bugün

Menfaat uğruna yaklaştıklarını görmek.
benim hayatıma benden çok karışabileceklerini sanmaları cahillikleri.
insana cebindeki para kadar değer veren insan topluluğu bırak akrabam olmayı, kendi en yakın dostum bile olsa çektir i çekerim.
Geniş çekirdek aileye sahip biri olarak,böyle bir duygu halini yaşamadığım durumdur.
Ha baba tarafı komple gömük benim için orası ayrı.
Darlamaları, otun bokun dedikodusunu yapmaları.
Bir kere yapmacık samimiyet var. Bugün seninle veya ailenle ilgili öğrendiklerini yarın başka bir akraba ziyaretinde ballandıra ballandıra anlatırlar. Gereksiz hareketlere girerler. Onları ilgilendirmeyen sorular sorarlar. erkek yada kadın fark etmeden yılış yılış tokalaşırlar. Bir sor ben sana dokunmak istiyor muyum? Yanağımda salya istiyor muyum? Sana hayattaki seçimlerimle ilgili hesap vermek zorunda mıyım? Samimiyetsiz insan mide bulandırır. Tahammül sınırlarını zorlar. Onların istediği gibi hareket edersen tatlı iyi oy ne uslu kız olursun. Etmezsen terbiyesiz görgüsüz soğuk insan olursun.
sürekli evlilik baskısı yapmaları.
ne kadar kaçsan da bir gün bir yerde yakalanacağını bilmek.
Akraba olmaları.

Akraba; normalde zor zamanlarda esamesi okunmayan ama birşey oldugu an 100 yıldır sizinle yaşamış gibi tak diye konuya dahil olabilen (burnunu sokan) insanlar bütünü.

Tabi ki içinde kendini bilenler var. Ama bir halam 40senedir ilk defa evimize 3 günlüğüne geldiğinde eşyaların yerini eleştirip değiştirmeye kalktı. Ben memlekette okudum aynı halam ve kuzenlerim bir kere yanıma gelmedi, aramadı. Hep Ben gittim. istanbul'a döndüğümde arkamdan gelip gitmedi demiş.

Benim orada 5 halam 7 kuzenim 1 amcam vardı. Bir kez ziyaretçim olmadı yada telefonum çalmadı.
Çıkarcı olmaları, işleri düştüğünde can ciğer olmaları ve daha bi sürü bi sürü şeyler.
Öncelikle hepsinden değil ama bazılardan hiç hoşlanmıyorum. Çünkü kendilerinde benim hayatıma karışabilme hakkını, boş boş konuşma hakkını, sanki kendi hayatları yokmuşcasına benim hayatımla, gezdiğim yerlerle, aldığım şeylerin hesabını tutmakla ilgilenmeleri. işlerine gelince yalayıp yutup, işine gelince bok atmalarını. Gereksiz şeyler işte.
iftiraları, soğuk olmaları, vefasızlıkları, laf sokmaları, kibirleri, kıldan nem kaparak küsmeleri.., dışlamalarıdır.
Valla hacı ben normalde yaradılanı yaradandan ötürü severim de tövbe estağfurullah akrabaların seçilecek bir tarafı yok.
her köfteye maydanoz olmaları kendi çocuklarına bakmadan sizi eleştirmeleri, yaralı parmağa idrar değil tuz basmaları. çıkarcı haset çekemez yapmacık olmaları. zaten görünce yolumu değiştirip görmezden geliyorum. yaşantınızda kısıtlanıyor ünlülerin magazincilerden kaçtığı gibi.

moral bozmaktan başka birşeye yaramıyorlar. bana verdikleri zararları kimse vermemistir, kale içten yıkılırmış hesabı. önceden koruyup kollardım hal hatır sorardım hepsinin oturma organları kakmış kendilerini beğenmişler. birde evliliğe acayip takmış durumdalar erkek olarak bu baskıya maruz kalıyorsam kızları düşünemiyorum.
salak salak sorular sormaları,.
Şerefsizin dik alası olmaları. (Baba tarafı)
kıskanç olmaları çekememeleri özenti olmaları.
Hadleri olmadığı halde her ota boka karışırlar sosyal medyadan da eklerlerse sizi geçmiş olsun efendim.
asalak olmalarından olabilir. ya da asalakları kabul etmediklerinden.
sabaha kadar yazabilirim. destan yazarım bu konu hakkında. en başta boş dedikoduları. işlerini güçlerini bırakıp benim hakkımda konuşup annemi doldurmalarından tutun her hareketi mi taklit etmelerine kadar neler var neler. çoğu da şizofren. ama özellikle dedikoduları beni benden alıyor. ha bir de şey var hepsi birbirinin arkasından sallar ama bir araya gelince ne hikmetse hepsi can ciğer kuzu sarması. Allah Allah sanki dün arkasından sallayan benmişim gibi o ne rahatlık o ne iki yüzlülük öyle. unutmadan düğünden düğüne koşup kızlarını görücüye çıkaran akrabalarımı söylemeden geçemeyeceğim. son olarak onların samimiyetsiz ortamlarına görmediğim için ben huysuz ya da soğuk diye adlandırılıyorum, yüzsüz olsaydım her şey daha farklı olurdu tabi
onca sıkıntı yaşarken maddi yardım etmemeleri.
Her türlü sıkıntınızda, başarısızlığınızda üzülüyormuş gibi yapıp aslında içten içe sevinmeleri.
Kuzenlerin cok olmasidir. Cigerim soldu ceyrek almaktan.
akrabaların sadece fitne fesat karıştırıp aileyi tarumar etmesi olabilir.
baba tarafı akrabalarımın çoğunu sevmem. sebep görgüsüz, aşırı cimri ve kompleksli olmaları.