bugün

6 m 250 bin euro+ bir miktar yanar bir miktarda dönerle fenerbahçeye transfer olmuş futbolcu. hayırlı olsun efenim.
sabah galatasayda akşam fenerbahçede büyük olasılıkla yarın beşiktaş ile sözleşme imzalayacak olan oyuncu..
bir galatasaraylı olarak * hayırlı olsun diyorum. yetenekli futbolcu. eskişehirspor'un açgözlülüğüne kurban gitmiştir diyebilirim.
daha fazla daha fazla diyerek fenerbahçe'ye verdiler. galatarasaray'a gelseydi kendini avrupa arenasında da gösterip avrupa'nın büyük kulüplerinden birine gidebilirdi. umarım kocaman'ın elinde harcanmaz. fener iyi çalım attı, aldı adamı. tebrik ederim. umarım oyununu bozmadan geliştirerek oynar. hayırlı olsun.
gücüne gitmesinde transfer piyasasının oruspusu oldu şöyle bi açıklama yapar yakında ailem beşiktaşlı, gs için ölürüm, eskişehir'de futbolu bırakmak istiyorum, fb'de oynamak istiyorum, trabzon'da da ev aldım.
9 mayısta alper potukla ilgilenmiyoruz diye beyanatlar veren fenerbahçe nin, sırf galatasaray zarara girsin fiyat artsın diye çirkeflik yaparak transfere karıştığı, kendisi kadar çirkef olmayan sidik yarışına girmeyecek kadar profesyonel ve demokratik bir yönetime sahip galatasaray ın olaydan çekilince, eskişehirin alperi, alperin anasına küfür edenlere kitlediği transfer sonrası bu tip yazılar ve hezeyanlar olacaktır. ta ki galatasaray ın yapacağı ilk transfere kadar. beşiktaştan aldıkları kangalı nerelerine sokacaklarını bilemeyenler, alperi alıp turşunu kurabilirler. fenerbahçe için büyük transfermidir? hemde nasıl.

mehmet topal, meireles gibi oyuncular varken alper in gelmesi (ki ben alper i gökhan gönül gibi diğer takım taraftarlarının saygısını kazanacak bir oyuncu olarak görüyorum umarım yanılmam) fenerbahçe ye artı bir katkı yapacağı kesin.

ancak galatasaray a gelseydi, melo nun iyi bir alternatifi olarak görülecekti. bu çok açık. melo lu bir galatasaray da ilk 11 de oynayıp oynayamayacağı kesin değil. belki de alper için daha hayırlı olmuştur.

bu transferin ardından sonra ne olur? şu olur. galatasaray gider gökhan inler i alır. önümüzde ki senelerde şampiyon olmaya devam eder. aziz ve aykut kendilerini parmaklaya devam eder ve konu kapanır.
https://pbs.twimg.com/med...BK0LCCgCQAAHUxh.jpg:large
ahahaha fb tv şu an son dakika olarak altyazı geçiyor. bitti bu iş.

koyduk mu?

tanım: fenerbahçe ye transfer olmuş futbolcudur. *
bir fenerbahçe taraftarı olarak kendisine hoş geldin diyorum. koyduk mu lan?
6.25 + 4 + 3.5 milyon euro maliyetli futbolcu.
Seneye benzer bir transfer için muhtemelen stoch ve topuz kullanılır.Alper de bi kaç sene sonra artık. sırasını beklesin.
(bkz: mehmet topuz 2)
Haber doğruysa fenerbahçeye transfer olmuş futbolcudur. Hayırlı olsun. Ulan o değil de alperin gelmesine değil orhan şamın gitmesine daha çok sevindim.*
balkona çıkıp '' aziz başgan aziz başgan oley diye'' bağırmama sebep olan futbolcu. büyüksün başgan çok büyük!
dikine oynayabilen ve ve Fenerbahçe'ye büyük güç katacak olan kaliteli futbolcu.
afyonluların ne kadar para manyağı olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir.
gs ye gelmemesi iyi oldu, alperin galatasaray da oynayacağı bölgede yeterli sayıda oyuncu vardı zaten, 2 alper 1 melo etmez gözümde,

önceki entryler de değinilen bir konuya ekleme yaparak açayım:

alperin artıları:
dikine oynar. pas yüzdesi yüksektir. çabuk ve tempolu. top kontrolü iyi. sorumluluktan kaçmaz. temaslı oyunda var. baskı istersen yapar. saha vizyonu geniş.

eksileri : şut özelliği kısıtlı, yan toplarda etkisiz, hava hakimiyeti yok, savunma özelliği yok, top kapma yok,

melo nun artıları:

dikine oynar.
pas yüzdesi yüksektir,
yan toplarda etkili,
hava hakimiyeti iyi, şutlarda etkili,
savunma özelliği var, takımı atağa rahatça kaldırabilir,
zor durumda kalınırsa stoper dahi oynayabilir,
top kapma da iyi, birebir de etkili, takım oyununda iyi, temaslı oyunda iyi, sorumluluktan kaçmaz, top kontrolü iyi

eksileri: kısmen agresif, baskı yapmaz, istikrarsız, kondisyon devamlılığı düşük, takımı demoralize etmeye meyilli.

objektif yaklaşımdır taktir sizlerin.

edit: son dakika gelişmesi ,,

ertem şener @_ertemsener 2 dk
evet Alper Potuk 'da Feberbahçe'ye gitmeyi kabul etmiş ! hayırlı olsun
fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. yapacak bir şey yok.
yalnız daha 1 hafta önce o adamdan bir halt olmaz diyen fenerbahçeli bir arkadaşım vardı. yarın ne diyecek çok merak ediyorum.

arkadaşım "niye aldılar ki bizim yöneticiler cidden salak" dediler. takdir ettim kendisini.
Her alanda en cok kupa alan takim fenerbahce iken gs gibi bi takima turkiyenin en buyuk spor klubu diyenleri gormemi ve yarilmami saglayan basliktir.
şike dostu olan fenerbahçe veeskişehirsporun aralarında alışverişte kullandıkları oyuncudur. eskişehir güzel oyunlarla galatasaraya satacak gibi yapıp oyuncuyu fenere geçirmiştir iki oyuncu +7,5 m euro'ya.
Ins fenerbahceye transfer olur da aykut kocaman'in 35 orta saha oyuncusuyla ne yapacagini goruruz dedigim pahali futbolcu.
yarın ofspor'a imza atarsa şaşırmayacağım futbolcudur.
(#19782806)
(#19782999)
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=34903
borsaya da bildirildi, yamulmuyorsam imzalar perşembe günü.
faydalı olur veya olmaz, bu her şeyden önce bir 'moral' transferidir.

---spoiler---
geçen sezon 2. transfer döneminde (devre arası) fenerbahçeye transferine taş koyan menajerini kovmuştur, sıkıntı yok gibi.
---spoiler---

fenerbahçeye gelirse emre ve salih ile birlikte göbeği üçler ve takımın değişmezi olur, topuz transferine falan benzemez, alper ve topuz çok farklı tipte iki oyuncu.
alper türkiye standartlarının üzerinde bir orta saha oyuncusu, oyunun iki yönünü de ustalıkla oynayabiliyor, 90 dakika boyunca yılmadan ikili mücadelelere girebiliyor, emre abi dediği emre belözoğlunun 22'lik versiyonu gibi.
-emre abiden öğreneceğim çok şey var, fenerbahçeyi seçmemde büyük katkısı var demişti 2 yıl önce-
teorik olarak alper-emre-salih üçlüsünün yan yana oynaması takımı ciddi anlamda rahatlatır, göbekte 3 adet iki yönlü oyuncunun bulunması muhteşem bir lüks!
vallahi nice genci harcamış takımım bu genci de harcarsa şaşırmam umarım başarılı olur bizde. hayırlı olsun yeni takımın kardeşim.
dansözlüğü değil adamlığı seçmiş futbolcu. fenerbahçemize hayırlı olsun.
iyi transferdir. söylemiştim daha önce de 4 milyon eder, hadi +1 de ben vereyim 5 olsun demiştim. ama bizim gereksiz şişik kadronun indirgenmesi lazımdı. hoş genç adam tutunamazsa, 4 ile verdiğin 6 arası fark yok. sonuc olarak boşa giden para olur/olurdu. ama genç bir adam için riske değer, top şimdi kendisinde. ve melo ile aynı yerin adamı değil zaten, kıçınızdan mevki uydurmayın amk!! bizde o işi yapacak 3 adam var, emre, topal ve raul! o sebeple hayırlı olsun. not: kapak ayrı konu onu yaparız her türlü zaten. ama seneye için harbi bol alternatifli kadro şart, ve olacak. sadece iyi düşünmek yeterli bunu anlamak için. not 2: lan orhan şam gibi basiretsiz, düztaban bir adam gidiyor, asıl transfer bu vallaha!
not 3: gs ergenleri saçmalama yarışı yapıyor şu an. nokta.
Eyvallah cok ıyı top suruyor, ıyı kosuyor, yere saglam basıyor her sey ıyı hoŞta bu Çocuk ne son pası verebilÍyor nede son vuruŞu yapabılıyor o kadar para kesınlıkle etmez sadece ıyı top surmekle bu kadar para hak edılmez, kendısını cok cok gelıstırmesı lazım fakat pas vermekte sut cekmekte yetenek ıŞıdır. Insallah bu eksık yonlerını gelıstırır de ulkemız komple bır orta saha kazanır.