1. 1.
    Dünyanın en büyük B2b sitesi alibaba.com'un gittigidiyor usulu çalışan yeni uygulamasıdır. Ürünü begenirsiniz ödemesini yaparsınız. Para aliexpress hesabına geçer. Cindeki firma ürünü 7 gün içinde yollamak zorundadır. Aksi halde paranızı geri alırsınız. Ürün yollandıktan sonra 30gün içinde ürünü aldım diye aliexpress e onay verirsiniz ve paranız firmaya aktarılır.

işin güzel tarafı çogu ürün sıfır kargo ile satılmaktadır. türkiye gümrügünden geçme problemi dışında şahane bir imkandır. (20$ lık 2 adet kulaklık aldım. sorunsuz kapıma geldirler. gerçi sahte çıktılar ama olsun. şimdide laptop deniyecegim onun sahtesi olmaz heralde)
    10 -3 ... exonotzor
  2. 2.
    ücretsiz kargoyu nasıl eve kadar getirebiliyorlar tee çin'den diye akıllara durgunluk veren sitedir.

çok güzel yüzük seti 10 tane var içinde** 7 dolar, ücretsiz kargo, ama china air post mudur nedir güvenemedim, umarım cesaretimi toplayıp sipariş veririm.
    4 ... dastaprimecatelnosti
  3. 3.
    ayni urunden 2tane alinca neden 2. urun icinde kargo ucreti x2 olur anlamiyorum.
    5 ... camelindevesi
  4. 4.
    yıllardır kullandığım sitedir, orijinal ürün beklemeyin ama çok kalitesizde değildir. Bilerek aldığınız ürünlerden dehşet para kazanmanızı sağlayan sitedir.
    1 ... mincuk
  5. 5.
    çine açılan kapıdır. en kısa 2 hafta en geç 5 haftada ürünler elinizde olabilir.
    ... elektronikci
  6. 6.
    bütün ıvır zıvır şeylerimi aldığım, 2013'ün 2. çeyreğinde 200 dolarlık alışveriş cirosu ile kapattığım çin sitesi.

yalnız dikkat edin; her satıcının dükkanında farkı fiyatlar mevcut yani bir ürünü 10 dolara da bulabilirsiniz 30 dolara da. bu da sizin biraz satınalma gözünüzle alakalı bir durum.
    bir de herşey ucuz değil ona da dikkat edin; yani bir ürünü siteden 15 dolara alıp bedava kargo ile 20 gün sonra ulaşacağınıza aynı fiyata türkiyeden alıp zamanında ürüne ulaşabilirsiniz.

aklınızda almayı istediğiniz, aciliyeti olmayan ürünleri almanızı tavsiye ederim. yalnız 100 euro gümrük muhafiyeti ve paket büyüklüğü olayına dikkat edin derim.

site çok karışıksa http://www.dx.com a gözatmanızı tavsiye ederim.

varsa bir sıkıntınız, sorarak danışınız. *
    3 -1 ... enjoyment
  7. 7.
    gayet keyifle alışveriş yapılan mekandır.
    1 ... neizm
  8. 8.
    dolandırıcı mekanıdır. sahte ürünler gönderirler veya hiç göndermezler. ebay tavsiye edilir.
    1 -4 ... anambunelan
  9. 9.
    alışveriş yaptım. bir adet the north face su geçirmez pantolon aldım. orjinal mi değil mi tam çözemedim, orjinal değilse bile kumaşı falan baya kaliteli. şimdi bir de nike airmax almayı düşünüyorum ama eğer orjinal değilse airmax rahatlılığını bulamamaktan korkuyorum.
    2 ... anne bitti
  10. 10.
    henüz bir alışveriş olayım olmadı fakat arkadaşım 1 aydır bir şapka bekliyor, daha da bekleyecek gibi.

*edit : 1.5 ay oldu hala gelen giden yok *
    3 ... nicki patinaj