bugün

(bkz: firavun)
Bizi ilgilendirmeyen durum. isteyen inanır isteyen inanmaz yahu.
(bkz: allah ın da çok umrundaydı)
hitap ettiği varlık şu an için, bugün için, içinde bulunduğumuz zaman diliminde kendisini pozitif bilimler nezdinde göstermediği, hissettirmediği göstermeyeceğine ve hissettirmeyeceğine, bunu bir imtihan addettiğine dair yemin ettiği için böyle usturopsuz sallamalar mümkün olabiliyor kör gönüllerde.

görmediği, dokunamadığı, hissedemediği için o'nu uzakta sayıyor ve bu tür temeli, mantığı olmayan ifadeleri kullanmakta çekinmiyor.

halbuki babasına yapsa ya aynı işi örneğin!

- baba seni reddediyorum!
+ ne diyorsun ulan yine!
- seni, babam oluşunu kabul ediyorum ama her bokuma karışmandan tiksiniyorum, dediğini yapmadığımda verdiğin cezalardan, harçlığımı kesmenden utanıyorum. geçen yıl bu zamanlar cebinden para çaldığım için de bir tokat atmıştın unutmadım. soracam sana hesabını.
+ hanım merdanen var mıydı evde, yoksa vilede sopası da iş görür.
- ühüh dur baba bokunu yiyim dur!

yer mi bu?

yemez.

neden?

baba yan odada çünkü!

aslında deizm esintileri var ama deist allah'ı yaratıcı olarak kabul eder fakat dünya olaylarına bir müdahil olarak reddeder. eleştirmez, böyle sapıtmaz.

bu başka bir boyutu olmuş işin.

rabbim hidayet versin ne diyeyim.
bakalım o seni reddediyor mu?

ufak hatırlatmalar yapmak da fayda var:

- her canlı ölümü tadacak...
- hepiniz huzura gelecek hesabınızı vereceksiniz...
- insan o an ölmeyi isteyecek ama ölüm nerede...
- allah ı reddediyorum panpa!
* allah ın da, çok sikindeydi a.q...
(#10154412)
asıl ben seni reddediyorum.

tanrı.
meydanı boş bulmuş yazar söylemidir. Hayvanlarda bile olmayan beşerî duygu ve kıstaslarla, katıksız bir insan faşizmi (ya da fanatizmi diyelim) ile tanrıyı kendince kritiğe tabi tutmaya kalkışmıştır. "isterse ceheneminde yak beni" yok bi de izin alacaktı senden. "liderlik vasfı yok Allah'ın" halı sahada takım kaptanı mı olmasını bekliyordu.. "şirket yönetemeyecek denli aciz olan bir varlığa emanet edilen kainatın içler acısı durumu da ortada zaten" Allah kimsenin bebek bakıcısı değildir, kainatta da bi sorun yoktur, kara delik mi çöktü, gök kubbe delindi de akıyor mu, ayda kaçak yapılaşma mı var, ya da güneşte kalitesiz yakıt mı kullanılıyor. Sorun sadece insanın yaşadığı ve ona emanet edilen dünyada vardır ve o da insanın sorumluluğundadır.
hani derler ya... allah'ın hikmetinden sual olunmaz. işte o cevabın yakıştığı söylemdir.
allah demeyi reddedenler de vardır.
tanrı demek daha doğru.
(bkz: kolay gelsin o zaman!)*
iyide bundan kime ne diye cevaplanması gereken cümledir. sen reddediyorsun sadece.
olur. senin gibi bir çok insan vardır. "merdud-reddedilmiş" derler onlara.. insan, allah'a yaklaşmanın, dünyada o'nu bulmanın yollarını aramalıdır. dünyaya bunun için gelmiştir. kabul etmek veya reddetmek, basit şeylerdir, ayak takımının işidir...
beynini ve zihnini kemirmiş, gözleri, kulakları, ağzı, dili olmayan insanların ifadesidir.

tamam arkadaş o zaman kim yarattı? vücudunun herhangi bir parçasını düşün, çok uzağa gitme... kendinde ara gerçeği. klavyeye dokunan parmağını düşün mesela... hareket edebilmesi için kurulan düzeneği, sinirleri, kan dolaşımını, damarları, tırnağı düşün mesela... uzuyor, düşüyor falan...

ne kadar kaçabileceksin bir düşünsene. bak düşün diyorum. düşünmesi gereken kişi sensin çünkü. düşünmekten önce görmeyi deneyebilirsin mesela... sağına soluna bakmayı, görmeyi. gördüklerinle yüzleşmeyi, gördüğün suretten utanmayı.

becerebilecek misin?

not: bak gülüm, kötüleyeceğine aksini düşünüyorsan yaz, cevap vereyim. haa illede kötülemek istiyorsan bütün entrylerimi bulursun, hepsine birden eksi oyla. ama, aksini düşünüyorsan ve düşündüğüne güveniyorsan cevap verirsin.
iyi bok yiyorsun denilesi bir entrydir.. istersen cehenneminde yak beni cümlesi ise cehennemin dolayısıyla allahın varlığının kabul gördüğünün simgesidir.. kişilik buhranlarının sonucudur.. kendini yakmak hiç bu kadar anlamlı olmamıştı..

(bkz: ilgi çekmek için reddettim seni)
(bkz: ilgimi çektin yakın onursuzu)
(bkz: istersen krem peynire tap) *
Bu söylenecek söz bile değildir.Allah Kur'an-ı Kerim'de kim olursan ol yine gel demiştir.Hz. muhammed'i dini yayma çabalarında görevlendirmiş ve ona "Kimseyi zorlama isteyen istediği din seçimini yapabilir ve tüm dinler kardeştir" demiştir.
herkesin kendi fikir ve akıl iradesiyle secimini yaptığı bir konudur..

evet,git neye istersen ona inan,istediğine tap.

bu avrupa insan hakları sözlesmesinde yazan olgudur..peki tamam,güzel ,allahın olmadığına inanıyorsun,bu da bir inanc sonuçta,o da kabul ancak nedir bu herkese ifşa etme düşüncesi.
- allahı inkar ediyorum
+ tamam dikkat çektin, siktirip gidebilirsin.
- peki..
bu kadar cesaret ; güç ; akıl sahibiysen kendi dünyanı yarat kendi iseklerini uygula ahmak.seni yaradana ne dil uzatıyon. bu dünyada yanmaya başla ve hiç bir zaman ateşin sönmesin. hep birlikte benden sonra entry giren arkadaşlar duama amin desin.
allah seni reddetmişken bunu söylüyor olman ne kadar da anlamlı!
kalbin mühürlenmiş senin; senden ancak ve ancak ders alınmalı!
(bkz: allah seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım)
(bkz: #7206032)
- allah'ı reddediyorum mahmut abi.
+ peki budan hiç korkmuyor musun lan?
- kormuyorum da... şey...
+ ne lan?
- onun beni reddetmesinden korkuyorum. ya beni boş veririse. ya beni unutursa.