bugün

"o bizi yarattı, varlığını inkar edemezsin böhhüüüüü" diye anıracaklar o mübarek nefeslerini boşa sarf etmesinler. zira onun varlığından şüphem yok.

benim itirazım yaratıcı yeterliliğine sahip olmamasına. hatalarına, kusurlarına, komplekslerine. kullarıyla yarış içine girmesine. eleştiri kabul etmemesine. gücünü keyfince kullanmasına.

liderlik vasfı yok allah'ın. microsoft'un başına geçse üç gün sonra linux'a teslim olur. şirket yönetemeyecek denli aciz olan bir varlığa emanet edilen kainatın içler acısı durumu da ortada zaten.

evet, sadece teşekkür ediyorum. yarattın beni, bu yaşanası dünyayı tanımamı sağladın. ama hepsi bu. bu yüzden sana yalakalık yapamam, kulun kölen olamam.

senden iğreniyorum, seni sevmiyorum. istersen cehenneminde yak beni. insanlık onurumdan öte değilsin.
ahirette yanmayı göze alan gencin sözleridir.

(bkz: dikkat çekmeyi başardın evlat)
Onlara: insanların iman ettiği gibi siz de iman edin, denildiği vakit ''Biz hiç, sefihlerin (akılsız ve ahmak kişilerin) iman ettikleri gibi iman eder miyiz!'' derler. Biliniz ki, sefihler ancak kendileridir, fakat bunu bilmezler. (bakara-13)
(bkz: öyleyse varım)
-allahı reddedrhumhmuhhu
-?
-allahı reddedlmohmhmnmhn
-?
-allahı reddedyedaebilehebin...
-...

(bkz: çarpılmak)
(bkz: şeytan hezeyanı)
(bkz: boş ol boş ol boş ol)
*
sözlükteki, hatta dünyadaki hiçkimseyi ilgilendirmeyen, ilgilendirmemesi gereken, insanın kendi içinde yaşaması gereken bir kararın ilanı. bunu bana neden söylüyorsun ki arkadaşım? bize ne? ister reddet ister inan, bu ikinizin arasında.
o kendini bilmez, aciz, beklentisiz bünyelerin reddedemeyeceği yüceliktedir. sen kimsin ki seni ve diğer herşeyi yaratanı reddedeceksin. anca "reddediyorum" diye kendini avutursun aciz beden. sana "reddediyorum" yazmayı öğrenmeni sağlayan zekayı kim verdi sanıyorsun ki?
yazıyı okuduktan sonra "allahtan daha üstün zekalı olduğunu mu ima ediyorsun" diye sorulur. yaratan sadece bedeni değil zekayıda yaratmıştır.
insan beyninin sadece yüzde 3-4'ünü kullanıyor (haşa) allah (cc)'ı küçük düşürmek için yazılmış çocuk yazısıdır. allah bütün varlıkları serbest bırakmıştır müdahale ederse korkuyorum herkes mavf olacak diye, böylesi daha hayırlı, ahir zamanda da dünyanın kaosa doğru yol aldığınıda söylemiştir, ne var bunda söyleninler gerçekleşiyor, allah sözünü tutar. o sonsuzdur, yedi okyanus kadar yazsa yine sözü bitmez. en doğrusunu allah bilir.
kişinin allah'a bu kadar kolay inananları, dertleriyle yaşamayı öğrenmiş kişileri görmeye dayanamaması, katlanamaması sonucunda inançsızlığını, tanrıya inanmak istemeyişini dışavurumu.
serbest çağrışım için (bkz: allahı affediyorum)
(bkz: Balık suya küserse deniz bundan ne kaybeder)
(bkz: seni hiç sevmedim süt oğlan)
çok çelişkili bir yazı, allahı kabul ediyorsun ama istemiyorusun. seni yarattığını biliyosun ama ondan nefret ediyosun.zaten.ben de dinin şartlarını yerine getiren bir insan değilim ancak hiç bir kitapta(kuranı kerim hadisler ve dini çevrelerce kabul görmüş dini kitaplardan bahsediyorum) allah "bana yalakalık yapın" demez. hatta kendisini ateist olarak bildiğimiz ve rahmetle andığımız sayın turan dursun bile islamiyet hakkında yaptığı eleştirinde inanlarla dalga geçmez aksine saygı duyar.
edit:imla
- ben allah ı reddediyorum.
+ bana ne ?
- ama sen inanıyorsun.bişi demicek misin?
+ sana ne ?
(bkz: herkesin dini imanı kendine)
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)

ve bir tavsiye:
(bkz: ayağını yorganına göre uzat)
herkesin kişisel tercihidir inanıp inanmamak fakat başlık açarken bile inananları kırmamak inandığı değerlere karşı dingilce bir üslup kullanmamak erdemdir.
kendisine teklif edilen her şeyi reddedebilme hakkına şu şekilde sahip insan söylemidir:
+ ali benimle çıkar mısın?
- olmaz.
+ neden ya?
- allah'ınızı reddettim ulan!
(bkz: allah da bizi reddediyor mu)
sonuçta hayatını o verdi onu reddeemezsin bunlaırn hepsi kuranda yazar. tabiki gören gözler için . o seni çokdan reddetmiş . ama allah kimseyi reddetmez çünki o bağışlayıcıdır . gözler görseydi tabi .
(bkz: peki zeki müren de bizi görecek mi)
ateistim desene artis laflara ne gerek var.
- allah'ı reddediyorum. (böyle pat diye söyleyince daha kuul duruyor hee)

+ aman tanrım! ne kadar da karizmatik bir söylem. ee sonra?

- olay yaratıcaktım felan, herkes benden konuşacaktı. öyle işte.
anlamadığım ne sikim yiceksen git ye, kimi kurban ediceksen o çok sevdiğin şeytana ayinlerinde et arkadaşım kimsenin umrunda değil fakat dikkat çekmek için böyle başlıkar açma ey beyinsiz insan.
seni yarattığını kabul ettiğin bir varlığı küçük görüyorsan sen yarat bir canlıda ondan üstün olduğunu kanıtla cümle aleme. o tapındığın şeytan, cehennemde götüne kazıklar girerken bakalım kurtaracakmı seni, ozaman anlıyıcaksın sen ama çoktan kazığın ucu azından çıkmış olucak. belki ozaman susarsın.