bugün

öffff!
aldatılmayan insan kaldı mı yahu dedirten yazardır.
uzulme geçer.
aldatan kişiyi ödüllendirmiş olursunuz.
Üzücü bir durum. Kimse ya da hiçbir neden için intihar etmemek lazım. Lakin insan büyük konuşmamalı kınamamalı. Yaşam varken ölüm ne acı.
Aptallıktan başka şey değildir. Aldatan kendini aldatır haberi yok embesilin. inadına daha iyi yaşayacaksın bu hayatı ki kuduracak karaktersiz.
intihar etmem de, yaşamasına da izin vermezdim herhalde. sadece hapse düşmeden onu yoketmenin yollarını arar dururdum gibi geliyor.
herkes kendine yakışanı yapar. karaktersiz, akli olarak kıt kalmış bir insan müsveddesine içerleyip intihar etmek acizliktir. inadına daha iyi yaşanması gerekir.
O azabı çekmekte kabahat, kusur ona aittir. Çünkü kalbindeki hadsiz istidad-ı muhabbet, hadsiz bir cemâl-ı bâkiye mâlik bir Zâta tevcih etmek için verilmiş. O insan sûiistimal ederek o muhabbeti fâni mevcudata sarf ettiği cihetle kusur ediyor, kusurunun cezasını firâkın azabıyla çekiyor.

istidad-ı muhabbet: sevme kabiliyeti
cemal-ı baki: sonsuz ve devamlı güzellik
malik: sahip
tevcih: yöneltme
firak: ayrılık

-Lem'alar
Değmeyecektir.
arkanizdan bayagi guldurursunuz herhalde. valla insanlar ne kafalar yaşiyor anlamak güç. biz de kotu tecrubeler edindik ama kimseye taviz vermedik yani. kafanizda fazla kurmayin bazi seyleri. kimsenin umrunda degilsiniz boyle kafanizda kurdugunuz kadar emin olabilirsiniz.
Ağır arabesk kültür etkisinde yetişmiş embesil hareketidir.
Karnımda oğlum olmasaydı muhtemelen yapacağım şey olurdu. Çünkü bu sikimsonik memlekette boşanmış olmanın it kopuğun senin bedenin ve namusun hakkında fütursuzca konuşabilme yetkisi veriyor. Suratına tükürsen şükür diyecek adamlarla muhattap olmak zorunda kalıyorsun. O piç uçkuruna yenik düştü diye zorlukları yine ben çekeceğim kimse orospuydu karısı boşadı onu demeyecek herkes içten keşke affetseydi de kendini bu kadar rezil etmeseydi diyecek. Sanki aldatılmayı ben haketmişim gibi herkes onu savunacak ne de olsa ben bir kadınım çamur en güzel bizlere yakışıyor.
Rıza-i ilahi yolunda az bir cefâ gördük diye, Rahman'a naz mı edeceğiz?
Hayatını başka biri için yaşayan insanın yapacağı eylem. Anasını babasını kaybeden 60 yaşındaki halam kaç sene geçmiş olmasına rağmen hala ağlıyor. insanlar kalleştir, aldatır ölür. Kendi varlığımızı insanlar üzerinden tanımlamamak lazım.
Hayatınıza devam etmeniz, yalan söyleyerek yarı yolda bırakan insanlara çok büyük acılar yaşatacaktır zaten. Çünkü karşı taraf daima kendini sorgulayacaktır. Vicdanı her gün kendisini oldukça rahatsız edecektir. Kendinizi böyle bir olay yaşayıp öldürmeniz saçma. Dünya , o sevdiğiniz insanların etrafında dönmüyor.
Değmez.bosa veya ayrıl.
tamam depresyona gir iç bir şeyler yap ama sana değer vermeyip aldatan biri için kendi canını vermek çok saçma. Ben üzülsem üzülsem bu kadar yılı gereksiz bir mahlukata harcadığıma üzülürüm.
--spoiler--

Pollyanna mod on

--spoiler--

Siz tertemiz delirmişsiniz.
Bırakın o b.k çukurunda kaybolsun, her halükarda haydan gelen huya gider. O aldattığı insanı da aldatıp o leş karmadan çıkamayacak.
Oysa sen bu yüzünü görmüşsün, kurtulmuşsun.
aldatmak kelimesini çok yanlış kullanıyoruz. Aldatan ve aldatılan her ikiside aynı kişidir. Zira aldatmak fiilini gerçekleştiren kişi kendini hem akıllı sanıp aldatan hem de aptal olduğu içinde küçük beyni tarafından aldatılandır. Bu nedenle karşıdaki kişide sadece bu beyinsize denk geldiği için mağdur olandır.
kesinlikle değmez diyeceğimiz bir durumdur. Sakın ha değmez !
Trilyon olsanız harcarlar. Adriana lima ve benzeri ne kadınlar aldatıldı. Kendinizde sorun aramayıp bunu oğrenip o kişiden kurtulduğunuza sevinmelisiniz.
intihardan Vazgeçtim yaşamak en büyük ceza onlara..ben yaşadıkçaa kuduruyolar..adii kopeeek!!!!
sanılanın aksine, oldukça fazla rastlanan vaka biçimi.
(bkz: biyolojik seleksiyon)
Birden fazla kişi tarafından aldatılıyorsan, kandırılıyorsan kusura bakma da salaklık sendedir.

Sen bu yaşa kadar nasıl geldin, nasıl yaşadın hayret doğrusu.

Tanım: Gereksiz bir eylemdir.
Nefes almak kadar aziz bir şey yoktur azizim. Takvim yapraklarini koparmak işin ilacidir. Hayatın merkezinde Sen varsın, unutma!
Ya tek eşlilik gibi geçmişi birkaç yüzyılla sınırlı meselere kafayı takmamayı öğren ya da ayrıl diyerek tavsiye ile karşılanası durum. Ama gerçekten aptalca bir durum. Sen bihter ziyagilsin aptallık etme.