu hiç hissettirmedi. Kendimi bildiğimden beri bayramları geçtim her görüşmemizde cebime harçlığımı koydu, üniversiteye çağına geldim hala koymaya devam ediyordu yeri geldi zorla koydu ama parasız bırakmadı. Şehir dışında kazandığım üniversite kaydına götürdü, yurda yerleştirdi, Yeri geldi üniversite harcımı yatırdı, araba kullanmayı öğretti, cok uğraştı staj yeri ayarladı, yeri geldi rakı sofrasına oturduk birlikte kadeh kaldırdık ve bir bu kadar daha şey...

Hakkın ödenmez amca, unutulmayacaksın. Babama selam söyle.
amcam ile evlerimiz yan yana olmasına rağmen, amcamı en son bayramda gördüm. mutlu aile bağları *
babanın erkek kardeşi olduğu için am-ca akrabamız değildir çük-ce akrabamızdır. onun için amca denmesi hatalı olan kişidir.
Bazen kötü olabiliyor amca olmak. 14 yaşındaki yeğenim bi kere amcacık dedi, 3 yaşındaki diğer yeğenimin dili dönmediğinden amcık diyor. Sabahtan beri milletin içinde bağırıp duruyor.
Yeğen katili olcam sözlük.
bir dil olarak düşünülebilir.
misal:
-amcanız nasıl
-iyidir ilerletmeye çalışıyorum.daha dilim alışmadı.
insan vücudundaki bakteri gibidir.

yararlısı yaşam standardınızı arttırır, geleceğiniz için (belki yarım, belki tam bilemem) bir dayanaktır.

fakat eğer zararlıysa, sakın ileride "düzelir belki" deyip ertelemeyin. hayatınızdan, düşüncenizden, ruhunuzdan söküp atın. kısacası size bu bakteri nasıl zarar veriyorsa o şekilde yok edin.
Babamın yarısını bırak çeyreğinin çayreği kadar dahi olamayan ve doğduğumdan beri hiçbir hayrını göremediğim kişi. Doğduğu günden bugüne kadar babaannem ve dedeme her zaman hayırsız evlat olmuş. Çok şükür babam hiç ona benzememiş.
(bkz: aslan akbey)
(bkz: abbas ustaoğlu) saygılar.