bugün

arap dilinde tanrı adı.
yüreğimden seviyorum seni.

iyi ki senin kulunum, yegane sevgilim. yoldaşım, koruyucum.

beni sensiz bıraktığın gün, canımı al.
Arap tanrısı.

Yunan tanrıları gıbı var oldugu bellı degıldır. Hakkında donup dolasan sehır efsanelerı gıbı mıtler vardır.
dinden ayırmaması gerekendir.
aşkların en güzeli.
en yüce varlık. hep allah büyük derdim şu ana kadar ama ne kadar büyük olduğunu algılayamayacağım ve anlatamayacağım kadar büyükmüş demeye başladım.
yüce ve tek ilah.
rahman ve rahimdir.
yaradan.
'doğ' demiş doğmuşuz. 'öl' demiş ölmüşüz.
Olmaması mümkün olmayan yaratıcı.

"dünya bu kadar adaletsizken, bu adaleti sağlayacak bir yaratıcı olmalı."
http://www.youtube.com/watch?v=SRxPpBNNgOs
Var olmayandır.
bir olgudur. kişi ya da varlık değildir. kusursuzluktur. o yüzden soyut, doğmamış, ölmeyecektir.
http://allahvarmi.net/
ateyislere gelsin.
müminler için sığınılacak son noktadır.

hiç bir şeyin, hiç bir kimsenin teselli etmediği,edemediği anlarda gönül onu ister. gönle ağır gelen ve tek hafifleticisinin allah olduğu dertler, ancak onunla zayıflar ve ilmek ilmek sökülür.

allah tan daha büyük ne var. allah vermekle eksilir mi. isteyelim. samimi olalım. affına, merhametine sığınalım.
varolusu ve kimligi en buyuk sirlardan olan, rahmani dinlerin sonuncusu islamiyetin mutlak guc sahibi yaraticisi. asiri dincilerin korkulacak bir varlik gibi dusundugu benimse sefkat tarafini gormeye calistigim varlik.
dünyayı yaratıp sonra siktir eden yaratıcımız . nasıl bir bedene sahip olduğunu hep merak etmişimdir .
(bkz: cenab ı rabbül alemin)
Evreni ve evren üzerindeki her şeyi yaratan ve sahibi olan ilah.ibrahimi dinlerin ilahıdır birdir ve tektir.
ilginç bir öncelik anlayışı var. Şimdi tabi Allah'a en yakın kişileri referans almak gerek. Türkiye'de bunlardan biri vakit gazetesi. bilkent üniversitesi'nde okuyan 5 kişi yılbaşı eğlencesinde ölmüştü. vakit gazetesi kızlı erkekli yılbaşı eğlencesi yaparken öldüler demişti.

allah kızmış kızlı erkekli eğlenilmesine hem de yılbaşı için. olabilir tabi hayır diyemeyiz. ama bu allah, 5 tane öğrenciyi öldürürken, savaşlarda çocukları öldürenleri, toplu kıyım yapanları falan umursamıyor be abi. gücü o beş öğrenciye yetiyorsa demek ki.. ya da yılbaşında eğlenilmemesi onun için katledilenlerden daha önemli.

hakkını yemeyelim, patates'e domates'e falan allah yazıyor arada o da var.
olmayandır.
olmayan bir şey hakkında 1953 entry girilir mi lan. bence var çünkü bence var.
(bkz: allah olmasaydı tanrın kimdi bilemezdin şerefsiz)
adaleti şaşmayacak olan yaratıcımız.

allah yoksa siz neyi inkar ediyorsunuz putperest pezemekler..
allah olmasaydı şampiyonlar ligi maçları da olamazdı. salak yemin ediyorum gerizekalı bu çocuk.