bugün

bkm de izlediğim oyundur.
erkan can'ın çıkmasını beklersiniz. cem davran sırıtmaz , levent üzümcü de süper.
kasabı oynayan kişinin adını bilmiyorum ama o da bir duayen heralde.
iyi oyundu. komikti.iyi ki gelmişiz dedirtti.
erkan can süper.. döktürüyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
erkan can'ın zeytinyağlı yiyemem ama şarkısını ( ismi bu mu o şarkının bilmiyorum ama anladınız ) söylerken vurguları o kadar güzel ve doğaldı ki gülerken kendimden geçtim. cem davran'ı fazla sevmezdim ama çok iyi bir oyuncu olduğunu gördüm. savaş dinçel ülkemizdeki saçmalıkları çok güzel yazmış erkan can da o saçmalıkları çok güzel canlandırmış. diğer oyuncular da iyiydi tabi ki.

edit: ben oyun savaş dinçel'in diye biliyordum hatta o yüzden gitmiştim ama cymbeline uyardı ırmak bahçeci'nin eseriymiş.
rakı masası sahnesinde; yeni rakı şişesinden bardağa dökülen sıvının gerçek rakı olması tiyatro budur dedirtir. oyunculuklar da harikaydı levent üzümcü özellikle çok iyiydi. lakin senaryo biraz yavan kaldı sanki. oyun için alınan ücrette bariz pahalıydı. ayrıca her şeye gülen tiyatro seyircisi dövecem bi ara ibretlik olsun diye .
erkan can en iyisi cidden.. ama diğerleri de ellerinden geleni yaparak takım oyununa katılıyorlar.kşisel görüşüm erkan can cidden baba adam yahu.. rol mol yapmıyo, adam neyse o. ihtiyacı yok. sahne sanki babasının malı.. o kadar rahat..
dün akşam karşıyaka açıkhava tiyatrosu'nda izleme şansı bulduğum, izlerken gülmekten ağladığım oyun. özellikle de erkan can'ın performansı oyun boyunca sahnede olmamasına, ara sıra farklı rollerle seyirciyle buluşmasına rağman olağanüstü bir etki yaratıyor. cem davran ve levent üzümcü ise beklentilerimin üstüne çıkan derecede başarılıydı, oyuncunun er meydanı olan tiyatro sahnesinde. levent üzümcü'nün repliklerden birini karşıyakalılığına uyarlaması ayrıca alkış toplamıştır.

-zaten bende şans olsaydı, annem beni aydoğdu ilköğretim okulu'na yazdırmazdı da senle tanışmazdım! *
dün izleme fırsatı bulduğum olağanüstü bir oyun. erkan can'ın oyunculuğuna diyecek bi şey yok. adam resmen döktürdü. levent üzümcü, cem davran kırdı geçirdi. ne kadar havasız ve boğucu bir ortamda izlesem de fena halde eğlendim.
erkan can'a doyamadığımız, cem davran'ın yardırdığı çok eğlenceli oyun.
dün, adana sabancı tiyatro festivali sayesinde izlediğim ve gayet başarılı bulduğum oyundur. çok yazmış çizmişler, yazıktır fazla laf etmeyeceğim metinler hakkında ama oyunculuklar devasadır.
hala muammer karaca tiyatrosunda sürmekte olan oyun.

ancak levent üzümcü'nün yerine başka bir tiyatrocu yer almakta. (ilk versiyonu izleyenler prformansı karşılaştırır artık)

erkan can'ın belirli sekanslarda ortaya çıkarak bizleri gülmekten yarmıştır.

hele ki mezarlık sahnelerinde mensur sorar "o ışıldayan şeyler nedir" kasap seyircileri göstererek "onlar mı? cep telefonunda mesaj yazarken ölenler, cep tlefonlarıyla gömülmüşler, mrb .."
Meral okay'in oldukten sonra yakilma vasiyetinin yerine "getirilememe" olayiyla gulumseyerek hatirladigim, trajikomik tiyatro oyunu.
öncelikle keyifli bir oyun. vaktinizi ayırdığınıza değiyor. lakin birinci perdedeki yoğun espri sağanağı ikinci perdede duruluyor ve oyundaki inişler gözünüze daha fazla batmaya başlıyor.

cem davran oyun boyunca muhteşem bir performans sergiliyor. erkan can izlemenin hayaliyle gidip oyunda hasret kalıyorsunuz kendisine. ama erkan can candır "tiyatro iyidir."
(bkz: alevi ünlüler)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
Irmak bahçecinin yazdığı, cem davran, erkan can, levent üzümcü, bahtiyar engin, tuğçe kıltaç, yıldıray Şahinler'in oynadığı, yönetmenliğini yine yıldıray şahinler'in yaptığı tiyatro gösterisidir. Çocukluktan beri hiç ayrılmayan 3 arkadaştan birisi olan tarık (bkz: cem davran) Lenf kanserine yakalanmıştır ve vasiyet olarak inancı gereği kendini yaktırmak istemektedir. Fakat türkiye'de ki bürokratik engeller yüzünden bu isteği kabul edilememektedir. Kendini öldükten sonra yaktırmak için bir çok yol denemiştir fakat başarılı olamamıştır. 2,5 saatlik gösteride, Erkan Can çeşitli rollerde Toplam 10 dakika göründü fakat seyirci 15 dakika güldü * izlenmesini tavsiye ettiğim gösteridir. Şu sıralar Kenter tiyatrosunda gösterimdedir.
yaran bir yanlış okumadır. (bkz: alevili günler)
elimde, bu çarşamba akşam 20.00'de kadıköy halk eğitim merkezinde sahnelenecek oyununa iki tane biletimin olduğu oyun.

biletler biletix'de 33tl'ye denk geliyor. son anda başka bir yerde bulunmam gerektiği için gidemiyorum. bu iki bilete sahip olmak isteyen yazar kardeşlerim, (biletix fiyatından daha uygun fiyata veriyorum) bir mesaj uzağınızdayım.
1.5 saat önce diyarbakır devlet tiyatrosu orhan asena sahnesinde oynanan oyun. Erkan can, cem davran, yıldıray şahinler,bahtiyar engin ve selin yeninci kadrosuyla göz doldurmuştur. Nedense ilk çıktığı andan itibaren heyecanlandığım büyük usta erkan babamız erkan canımız bu oyunda beni pek tatmin etmedi. sınavdan bir gün önce çalışılan ders gibi hazırlanmıştı sanki rolüne. Ama işte yine de kendini belli ettiriyordu erkan can karakteri. Yıldıray şahinler ve bahtiyar engin fazlasıyla iyiydi. Cem davran da en az onlar kadar rahat oynadı. Neyse ne artık. Şehrimize tekrar hoş gelmişlerdir bu güzel insanlar. Sağolsun varolsunlar.
bugün trump avm'de izlediğim oyun. cem davran oyunculuğu ile gerçekten büyülüyor. oyunu sırtlamış. erkan can'ı yan rollerde. pek görmesekte etkili. güzel bir enerji vardı salonda.
güldük, beğendik. gidin efendim tiyatro iyidir.