bugün

Allen carr tarafından yazılmış bir kitap. Yazar ismine tıklayıp yorumları okuyabilirsiniz. Ben de öyle yaptım. Bırakmaya henüz hazır hissetmiyorum ama bugün aldım bu kitabı. Şöyle bir geneline bakayım derken ilk 10 satırı okudum ve son 6 saattir sigara içmiyorum. Nasıl bir etki lan bu? Nooluyo? Kitaba inanıyorum, evet ama 10 satır lan! Hadi üşenmeyeyim de yazayım bu 10 satırı.

Siz de dahil tüm sigara içicilerin...

Vazgeçtim. üşengeçlikten değil; büyüsü kaçmasın diye. Merak ediyorsanız alın okuyun. Ben henüz "okudum ama bırakamadım" diyen 1 kişi görmedim. Beni en çok ikna eden geri bildirim, kitabı okuyup sigarayı bırakan birisinin, bu kitabı 4 arkadaşına daha okutturup onların da bırakmasını sağlaması oldu. Çünkü bende ister istemez şöyle bir düşünce gelişiyor; bu kitabı kim alır, okur? Sigarayı bırakmaya karar vermiş birisi. O halde bu kitap sigarayı bırakma sürecinde bir destekçi, yardımcı. Yani zor olanı daha az zor yapıyor. Bende üzerinize afiyet biraz keyif pezevenkliği var. "az zor" da hâlâ can sıkıcı benim için. Ama zorla okutulan insanın bırakması olayı nedir lan? Demek ki ciddi ciddi bitiriyor olayı bu kitap.

Bir süre daha içmek istiyorum lan sözlük. ilk 10 satırla 6 saat içirtmeyen kitap tamamını okuyunca n'apar?

(bkz: s kamil hepimizi s)
görsel
Faydası olabilir, sadece sigarayı bırakmak için değil de başlamak için bile kullanılabilir.
Tercih meselesi.
Şahsen bırakmaya çabalıyan biri olarak her fikre açığım.