bugün

türkiye ile ermenistan arasında 1993 yılından beri kapalı olan sınır kapısıdır aynı zamanda.
Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı bir mahalle.
Ben tam alıyordum.
muğla'da bulunan tatil beldesi.
buradan kız alan var mı? *
Kars. at hırsızı mı bilemiyorum.
minik, samimi ve şehir stresinin uzak durduğu güzide muğla'nın ula ilçesine ait olan mahalle/yazlık yer.

sahili, ulaşım kolaylığı, herşeyin yakın olması artıları.

eksileri ise denizin çok sığ olması, sahilinin rüzgara açık büyüklükte olmasıdır.

senede bir kere gidecen gelecen arkadaş işte buraya. *
dünya üzerinde türkiye'den, türkiye de akdeniz'den, akdeniz de muğla'dan, muğla da ise akyaka'dan daha güzel bir yer yoktur. bir yanı uçsuz bucaksız mavi diğer yanı ise alabildiğine yeşil bir ormanın arasında kalmış çok güzel bir kamp alanına sahiptir. (bkz: akyaka orman kampı) akyaka cennet, bu kamp alanı da cennetten bir köşedir adeta. hele 72 basamakla inilen albay koyu var ki, onca basamağı indiğinize değecektir. etrafta da pek kimse yoksa özel havuzunuzdaymış hissine kapılacağınız cennetin köşesinin en güzel koyudur kendileri. * gidilesi gezilesi görülesi bir yerdir.
Çöp.
Büyük şehirden kaçanların büyük şehirde gibi davrandığı, adım atmaya yer olmayan, sokakta yürürken 4-5 tane canlı müziğin birbirine karışıp kafa s*ktiği ve gece 3-4’e kdar gürültüden kaçamadığınız yer.
Geldiğime pişman oldum an itibari ile bavulumu topluyorum.
Bozulacağından o kadar korkuyorum ki. Yüksek katlara izin verileceğinden beach club ucubelerinin yapılacağından ödüm patlıyor.
kışın daha güzel olan şehirimsi.

görsel

edit: fotoğraf 4 marta aitmiş. çok kış değil ama bana ne.
asfaltın bittiği yerden devam edin.

Karşınıza minik cennetler çıkacaktır.
görsel
Akyaka Köyü Aydın ilinde yer almakta olup, Bozdoğan Köyleri semtinde bulunan Akyaka Köyü Bozdoğan ilçesine bağlıdır.Akyaka Köyü haritası konumu ise 37° 33' 53.3916'' Kuzey ve 28° 33' 39.3156'' Doğu gps koordinatlarıdır. Akyaka Köyü bağlı olduğu Bozdoğan ilçe merkezine 25 kilometre mesafe uzaklıktadır. Akyaka Köyü Aydın şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 70 kilometredir.
Memleketim olan sahil kasabası. Bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirim.
halk plajının manzarası ve ambiyansı pek hoştur.
Sahil yolundan örene dönmek istedim yazın bayramda.. aman allahım böyle bir konvoy olamaz.. desmi tatillerde tercih etmeyin burayı..
Yazın araç park edecek yer bulmak büyük sıkıntı. Nehir kenarındaki mekanlar fırsatçılığa başlamış. Konaklama gayet uygun. Zaten ufak tefek yerler. Sahilini ben çok beğenmedim açıkçası. Buz gibi azmak çayına sandalyeyi bırakıp oturmak gibisi yok.
Dün annemler gitmiş ballandıra ballandıra telefonda anlatıyor ulan benim paramı yiyonuz olm kime şekil yapıyon diyemedim ya la.

Denizdedirler şimdi.

Ben de işteyim amk.
--spoiler--
30,40,50 tl olarak değişiyor özelliğine göre.
--spoiler--

geçtiğimiz ramazan bayramı tatilinde gittim ben. böyle bir şey yok. tüm turlara sorduk. kısa ve uzun tur olarak iki tur var. uzun tura sadece bir tekne gidiyordu sanırım. kısa turda 60 tl dendi, uzun turda. taban fiyat 50 tl diye tabelalar vardı zaten. kısa turla uzun tur arasında sadece akbük koyu farkı var dediler o da akyakaya göre körfezin sonunda ören tarafında yani uzak olmasından dolayı yol uzun sürüyor ve 21.00 - 21.30 gibi dönüş yapıyormuş. falan filan. bilgi almak istediğiniz konu varsa bilgilendirebilirim.
gürültüsüz, kazıklanmadan, temiz deniz ve güzel bir doğa eşliğinde tatil yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir belde. otel/pansiyonlarından haberdar değilim fakat çadır ayarlayabilirseniz kamp alanı güzel bir tercih olabilir.
kamp alanı azmak deresinden başlayıp devam eden sahil şeridinin bittiği noktada başlıyor. çadırda günlük konaklama bedeli 40tl. ortak kullanım alanları gayet temiz ve kamp alanının dört bir yanına yayılmış vaziyette. yeterli sayıda elektrik bağlantı noktaları bulunuyor. ailenizle birlikte rahatlıkla gidebilirsiniz, 4 günlük konaklamam süresince güvenlikle ilgili bir sıkıntı yaşamadım. *tek sorun cırcır böceklerinin hiç susmayan sesiydi. ona da bir süre sonra alışıyorsunuz.
koyları gezdiren tekne turlarını tavsiye edebilirim. paraya kıyıp binemedim, sonra resimlerini görünce pişman oldum. azmak deresi tekne tutu 10tl, diğer koyları gezdiren turlar 30,40,50 tl olarak değişiyor özelliğine göre.
uzatmayım; vahşi kapitalizmin henüz içine etmediği bu yerleşim umarım doğallığını korur.
azmak nehri çok soğuk ve o nehre balıklama atlasanız direk ölebilirsiniz, çok ciddiyim. yazlık evlerine gidin ama plajlarına sakın gitmeyin, çünkü gelen geçen herkes oraya yüzmeye geliyor ve plajlarda yer kalmıyor. beldenin trafiği de akşam saatlerinde perişan halde. güzel gibi görünse de, kafa dinlenecek ve plajlara gidilecek yer değil maalesef.
Dün sözünü verdiğim gibi. Her koyda denizin tadını çıkarmaktan foto aklıma pek gelmedi ne yalan söyleyim ama çektiklerimden atayım hasret gidermek isteyenler olur belkim.. buyursunlar efendim..

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
aman çok kötü bir yer, bak yalanım varsa darwin çarpsın,

gitmeyin bak. la buralar da yazmayın lan. ne kadar kekomançi varsa

hücum edecek. ebesi s*kilmemiş az sayıda yerlerden biri zaten.

kötü lan bak. nüfusun %95 i erkek. hıyar tarlası yani. zkerler falan. gitmeyin.

onun yerine bodruma hatta marmarise gidin, über hatta ötesi yerler

hemde karı kaynıyor. e daa ne olsun.
büyütüldüğü kadar değil. kafa dinlemek için gitseniz köpekler rahat bırakmaz. doğayla başbaşa kalmak için çadır kursanız 50li yaşlardaki sarışın teyze çadırınızı kurduğunuz bölgeye çocuğunu işetmek için gelebilir.

onun yerine kelebekler vadisi ya da Ölüdeniz tercihimdir. modernizm hakim bu bölgelere en azından. ben de modernim mesela bugün frapiçino içtim.
Deniz için mal gibi plajından girmiceniz O zaman. Göt kadar yer diyosun. Göt kadar yerde kıçını kaldır da bi sağa doğru ormana git ordan gir denize. Deniz gör. Hey allam!