bugün

mide ağrısına birebir olan ilaçtr.
mide yanma ve ağrılarının giderilmesinde kullanılan ali raif tarafından üretilen ilaç.
reflüden muzdarip $ahısların favori içeceğidir. şurubu hem tad hem de kolaylık açısından tercih edilir. sulandırılmı$ di$ macunu görüntüsüne ve tadına sahip bir ilaçttır. bi yudum içki bi yudum gaviscon içen insanlar gördüm.
şurup olanı donduğunda rocco strip gibi incecik bir tabaka halini alır.
mide yanmasına, bulantısına anında etki eden, içildiği anda mideye ferahlık veren, genellikle mide hastalarının en yakın dostu olan ilaç.
bir antiasittir.
Gastrit ve reflüden şikayetçi 100 kişiye sorduğunuzda size şıp diye ismini söyleyecekleri şurup ismidir. Gerçi tabletide vardır ve insanın yanında taşıması kolaylaşmıştır. Lakin şurubun yerini tutmaz...
limon aromalı faideli ilaç. tablet şeklinde olanlar daha kullanışlıdır.
tavsiye edilen mide dostu ilaç.
mideniz yanıyorsa 1 kaşık içtiğiniz takdirde yemek borunuzdan itibaren ferahlama hissi yaratan mucizevi ilaç.
yıl başını evde geçiren reflü sahibi insanların can dostu olmuştur, yıl başı evde şuursuzca mandalinaya dalan bünyenin zayıf narin mide kapakçığı mandalinanında verdiği gazla aşırı üreyen mide asitini boğaza boğaza nakış eylerken bu güzide şurup adeta suu suu diye çölde sürünen zavallının üstüne tonla buz dökülmesi kadar rahatlatmıştır. canımsın, cansın. artık evde yılbaşı olayı mandalina, victorya sikrıt ve gaviscondur benim için.
dede ilacı.
Hamile bayanlar ve alkolü fazla kaçıranların da ilk tercihi olan mide ilacıdır.Hiç bir yan etkisinin olmaması tamamen bitkisel olması da cabası.
an itibariyle ihtiyaç duyduğum ama evde mevcut olmayan ilaçtır. *
mide bulantısına karşı içtiğim mucize.
türkiye de üretilmemektedir. ingiltere den ithaldir . yan etkisi çok azdır.
yangınlı günlerin tek kötü gün dostu. lise günlerimden beri hayat kurtarıcım olan mucizevi karışım.
benim mideye yaramayan ilaçtır, gerçi ülser ağrısına iyi gelen bir ilaç henüz yeryüzünde keşfedilememiştir ama rennie bana daha iyi geliyor.
tabletinin tadı iğrençtir. ama etkilidir.
bu ilaç klasik bir anti-asit ya da anti-ülser değildir. Biraz daha farklı çalışır. Basitçe açıklanacak olursa, özellikle reflü hastalığının yol açtığı sorunları gidermek adına, mide kapakçığını örtmektedir. Ayrıca, gıda alımından önce kullanıldığından mide çeperini kaplayarak koruma vazifesi de bulunmaktadır. "Gaviscon advance" versiyonu da vardır. Burada ise; klasik gaviscon endikasyonuna ilaveten, klasit anti-asit etki katkılanmıştır.
liquittir.tadı bana iğrenç gelir.
böyle diş etlerinize falan yapışıp kalıyor, insana "ne bu be", "bozuk mu", "kullanma tarihi mi geçmiş" diye düşündürtecek kadar kötüdür tadı. iğrenççç...

etki ve tat bakımından

1- rennie
2- talcid
3- *
tadı berbattır fakat etkisi tartışılmaz. rennie'yi siker atar öyle söyleyim. şurubunun özellikle naneli olanı berbattır. tat için limonlu tablet önerilir.
doktorumun dediğine göre içerisinde tuz miktarı bir hayli yüksek olan ilaç ve bu da reflü için hiç iyi bir şey değil. onun yerine rennie duo kullanıyorum artık.aradaki fark bariz bir şekilde anlaşılıyor.
bugün danıştığım doktorun bir ay için 3 şişe likit versiyonunu dayadığı, tadı berbat ilaç...