bugün

robert zemeckis'in kasım 2016'da çıkacak olan savaş draması filmi. başrollerde brad pitt ve marion cotillard yer alıyor.
teaser'ı internete düşmüş film.

http://www.youtube.com/watch?v=22PY59GHQgU

--spoiler--
brad pitt yaşlanmamış.
--spoiler--
ciddi manada brad pitt'in yaşlandığı gözlerden kaçmayan nazi karşıtı film.

marion cotillard ise altın çağını yaşıyor.
görsel
sürükleyiciliği yüksek, alışılagelmiş aşk hikayelerinden farklı bir brad pitt ve marion cotillard filmi..

izlerken sıkıldığım tek bir an olmadı diyebilirim.. duygusal bir film olmasının yanı sıra, bizim milletin pek sevdiği 'acıtasyon'un olmaması benim nezdimde izlenebilirliğini ve gerçekçiliğini arttıran bir nedendi.

oyuncu kalitesine zaten diyecek en ufak laf yok.. vizyondaki filmler arasında bilet parasını en çok hak eden film.

çakallarla dans * * ya da görümce'ye* gideceğinize bu filmi izleyin derim..

ayrıca son sahnesi beni inanılmaz etkiledi.
Brad pitt in başrolde oynadığı 2.dünya savaşı yıllarında geçen film daha gidemedim.
Çok eksik var. Geçişler çok hızlı. Ne oldu ne bitti demeden, evlendiler, çocuk yaptılar. Bi durun bi nefes alalım. Kesinlikle savaş filmi olarak değerlendirmeyiniz. Aşk filmi. Hatta o bile değil. iki arada bi derede kalmış. Ama gidin Brad pitt yaşlanıyor. Onu son kez genç görmüş bile olabiliriz.
Sinemada izlemedigim için biraz uzulmustum ama iyi ki gitmemişim.

Kötü değil ama iyi de sayılmaz. Gerilim dozu yüksek diyemem. Baştan biraz belli oluyor. Bence en büyük artısı ikinci dünya savaşı filmi olması.
Başrolünde brad pitt ve marion cotillard olan film. Güzel film. Ayrıca çekimler esnasında bu ikili epey iyi anlaşmış, angelinayla brad boşanmıştır.
Genel olarak zayıf ama finalde biraz duygusal olarak etkiliyor.
Fragmani izledigimde ve ustune brad pitt i de gorunce mr and mrs smith tadinda bir film sanmistim ama alakasi yok. Filmdeki hizli gecisleri pek sevemedim, arada birlikte birkac gorev daha yapabilirlermis. Sonunda uzuldum. cok guzel bir filmdi.
8/10
Brad Pitt ve Marion cotillard'ın birlikte rol aldığı, sıkmadan izleten güzel bi film. Yer yer gerilimin yanında, iyi bi dram filmi olmuş.
2. dünya savaşını arka plan olarak kullanan küçük ama etkileyici bir öykü anlatan dram filmi. Nazi filmleri klişeleri olmadan da nazilerle ilgili film çekilebiliyormuş. yönetmen çıtayı düşürmeden sıkmayan, akan, iyi bir film yapmış yine. Brad pitt'de çok seviyor nazi öldürmeyi amk. Önce soysuzlar çetesi, sonra furry, şimdi ise allied. casablanca filmi ile ilgili olan göndermeler, benzerlikler güzeldi.
gideri olan bir ikinci dünya savaşı macera-casusluk-aşk filmi. bu arada filmdeki ingiltere'de ana karakterlerin evinde geçen parti sahnesi sekansı özellikle bombastikti.
marion cottitard ve brad bitt in basrolunu paylastıgı romantik dram.

--- spoiler ---

mr and miss smith daha aksiyon ve komedi versiyonuydu.
allied cok agır versiyonuydu.
huzunlu bir tat bıraktı.

-brad pitt: sevismek mi istiyorsun? sevisen ajanların basına ne gelir bilirsin. ölürler.
-marion: vay. bayagı bi sevismek dedin. aslında sevismeleri sorun degil, duygular sorun.
**
-brad: tek bi seyi bilmek istiyorum. beni seviyor musun?
-marion: sana kazablanka dan beri asıgım.

--- spoiler ---

-brad: seni seviyor gibi gozukuyorlar.
-marion: ben de onları seviyorum. duygularım hep gercektir. boylece rol yaptıgını anlamazlar.
--- spoiler ---

-asker: yabancı topraklarda ilk ucusum.
-brad: ne dusunuyorsun?
-asker: annemi.
-brad: babanı dusun. eminim seninle gurur duyuyordur.

--- spoiler ---

-marion: o bizim gibi yalan soylemek icin egitilmedi.
--- spoiler ---