bugün

Marmaris'te yüzüp yorulduktan sonra gölün kıyısında akşam yemeği yemek için uğradığımız, sonrasında tekrar Marmaris'e dönüş yaptığımız ulaşım konusunda rahat belde.
şehir merkezi sit alanı olduğu için laz mütaayit giremez
civarları için bir şey diyemeyiz. güzeldir. doğası tam olarak
akabelier tarafından tahrib edilememiştir. 10 seneye kadar
damına koyarlar.
yapılmak istenen bir otel için, yarattığı tahribat nedeniyle 120 bin lira ceza kesilen muğla ilçesi.
geçenlerde akyaka apart konusunda gerçekten de uygun fiyatta bulunan arın apart'ta konaklayarak tatilimi yaptığım güzide kent http://www.arinapart.com/
Gitmeye bir türlü fırsatımın olmadığı tatil yeri.
Üniversite yıllarımın geçtiği efsane kasaba.
türkiye'de girdiğim en güzel denizin sahibi, yeşil dostu çok müthiş koy. popülerleşmemesin diye saklamayı doğru bulmuyorum bence herkes bir kere gidip denizinde yüzmeli. Özellikle yüzmeye yeni başlayanlar için ideal bir nokta.
muğla'nın efsane sakin kenti. apartların da bir araya toplanması akıl edilmiş nihayet. http://www.akyakaapartpansiyon.com/
Bunun bir de akyaka park versiyonu vardir. Bir niyet bu kadar acik belli edilemez.onunden bile gecmem.
ömrümü geçirmek istediğim yer.
Bayıldığım tek belde. insan orada yaşlanmak istiyor.
Başlığı görünce bile kalbimin pıtı pıtı atmasını sağlayan, yeryüzündeki cennet.
Beni atın oraya.
kars'ın bir ilçesidir.

bazen fotoğraflar gerçekten kelimelerden daha çok anlam taşıyor, insanın aklına sınır karakolunu, askerliği getiriyor.
karşın hemen ermenistan...

görsel
sakin dir anlamı ama artık sakinlik kalmamış.
buz gibi azmak.
Yarın sendeyim. Umarım tekne turların güzel mekanlara demirliyordur. Gerçi şüphem yok gökovanın en kötü yeri ömür geçirmeliktir.
Nesi kazık be? Gayet makul konaklanıp yiyilip içilebilecek bir yer.

Keşke çok bilinmese ama... bilindi artık bi kere.
Akyakanın denizi kötüdür evet, sığdır, çivi gibidir. Ama merkezi böyle. Çvresi mikemmel olduğunu düşünüyorum. Yarın tekrar yazarım zaten. Hatta fotolarla da desteklerim. Merak etmeyin. Takipte kalın anacım.
Deniz için mal gibi plajından girmiceniz O zaman. Göt kadar yer diyosun. Göt kadar yerde kıçını kaldır da bi sağa doğru ormana git ordan gir denize. Deniz gör. Hey allam!
büyütüldüğü kadar değil. kafa dinlemek için gitseniz köpekler rahat bırakmaz. doğayla başbaşa kalmak için çadır kursanız 50li yaşlardaki sarışın teyze çadırınızı kurduğunuz bölgeye çocuğunu işetmek için gelebilir.

onun yerine kelebekler vadisi ya da Ölüdeniz tercihimdir. modernizm hakim bu bölgelere en azından. ben de modernim mesela bugün frapiçino içtim.
aman çok kötü bir yer, bak yalanım varsa darwin çarpsın,

gitmeyin bak. la buralar da yazmayın lan. ne kadar kekomançi varsa

hücum edecek. ebesi s*kilmemiş az sayıda yerlerden biri zaten.

kötü lan bak. nüfusun %95 i erkek. hıyar tarlası yani. zkerler falan. gitmeyin.

onun yerine bodruma hatta marmarise gidin, über hatta ötesi yerler

hemde karı kaynıyor. e daa ne olsun.
Dün sözünü verdiğim gibi. Her koyda denizin tadını çıkarmaktan foto aklıma pek gelmedi ne yalan söyleyim ama çektiklerimden atayım hasret gidermek isteyenler olur belkim.. buyursunlar efendim..

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
azmak nehri çok soğuk ve o nehre balıklama atlasanız direk ölebilirsiniz, çok ciddiyim. yazlık evlerine gidin ama plajlarına sakın gitmeyin, çünkü gelen geçen herkes oraya yüzmeye geliyor ve plajlarda yer kalmıyor. beldenin trafiği de akşam saatlerinde perişan halde. güzel gibi görünse de, kafa dinlenecek ve plajlara gidilecek yer değil maalesef.
gürültüsüz, kazıklanmadan, temiz deniz ve güzel bir doğa eşliğinde tatil yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir belde. otel/pansiyonlarından haberdar değilim fakat çadır ayarlayabilirseniz kamp alanı güzel bir tercih olabilir.
kamp alanı azmak deresinden başlayıp devam eden sahil şeridinin bittiği noktada başlıyor. çadırda günlük konaklama bedeli 40tl. ortak kullanım alanları gayet temiz ve kamp alanının dört bir yanına yayılmış vaziyette. yeterli sayıda elektrik bağlantı noktaları bulunuyor. ailenizle birlikte rahatlıkla gidebilirsiniz, 4 günlük konaklamam süresince güvenlikle ilgili bir sıkıntı yaşamadım. *tek sorun cırcır böceklerinin hiç susmayan sesiydi. ona da bir süre sonra alışıyorsunuz.
koyları gezdiren tekne turlarını tavsiye edebilirim. paraya kıyıp binemedim, sonra resimlerini görünce pişman oldum. azmak deresi tekne tutu 10tl, diğer koyları gezdiren turlar 30,40,50 tl olarak değişiyor özelliğine göre.
uzatmayım; vahşi kapitalizmin henüz içine etmediği bu yerleşim umarım doğallığını korur.
--spoiler--
30,40,50 tl olarak değişiyor özelliğine göre.
--spoiler--

geçtiğimiz ramazan bayramı tatilinde gittim ben. böyle bir şey yok. tüm turlara sorduk. kısa ve uzun tur olarak iki tur var. uzun tura sadece bir tekne gidiyordu sanırım. kısa turda 60 tl dendi, uzun turda. taban fiyat 50 tl diye tabelalar vardı zaten. kısa turla uzun tur arasında sadece akbük koyu farkı var dediler o da akyakaya göre körfezin sonunda ören tarafında yani uzak olmasından dolayı yol uzun sürüyor ve 21.00 - 21.30 gibi dönüş yapıyormuş. falan filan. bilgi almak istediğiniz konu varsa bilgilendirebilirim.