1. 1.
  her iyi insan gibi fazla yaşamamış emniyet amiri. halk ile devleti barıştırmayı başaran icraatları mevcuttur. ama bölgesinde halk ile devletin birlik olmasından rahatsız olan insan sayısının fazlalığına kurban gitmiştir.
  23 -1 ... palta
 2. 2.
  kendi adının verildiği polis meslek yüksekokulunda okuyan kuzenimin söylediğine göre suikast hizbullahın 20 kişilik ekibince yapılmıştır.bu 20 terörist üç araçlık konvoyu çapraz ateşe tutmuştur,gaffar okkan'la birlikte 5 polis daha hayatını kaybetmiştir.rivayete göre vücudundan yüzden fazla mermi çıkmıştır.hepimizin çok üzüldüğü bir kayıp..sevenlerine allah kolaylık versin.ve evet suikast uğur mumcu'nun suikastiyle aynı günde yapılmıştır.
  10 -1 ... elendil
 3. 3.
  gaffar okkan in sehit edilmesinin ardindan olay jitem tarafından hizbullaha ihale edilmistir.

  (bkz: manipulasyon)
  4 -3 ... giray
 4. 4.
  suikaste uyradığında ailesinin yanı sıra türkiyedeki bütün polislerin ağladığı insandır.
  1 ... semi
 5. 5.
  rahmetli diyarbakır emniyet müdürü *
  saldırıyı gerceklestiren hizbullah terör örgütünden, olayda bizzat silahlı saldırıyı gerceklestirmis bulunan 20 zanlıdan 6 sı hala tutuklanamamıstır.
  2 ... spec
 6. 6.
  hizbullah ile devlet ilişkileri üzerine yazılar yazan uğur mumcu gibi, hizbullah'ın üstüne giden ve yine uğur mumcu gibi bir 24 ocak günü katledilen insan.
  (bkz: ne tesadüf değil mi)
  (bkz: 24 ocak) *
  4 ... fowler
 7. 7.
  diyarbakır'a devletin gülen yüzünü göstermiş yüce insan. öldürülmesi oraları hep karışık isteyen insanların hareketidir. allah rahmet eylesin.
  4 -1 ... paradigma
 8. 8.
  türkiye'nin sayılı değerlerinden olan şehit diyarbakır emnniyet müdürü.
  5 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 9. 9.
  sadece ölüm yıldönümlerinde anılması acı olan, değerli kişilerden sadece birisi olan, hala tamamiyle, şehit edilme olayının aydınlatılamadığı, rahmetli, değerli şahsiyet; eski diyarbakır emniyet müdürü...
  ... faidelibilgi
 10. 10.
  çok sevgili eşim aabi ve benim nikah şahidimiz. türk polisinin en nadide müdürlerinden bir tanesi. allah rahmet eylesin...
  6 -4 ... meyra