bugün

https://www.youtube.com/watch?v=Kzvp4U52cTc
(bkz: reflü)
Şiir de yazayım:
Alev alev yaniyorum
Boğazımdan alev çıkıyor adeta
Gardım düşüyor tutamıyorum
Korkuyorum gavisconum yetmezse bana.
alev alev yandığım doğru
küllerimden doğar mıyım sana doğru
kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim
sendeyim al beni

ne yaparsan yap al beni
ne yaparsan yap....
"Orkok dodoğon korosono sovordo dovordo." şeklindeki Tarık Akan repliğiyle hafızamda yer edecek olan, kendini kalbinden vuran kadının yaşama şansının çok yüksek olduğu söylenilen, bir neslin "kaptanlar orospu çocuğudur." şeklindeki çarpık algısına temel atıp üzerine bina diken hayatımda gördüğüm en ataerkil ve itici yeşilçam filmlerinden biri.
ulan ozan su kadini belinden sıkaca tutup bir opemedin kivranip duruyorsun.

butun bolum kendimi kasmısim.

cemrenin sac kesimi berbat.ona cozum bulunmali.
kadın şiddetini dolayı yoldan meşrulaştırdığı için ben kırmızı odaya bakarım.
çukur dizisinde ölenleri toplayıp dizi yapmışlar.
demet evgar icin denk gelince izliyorum ama sac sekline ve rengine katlanamiyorum.
sinirlerim bozuldu.
(img:#2102825)
arkadaslar ruya denen kadin su siren kafaya benziyor.
ruya denen eli kolu uzun ecis bucus kadin da adam fakir falan demiyor surekli yemek yiyor lan bindigin arabayi satsan cemre de omer de gazeteci de zengin olur aq .gormemis gibi yiyorsun.

kadina duz ayakkabi giydiriyorlar yine de olmuyor eli ayagi bir uzun siren kafaya benziyor.eli kolu sallaniyor fazla uzunluktan spastik gibi.
Bir Feridun Düzağaç şarkısı.
Dinle dinle doyulmayan cinsten.
Demet evgar için izlenir.

Aşk ı memnudan sonra bana dizi izlettirdi.
sadece demet evgar'lı bölümü için izlediğim dizi. Senaryo ve bazı oyuncular üzerinde çalışılması gerektiğini düşünüyorum.
çelebinin okbsi var aq.
demet evgar berkay ates ve cihangir ceyhan oynuyor.
cihangirin saclarindaki problemi bir turlu cozemedim.
benden 3 yas kucuk ama benden yasli gozukuyor.
berkay atesi anne dizisinden bilirsiniz oyunculugu iyidir.

ben demet evgar icin iki bolum izledim.

dilani hic begenmedim.boyu fazla uzun eli fazla buyuk aglarken epilepsi krizi geciriyor gibi.sanki kalbi delik falan bir problemi var gibi.
omer bence o kadinla sevisme cunku sevisirken ölur.genc adamsin yapma kardesim.
Feridun abimizin harika parçası. Biraz kendimi bulduğum. Belki de kaybettiğim.
Veli erdem Karakülah eseri.
demet evgari severim o ayri ama bu kadinin bu basarisiz cirkin sac sekilleri kesimleri beni öldürüyor.
tamam ya tamam yine de tatlisin.
Yeni bir varoş avutma dizisi. Fakirler zenginlere ayar çekiyor zengin güzel kız fakir serseriye aşık oluyor.
Bugün ilk bölümü yayınlanacak olan dizi.
https://youtu.be/bvzpML2ZZZU

Kim cover’layacak diye merak ediyordum, Ebru Yaşar akıl etmiş...

Şarkı şaheser olunca kim söylese yakışıyor...
Feridun duzagacin enfes parçası.bazi yerlerinde yüreği söküp söküp daga taşa vurdurtuyor.
yandığımı görüyorsun diye devam eder ebru gündeş.
Başrollerini Tarık Akan, Gülşen Bubikoğlu ve Cüneyt Arkın'in paylaştığı 1984 yapımı Yeşilçam filmi. Senaryosu vasattir, oyunculuklar da öyle. Hadi gene Cüneyt fena değil. Tarık da eh işte. Ama Gülşen dökülüyor. Bir de 1.55 boy ve 120 cm basenlerle manken olması yok mu. Neyse arkada Türker inanoğlu varken olur böyle şeyler.
Bu arada Alev Alev filminin 1984 yılının en çok gişe yapan türk filmi olduğunu da belirtmekte yarar var. insanlar 2 dev aktorun kapismasini izlemek istemişler belli ki.
“Birbirimize birkaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık, hep yanlış gidenlerin ardından yorulmasaydık.”

Belki.
(bkz: feridun düzağaç)’ın o tatlı, tok sesiyle farklı bir hava kattığı müthiş sözlere sahip, müthiş parçası.

“kendimi arıyorken, olmaktan korktuğum yerdeyim, sendeyim.”
güncel Önemli Başlıklar