diyarbakır'daki birçok işyerinin duvarında resmi bulunan ve bölge halkıyla yaptığım konuşmalarda "kürtlerin bağrına bastığı ilk devlet görevlisi türk" sözünü duyduğum şehit polisimiz.
kürtlerin bagrına bastıgı ilk devlet görevlisi oldugu için, bazılarını rahatsız eden ve malesef şehit edilen emniyet müdürü.
kemikleri sızlayandır.
bu ülkede düzgün insanlar yaşamıyor zaten.şerefsizlerin üstüne üstüne giden bir emniyet müdürümüzdü.ama ne yazıkki bir suiskasta kurban gitmiştir.allahtan rahmet diliyorum.onun gibi insanlar oldukca bu ülkee ilerleyecektir.tek temennim budur...
pkklılarla halay çeken polis.
hatırlar mısınız? bir zamanlar evlerin bahçelerinde betona gömülü domuz bağı ile bağlanmış cesetler çıkardı.
o dönem televizyonlardan izlediğimiz haberler hep bu adamın çalıştığı şehir ve çevresinden gelirdi.

muhtemelen şimdilerde bu adamın kemikleri sızlıyordur.

o örgüte mensup insanlar dün salıverildi.
diyarbakır'da hemen hemen her dükkanda resmi olan * çerkez kökenli emniyet müdürü.
çökerttiği örgüt hapisten çıkmıştır. kendisi öldüğüyle kalmıştır...

yazık...!
bölge halkından kasıt pkk sempatizanı bölge halkıysa evet bölge halkı çok sevmiştir bu pkklılarla halay çeken polisi.
kalbimizde yaşayandır.
şehit emniyet müdürü.
hatırlıyorum cenazesine diyarbakırdan bir yığın insan gelmişti.
onun yaptıklarını kimse iftiralarla karalayamaz. emniyet müdürlüğü yaptığı yerdeki insanlara destek olması ve onları bazı yanlışlardan doğru yollarla uzak tutmaya çalışması nedeniyle bu kadar çok sevilmiştir kendisi. çünkü yakından tanıyanların dediğine göre çok delikanlı ve adam gibi bir adamdır.
gün itibariyle şehit edilmesinin üzerinden tam 10 sene geçmiş olan eski emniyet müdürü.
10 yıl önce bugün, hain bir suikastla şehit edilen diyarbakır emniyet müdürü. ölümünden sonra doğan çocuklara ali gaffar ismi verilecek kadar benimsemiş bir devlet adamı.

beykoz'daki villa operasyonunda ve öncesinde hizbullah terör örgütünün çökertilmesinde büyük rolü vardır. emeklerinin karşılığı, meclisten çıkan kararı inisiyatif kullanmadan acayip bir yargı sistemiyle serbest bırakılan örgüt liderleri mi olacaktı !?
uğur mumcu ile aynı gün katledilmiş olmasının tesadüfi olmadığını düşündüğüm şehit.
her iki olayın da failinin hizbullah olması "acaba 24 ocak gününün hizbullahçılar açısından önemi ne?" diye düşündürür...
(bkz: gaffar okkan ve uğur mumcu nun bir hrant etmemesi)
10 yıl önce 24 ocak ta yani bugün şerefsizce bir pusu ve saldırı sonucunda 5 polisle birlikte şehit edilen değerli polis, emniyet müdürü. hizbullahçıları yakalamak için elinden geleni yaptı -ki başardıda zaten. içeri tıktırdı, ama bugün o hizbullahçılar dışarıda cirit atarken benim emniyet müdürümün ve yakalanmasında emeği geçen polislerimin kemikleri, vicdanları, yürekleri sızlıyor. nur içinde yat müdürüm ve diğer 5 şehidim.
karanlığa atılan bir çığlık olmuştur ölümü, aydınlanmamıştır. rahmetle anıyoruz...
iyiler çok yaşamaz sözünün kanıtı büyük insan. allah rahmet eylesin. ruhu şad, mekanı cennet olsun.
şahit olduğum olaydır. polis gücü ile vatandaş arasında yapılan futbol maçında polisin karşı takımdaki oyuncuya kızdığını farkedince ertesi gün o adamı ve polis memurunu makamına çağırıp polise özür diletecek kadar vatandaşını koruyup, kollayan, ezdirmeyen emsali görülmemiş emniyet amırıdir.
10 yıl önce onu katledenler işleyenler şimdi rahat rahat gezerken bizim arkasından ağıtlar yazdığımız güzel insan.
evet bugün dışarda gezenler birebir onlar olmayabilir ama ne farkederdi ki onlar da salınırdı 10 yılı doldurduklarından!
her zaman yaralı, problemli bir türkiye isteyenlerin kurban ettikleri vatansever insan.

hep böyle ağır aksak ,kör topal kalmamız isteniyor işte bu insanlara kıymak bu acımasız zihniyetin işi.
payımıza düşenin hep arkalarından ağlayıp ağıtlar yakmamız mı olduğunu düşündürten kayıplardan bir diğeridir.
aslan gibi vatan evladı. zaten bu öyle bir ülke ki onu çok seven, onun için çalışanlar leş kargaları tarafından hemen yok edilmekte. mekanı cennet olsun.
ölümünün 5. yıl dönümünü saygıyla andığımız eski diyarbakır emniyet müdürü.
bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz sözünün kanıtı alın işte en somut örneklerinden biri pkk'yı temizlemeye o kadar yaklaşan bir emniyet müdürü suikaste uğruyor ve hala faili meçhul.
(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
şehit edilişinin 10. yıldönümünde Allah tan rahmet dilediğim büyük emliyet müdürü.

(bkz: ruhun şad olsun)