bugün

erdoğan için damadını bile tanımadı, gözünün yaşına bakmadı dedirtmek için milletin gazını almak için yapılmış bir durumdur.

millet için damadını kovdu dedirtecekler şimdi.
istifa etmeyip ne yapacaktı, süreci daha ne kadar kötü yönetilebilir, ne kadar daha kötüye götürebilirdi?
Geç hem de çok geç gelen istifadır.

Paramız pul, piyasa hallaç pamuğuna dönmeden istifa edecek duruşu olsaydı keşke.
Ben yapamıyorum, başaramıyorum demek bir erdemdir oysa ki.
albayrak ın istifa etmesinin ise arkasında murat uysal ın görevden alınması olabilir. kendi adamı görevden alınınca kendisi de makamda kalmanın gereksiz olduğuna inanmış olabilir.
neyin gerçek nedenini arıyorsunuz.
berat albayrak denilen adam başarısızdı.
hiçbir halt bilmiyordu.
2 kelimeyi bir araya getiremeyen donanımsız, bilgisiz biriydi.

kısacası, tayyip erdoğan'ın damadı olmasa bir baltaya sap olamayacak biriydi, ama böyle birini aldılar ülkenin hazinesini teslim ettiler. o da haliyle batırdı ve bitirdi.

neticede liyakatsız isen kayınbaban padişah bile olsa senden bir cacık olmaz.

boşu boşuna direndiler bunca zaman.

ben asıl zavallı aktrollere acıyorum.

omurgasız cücük makarnaları, şu adamı savunmak için ne şekilden şekillere girdiler buralarda hepimiz gördük.

güle güle berat efendi.

umarım ülkeyi de terk edip gidersin, sonsuza kadar bir daha ismini duymayız.
Hahaha daha neden mi arıyorsunuz siz.

Nedeni ortada gerçi onu oraya koyan hiç taşın altına elini sürmez sorumluluk almaz.
belirttiği üzere sağlık sorunlarıdır...

neden altında başka bir sebep aradığınızı anlamıyorum, akıl sağlığının yerinde olmadığı zaten belliydi...
damadın istifası şu güne kadar 10 defa olmalıydı. asıl soru damadın bugüne kadar neden istifa etmediği-edemediğidir.

çok basit; süleyman soylu. akp'de son 5 yılda ciddi anlamda bölünme başladı. bunun bir ayağında damat, diğer ayağında soylu. damat, saraydan torpilli. soylu ise akp'nin tabanından. avam mj kazanacak, yoksa saray mı kazanacak diye uzun süre muallakta kalan bu olayı bugün avam kazandı.

damadın gidişi rte için de iyi olmayacak. akp içindeki balans bozuldu. damattan sonra sıra sizce kime gelir?
Her geçen gün ekonomik yıkımın daha büyük olacağını bildiği için sorumluluk almaktan kaçması.
Çünkü bu döviz kurları ve ekonomik yıkım durmayacak. Her gün daha da fakir olmaya devam edeceğiz.
umarım siyasi bir manevra değildir de
çözülüşün ilk ayağı olur.

edi. rakı da nasıl güzel gidiyor.
hedefine ulaşmış olmak .
çözülüş degıldır. istifa etsede boşta durmayacaktır illaki bir başka yere atanacaktır. sebep çok başkadır muhtemelen dövüzdeki artışın baskısı yüzünden olabilir yerine atanacak bakanın vay haline.Merkez bankası işine dönecektır muhtemelen.yenı gelen bakana veryansın edecekler tüm ihale ona kalacaktır.
görsel
son sözü harbiden manidar. mahkemede "sonsözü soruldu" atfına cevap gibi olmuş. :D
Ülkede yine mi demokrasi şöleni var ya?
Sülo vakası 2.
Sağlık sorunlarıdır. işimi çok sevdiğim için aksini iddia edemiyorum.
Büyük ihtimalle Tayyip istifayı kabul etmeyecek.
Ya da Trnin 13. Cumhurbaşkanı berat paşa olacaktır.
En başta damat olarak o makamda olması yanlıştı.
başarısızlık falan söz konusu değil.

milletin amına başarıyla koydular.

bilerek, isteyerek, kasden, inatla ve ısrarla koydular.

yani berat ve murat açısından: mission completed.

piyasalardan aldıkları takdir ve teşekkür kendilerine iki ömür yetecektir.
Ekonomi çökmüştür. Daha ne demek gerekiyor bilmiyorum. Normal insanlar böyle görüyor tabi büyüklerimiz süslü kelimeler mutlaka bulacaktır.
soylu cenahına karşı bir hamleydi. bekliyordu ki tüm ülkede "aman damat gitme, sen gidersen biz yok oluruz" naraları atılsın. gel gör ki akpliler bile kal demedi. elinde patladı hamlesi. iyi ki de patlamış. kendini ve ülkeyi tanımayan birinden ekonomi bakanı mı olurmuş? olmaz.
başarısızlığıdır.

süleyman soylu'nun istifasındaki gibi halkın seferber olup "istifa etmeyin sayın bakanım" diye ortalığı ayağa kaldıracağını düşündü muhtemelen. rte de halktan gelecek tepkiye bakarak "kabul" veya "red" edecekti. bayraktar da muhtemelen "ya aya yol yapacaz desek inanacak kitle elbet bana gitme der" diye düşünüp bu yanılgının sonucunda istifayı bastı. halkın tepkisi beklendi. halk "ooh nihayet" tepkisi verince de, rte düşünmeden istifayı kabul etti. bence olay bundan ibaret.

"dolar yükselirse yükselsin, maaşı dolar olarak almıyoz ki" açıklaması, "ya istesek doları düşürürüz ki" açıklaması, ekonominin kötüleştiği artık gözle görülür, pratik yaşama olan yansıması sert bir şekilde hissedilirken ekranlara çıkıp "ekonomi süper gidiyor" demenin elbette halkta bir karşılığı olacaktı. bakın ben bir akparti seçmeniyim, ben bile şu açıklamaları duyduğumda utancımdan saklandım, nesini savunacaksın be kardeşim "maaşı dolarla almıyoz" diyerek tl'nin değer kaybedişini olumlu bir şey gibi anlatmaya çalışan birisini?

bence en başta, "damat" kimliği ile bu tür bir vazifeye hiç verilmemesi gerekirdi. kualifikasyonları, eğitimi iyi olabilir, ama o "damat" etiketi ile başarı da gösterse yine de "akp akrabasına torpil yapan bir partidir" anlayışını adeta tescilleyen bir durumdu. liyakati olsa da olmasa da, akrabalık girince işin içine olmuyordu. bence istifası hayırlı oldu.
Nedeni çok basit: koskoca milletle alay eder gibi konuşmasıdır. Akpliler alışkın oldukları için sorun etmediler yıllarca. Cepleri cidden yanınca sorun ettiler. bakmayın şimdi ahlak kastıklarına.

(bkz: liyakatten bahseden akpli)

Damat o kadar başarısızdı ki, bir dönem açılımı savunan bir dönem koyu milliyetçi olan yanar döner her şeyi savunmaya meyilli akpliler bile bu adamı savunamadılar.

Türk siyasi tarihinde bu kadar rezil duruma düşen kim vardır başka?
Damat damat e damat ta bir yere kadar. Reisin sabrını zorladı. Evet üstte ki yazarın dediği gibi silivri soğuktur şimdi. Ben hiç gidemem.
Evet kimse bir açıklama yapmadı da. Bakalım ya ne olacak acaba.