bugün

6 saat süren seminerler sonucunda sigarayı hiç zorlanmadan bıraktıran sistemi bulan insandır. Kendisi 33 yıl günde 5 paket sigara içmiştir. Akciger kanserinden ölmeden önce de "eğer sigarayı bırakmasaydım 20 yıl önce ölürdüm" diye mesaj bırakmıştır.
13 senelik bir sigara içicisi olarak, sigarayı bırakmak için birçok başarısız girişimlerim sonucunda bir arkadaşım vesilesiyle tanıştığım insan. sadece videosunu izledim ve bugün sigaradan uzağım. bırakmayı çok istiyip bırakamanlara şiddetle tavsiye ederim. izlediğim vide o sadece bir saatlikti ama 2 aydır içmiyorum ve çok mutluyum. herkese tavsiye edilir. buyrun:

http://cinema2011.blogspo...-brakmann-kolay-yolu.html
sigarayı bırakmanın kolay yolu isimli kitabın yazarıdır aynı zamanda. ben de kitap aracılığıyla bıraktım sigarayı. gerçekten kolay oldu. en azından kendimle cebelleşerek bırakamadığım o kadar çok bırakma girişimime oranla kolaydı.
oldukça başarılı bir sigara bırakma metodu sahibi. allah gani gani rahmet eylesin. 25 milyon kişiye sigarayı bırakmlarında yardımcı olmuşluğu var. sigarayı bırakanlar içersinde, türkiye ve dünyadan çok tanıdık isimler mevcut. dvd + kitap işi büyük ölçüde hallediyor. seans işi, dvd ve kitaptan fayda sağlayamayan acınası iradesi zayıflar için düşünülmüş. hap, ot bok püsur hiçbirşey önermiyor yada satmıyor. dvd yi izlerken gerçekten eğleniyorsunuz,kahkaha attırıyor ve harbi lan ben malmıyım bu kadar dedirtiyor.

özellikle istakoz sahnesi yarıp geçti bünyemi.

edinnmek isteyenler için kitap yurdu ve idefix te kitapları mevcut. e kitap yada dvd sini isteyenler malum ortamlardan bulabiliyor. bulamadım diyen pm atsın. *
sigarayı bırakamayan insanlar, bir de allen carr yönteminden habersiz ve umutsuzlarsa, onlara daha fazla acırsınız.

müslüman olsaydı, türbesi yapılması garanti bir şahsiyettir. sigarayı bıraktırma yönteminin çok basit bir mantığı vardır. google video da bulunan yaklaşık bir saat süren video bile sigarayı bırakmak için yeterlidir. izleyince daha iyi anlarsınız.

kesinlikle, kesik bacak, ciğer vs gösterilmiyor. hatta, sigarayı bırakmaya karar verin de öyle izleyin denmiyorlar. " buyrun oturun. hatta bir sigarayı isterseniz hemen yakın, isterseniz program esnasında yakın" mealinde cümlelerle başlıyor.
sigarayı bırakmanın kolay yolu adlı kitabın yazarı ve çekilen dvd'nin sahibi modern çağ evliyası. günde 3 paket sigara içerken ve başarısız olan bırakma denemelerinden sonra bir anda zihninde bir ampülün yanması sonucu anında sevev seve sigarayı bıraktığını anlatıyor. şiddetle tavsiye edin. duyurun. paylaşın. herkes bu kabustan bu kadar kolay kurtulmayı hakediyor. video ve kitap internette paylaşılmış zaten.

video için : http://www.izlesene.com/v...ollari-allen-carr/3316313
kitap için : http://www.fadonet.net/wp...ploads/2008/01/sigara.pdf
aslında özel bir yöntemi olmayan, son derece basit gerçekleri, disipline ederek, sigara bıraktıran rahmetli adam.

kendi adıyla anılan yöntem şu sorularla ilgilidir:

1 - nikotin bağımlılığı nedir? biyolojik...
2 - nikotin bağımlılığı insana neler yaptırır? psikolojik...

ortaya attığı yöntemin odak noktası "kişiyi sigara bağımlısı değil; nikotin bağımlısı olduğuna ikna etme" üzerine kuruludur.

özetle; tüm bu seminerlerde, kitaplarda anlatılan şudur. sigara size keyif vermez. nikotin bağımlısı iseniz nikotinsizlik size keyifsizlik verir, nikotin alınca, "sigara bana keyif verdi" sanırsınız. sigara stres azaltmaz. vücudunuzdaki nikotinsizlik sizde stres yapar. nikotin alınca bir süre sizi rahat bırakır. "sigara içtim stresim azaldı" sanırsınız. vs vs...

"yöntem" denen olayın disiplini bu. 6 saatlik o uzun seminerlerde, koca koca kitaplarda ise ayrıntılar yer alıyor. sigara içme bahanelerinizin hepsini tek tek buluyor. nedenini "bilimsel" olarak açıklıyor.

sonuç olarak; anlatılan her şey bilimsel olduğu için ve aslında çok da karmaşık olmadığı için dinleyiciye "mantıklı" gelir... sigaranın bir nikotin kaynağı olmak dışında bir cacık olmadığı, "nikotin bağımlısı olduğunuz için kendinizi kandırdığınız" çıplak gerçeğiyle baş başa kalırsınız. toplum içinde yaygın olan ve sigara paketlerinin üstüne bile yazılan; "sigara içersen ne olur/içmezsen ne olur" saçmalığından "farklı" bir alternatif olma sebebi budur. yöntem; bireyin "neden sigara içiyorum?" sorusuna yanıt olacak her yanıtını elinden alarak "sigara içmesi için neden bırakmayarak" sigarayı bıraktırabileceğini düşünür.

rahmetlinin yöntemi oldukça başarılıdır. başarılı olmasının sebepleri; basit, akıllıca ve ucuz olmasıdır. ilaç vb yollardan bir diğer farkı da; sigarayı bırakamasanız bile allen carr'ın yöntemiyle çok şey öğrenirsiniz. bir sonraki bırakma denemenizde bile size yardımcı olur. artık sigara içseniz bile; yaptığınızın son derece saçma bir iş olduğunu bilirsiniz artık... bütün bahaneleriniz elinizden alınmıştır. nikotin bağımlısı olduğunuzun ve bunun için içtiğinizin bilincinde olursunuz...

etkili yöntemdir. ben yönteminin 1 saatlik videosunu izledim. 15 yıldır, günde 2 paket sigara içen biri olarak; 5 gündür sigara içmiyorum. en önemlisi, daha önce iki defa bırakmış, ve bu ikisi de 24 saati aşamamış biri olarak, bu 5 günlük süreçte sigara içmeyi seçenek olarak hiç düşünmedim. nikotinsizlik vücudumda ve zihnimde çok çeşitli sorunlar yaratıyor. ama sigara içmeyi düşünmüyorum. çünkü sigarayı bu sorunlardan bir "kurtarıcı" değil, bu sorunların "kaynağı" olarak görüyorum. sigara içmeseydim, bu sorunları hiç yaşamayacaktım. 5 gün önce, bu yazımı okumuş olsaydım, benim de diyeceğim gibi; "he aq. biz bunları bilmiyorduk sanki." diyenler olabilir. evet biliyorsunuz/biliyoruz. ama sigara içmek için hep bir "bahane" yaratıyorduk. bu allen carr isimli amca; oturmuş, bu bahanelerin hepsini elimizden almış. şuan sigara bırakmak yine çok sıkıntılı ama, sigara içmek için hiç bahanem kalmadı * nikotin kriziyle başedemeyecek kadar güçsüz biriysem (ki olmadığıma inanıyorum), iddialıyım, nikotin sakızı çiğnerim. yine de sigara içmem. o kadar netim yani *

bu arada; bu yöntem sadece sigara için değil, bütün madde bağımlıları için uygulanabilir bir yöntem. nikotini çıkarıp; yerine alkol veya eroini koyarsanız da, sonuca ulaşabilirsiniz. zaten allen carr, bunu kitabında da belirtiyor.
videosunu hergün izlemek lazım olan kişi. 1 defa izledim sadece 1 gün etkili oldu. ama olaya bakış açısı, kesilmiş el ayak, kararmış ciğer göstermiyor en azından. oldukça mizahi bir dille anlatmış sigara içme nedenlerini. tuttum bu elemanı.
sadece 1 saatlik bir videonun sonunda gerçekten isteyene sigarayı sonsuza dek bıraktıran bir yöntemdir. tarafımdan test edilmiştir.
günde 1 paket sigara içen biri olarak 5-6 ay önce de videosunu izlemiş ve sigarayı bırakmıştım. fakat 3 gün sürdü. yaklaşık 7 saat önce tekrar izledim, üstüne de kitabını okudum henüz sigara içmedim. kendimi daha güçlü ve kararlı hissediyorum. kitap videodan daha etkili ve internet ortamında da mevcut.

edit: sigarayı 2 ay önce bıraktım.
Yöntemiyle isteyip de sigarayı bırakamayacak bir allahın kulu yoktur.

aylar sonra gelen edit: (ama gerçekten isteyince.)
sigara hakkında doğru bildiğimiz yanlışları, (sigaranın zararlarından bahsetmeden) bize çok güzel anlatan, bize sigara içtiren yolları tek tek kapatarak sadece sigara içmemeyi bırakan öğretiler bütününün sahibi.

edit: it works.
sigarayi gercekten icten ice birakmayi isteyip endiseleri olanlara en buyuk tavsiyemdir.
adam bu videoyu izleyip daha hala sigara için varsa aptaldır dedi. sinirim bozuldu, dünden beri içemiyorum.
(bkz: the easy way to stop smoking)
kilo vermenin kolay yolu kitabı ile kişiyi adeta vejetaryen olmaya yönlendirmektedir.
Saygılarımı sunuyorum azizim. 4 gündür sigara içmiyorum, sanırım bu sefer oldu.
beni sigaradan 50 küsür gün kadar uzak tutabilmiş sigarayı bıraktıran abi. bir gün eğer sigarayı bırakacak olursam yine kendisi sayesinde olacaktır. evet kendisi bıraktırıyor, eşeklik yapıp geri başlanmazsa eğer sigara içmeyen biri olarak yaşamamıza olanak sağlıyor.
güncel Önemli Başlıklar