bugün

akademik başarılarından mı yoksa başa gelenlerin fikirlerine uyum sağlamasında mıdır bilinmez genç yaşta önemli işler verilmiş kişi.
son bilderberg toplantısına katılmış bakan. kendisine genç yaşta önemli işler verilmesinin bu toplantılarla alakası yoktur.*
23.dönem ankara milletvekili.

(bkz: adalet ve kalkınma partisi)
http://www.milliyet.com.t...07/09/19/son/sontur16.asp

pkk saldırısında kuzenini kaybetmiş siyasi.
odtu ludur.
cumhuriyet tarihinin ilk türban eylemini * yapan hatice babacan'ın yeğeni; eskinin ekonomiden sorumlu devlet bakanı yeninin dışileri bakanı.
(bkz: erkut babacan/#2340967)
yetersiz olduğu için bir zamanlar avrupalılar tarafından hakkında şikayet gelen şahıs.
kendisi yurt dışında birinci sınıf okullarda öğrenci ve stajyerlik yapmıştır.
her iki dönemde de başbakanın vazgeçilmezi olmuş, görevi değişmemiştir..
herhalde yurtdışını, yabancı diplomat ve görevlileri,en önemlisi de raconu yeni yeni öğrenmeye başladığını falan düşünüp yine şans vermiştir..
doğrusu da budur, görevi çok kritik ve belki de en fazla sorumluluk isteyendir..
eşi türbanlıdır,iyi niyetli ve canayakın olarak bilinir..
bakan kuzeninin de torpil yapılmadan bitliste askerlik yapıp şehit olabileceğini gösteren şahıs.
bir akrabası çatışmada şehit olmuş bakandır.
301. maddeyle alakalı olarak ''Dünyaca bilinen bir madde artık, adeta marka oldu. Tıpkı kullandığımız 501 Levi's jeans gibi. 404 yapıştırıcı gibi.'' açıklamasını yapan siyasetçi.
abd temsilciler meclisi'nin ermeni meselesi ile ilgili alacağı karar hakkında, eğer tanıyan bir karar çıkarsa; "ilişkileri çok olumsuz etkileyeceğine kuşku yok. Bu, Türk toplumundaki Amerika algısını daha da bozacaktır. Hükümet olarak ne yapsak, bunun önüne geçemeyiz." açıklaması yapan -maalesef- dışişleri bakanı.

türk hükümeti'nin görevi, abd'yi halka şirin göstermek mi, yoksa bu halkın, bu ülkenin, bu devletin haklarını sonuna kadar savunmak mıdır?

gerçi pkk'yı abd'ye şikayet edecek olan bir başa sahip hükümetin, dış politikada basiretsiz olması, ezik olması, hiçbir halt yiyememesi gayet normal...
uslu ve çalışkan lise öğrencisi gibi görünen, dışişleri bakanlığı gibi deneyim, güngörmüşlük, teatrel yetenek isteyen bir mevkiye hiç yakışmayan "delikanlı". yahu bütün devletlerin dışişlerine bakıyorum, hepsi pokerci gibi kurnaz tipler, bu nasıl bir dışişleri bakanıdır anlaşılır şey değil.
pkk nın ateşkes ihtimali üzerine

"Ateşkes tabiri iki ülke arasında ya da düzenli ordular arasındaki ilişkilerle ilgili kullanılır. Burada bizim karşı karşıya olduğumuz problem bir terör problemidir. Sorunu çözmek için sorunu iyi tanımak gerekir. Burada problem terördür. Bir terörist organizasyonla, örgütle karşı karşıyayız ve kullanacağımız terminoloji terör karşısında kullanılacak terminoloji olmak zorundadır. Bu ortak anlayışla, terör anlayışıyla işe başlamazsak zaten netice almak da zordur"

diyen dışişleri bakanı. ülkemizin bağrının yandığı bir dönemde hala içimize su serpecek bir açıklama yapmamış politikacı. rte nin ingiltereden dönüşü, sonra da 5 kasımda abd ye gidişi ve dönüşü beklenecek galiba şimdi de.
abdullah gül'ün genc versiyonu geleceğin akp baskanı ve cumhurbaskanı.ayrıca şirin bi surat ifadesine sahip kişi.
http://www.yenicaggazetes...r/haberdetay.php?hit=2870
fatma babacan'ın babası.

(bkz: ayşe tatile çıksın)
(bkz: ayşe mi tatile çıkar fatma mı tatile çıkar bilmem)
odtü endüstri mühendisliği bölümünü 1700 kişi arasında 4.00 ile okul birincisi olarak bitiren 60. hükümetin dış işleri bakanı.
yalçın küçük tarafından, dışişleri bakanı yapılması, ancak müstemleke ülkelerinde olabilecek skandal bir görevlendirme olarak nitelenmiş kişi.
bende hicbir zaman güven uyandirmayan, aksine sürekli tokatlama dürtüsü doguran bir yüz ifadesine sahip insan. fevkalâde de antipatik buluyorum kendisini.
birilerinden korkuyormuş gibi konuşan, sert konuşmayı becermeyen, hitabet yeteneği sıfır olmakla beraber, dış politika konusunda gün be gün geriye gideceğimizin resmi olan kişi.

hemen her olayla ilgili "sayın başbakanla görüştük bu konuyu" şeklinde bir cümle sarf eder. tayyip'in gölgesinden çekinir...
hukumetin en genc bakani. basarilidir. zira cekemeyenler var.
türkiye'nin ne kadar etkin ve ilkeli bir dış politka izlediğinin, ispanya'da ispanya kralı tarafından tercüman sanılmasıyla (-ki çok komik bir görüntüdür kral elini sıkıp giderken babacan aym nat dı interpritaaa aym dı minıstaa aym dı minıstaaa diye arkasından bağırmaktadır) ve danimarka'da ise 45 dakika görüşme yapacağı bakanın makamında kapıda bekletilip iki defa üzerinin aranmasıyla yürüyen delilidir. (bu kısım ayar içeriyor)

ayrıca yeğenini güneydoğu'da şehit vermiştir. siyasi hayatını sürdürdüğü partide alışılageldiği gibi özel işleri için devlet nüfuzunu kullanmaması nedeniyle bu anlamda alkışı hak etmiştir. (bu kısım da takdir içeriyor)
ahmet hakan'ın bugünkü yazısında; nerede olduğunu merak ettiği bakan; "emanetçi bakan"...

haksız da sayılmaz sorgulamakta; ülke 1 haftadır söz düellosundan yıkılıyor, ortada yok zat-ı şahaneleri !

http://www.hurriyet.com.t...1&gid=61&sz=61331
başbakanın yanındayken tercüman olduğunu düşündüren bakan.