bugün

(bkz: yenilenebilir enerji kaynakları)
mevcut enerji kaynaklarını zaten biliyoruz. ama bu enerji kaynakları mevcudun ötesinde ve yenilikçi bir yapıya sahiptir. (bkz: osuruktan biyogaz elde etmek)
nükleer enerji.
(bkz: erke dönergeci) *
(bkz: otoyollardan gecen arabalardan elektrik üretmek)
karşı cinsler arasında oluşan duygusal elektiriği işleyerek şehir şebekesine aktaran duygusal santraller kurulması. olmaz demeyin çok kızdan ac 220 aldım ben.

(bkz: senden elektrik alıyorum)
rüzgar enerjisi.
(bkz: insan gücüyle elektrik üretimi)
(bkz: elektrik üreten spor tesisleri)
(bkz: bor)
(bkz: toryum)
ikiside türkiye'de bol miktarda bulunmaktadır. haa birde unutmadan;
(bkz: h2o)
insan bokuyla beraber çişi eğer bir enerjiye dönüştürülebilseydi şu an enerji sıkıntısı yaşamayan ülkelerin başında olacağımız alternatif enerji kaynaklarıdır.
(bkz: insan dıskısından biyoenerji elde etmek)
(bkz: mesir macunu)
(bkz: osuruk) yüksek oktanlı ve yanıcı bir gazdır.
eksi oyveren ibne, ibnelik yaptıkça; sinirlenen yazarın bir ucu götüne, bir ucu kulağına olmak üzere bakır bir tel bağlanır. ibnelikler devam ettikçe beyine giden sinirler teli dolaylı olarak ısıtır ve bu enerji ile 2 yumurta kaynatılabilir.
(bkz: düşünce gücü)*
mehmet ali birand'ı fransız bir gazeteci arar, muhabbet çok koyudur, v.s v.sdir. gazeteci sorar:
+yahu kuzum sizin istanbulun kanalizasyonunu nöörüyolar
-denize döküyoz be kanka
+puhaha zuaha falan fistan
-n'oldu leyn
+kanka ya bizim parisin elektriğini kanalizasyondan üretiyoruz da sizin 3. dünya ülkesi olduğunuzu unutmuşum sorry yane.
(bkz: acı ama gerçek)
(bkz: otuzbirci tayfanın eline dinamo bağlamak)
çiş. evet bildiğin çiş. her evin tuvaletinde bir türbin olduğunu düşünsene? tuvalete işemek yerine tirbünlere hızla işeyip tirbünün dönmesini sağlamak, burdan doğan enerjiyi depolayıp ilerde lazım olduğunda kullanmak. yani potansiyel enerjinin mekanik enerjiye dönüşmesi işlemi.

aman tanrım, birazdan ruslar beni vurmaya gelicekler! *
sözlüğümüzde aşağıdaki şekillerde örneklenen kaynaklardır;

(bkz: bakteriden elektrik uretmek)
(bkz: gece gunduz sicaklik farklarindan elektrik uretmek)
(bkz: hamsterdan elektrik uretmek)
(bkz: hayvan kanindan elektrik uretmek) *
(bkz: otoyollardan gecen arabalardan elektrik uretmek)
(bkz: ulkedeki siyasi gerilimden elektrik uretmek)
(bkz: öss barajından elektrik üretmek)
(bkz: kıllı adamlardan elektrik üretmek)
eğer bir dağda iseniz yiyecek birşeyinizde yok ise ;

(bkz: solucan)
(bkz: kemirgen kurtlar)
gaz. ama öyle böyle gaz değil. ya da doğalgaz falan değil abicim. bildiğin gaz. bizim milletimiz kadar kolay ve anlamsız gaza gelen millet yoktur. bunu bi enerjiye çevirebilirsek ortalığın da mına koruz okadar söylüyorum sana. örnek mi istiyorsun? sormana bile gerek yok, sadece sokakta 2 saniye dikkatli bak etrafına...

- süleyman abi şu senin şey değil mi ya?
+ hani nerde amınağoayım...

bu kadar kolay.
yaşları 7 ile 11 arasında değişen çocuklar olabilir. bu çocuklarda öyle bir enerji var ki bıraksan sabahtan akşama kadar amaçsız koşabilirler. bu yüzden misal okulun top sahalarına öyle bir sistem yerleştireceksin ki bu çocukların kinetik enerjisinden elektirik enerjisi üreteceksin. o bölgeyi mahalleyi idare eder en azından.
(bkz: seksten elektrik üretmek)