1. 484.
    baba tarafını komple silmiş biriyim, ailede ne arasan var. para hırsı ile kendini ilah sanan, büyü yapan yenge, birbirinin arkasından konuşup yüz yüze gelince canımlı cicimler. ve sosyal medya da '' çok iyi aileyiz, çok büyük aileyiz, birbirimize bağlıyız pozları '' . halam annemi üzünce bende allah ne verdiyse saydırdım ve kavgalıyım. gözümün önünde ölseler gram üzülmem, yardım etmem o derece nefret benimki..
    ... umrumda degilsiniz
  2. 483.
    Çoğunun Akbaba olmalarındandır.
    1 ... cruel kindness
  3. 482.
    akraba belası dedikleri şey gerçekten doğru.
    ... tirtil olmadan ucan kelebek
  4. 481.
    Nefret etmem de, pek hazzetmem. Evde de, işe yaramaz eşyaları doldurmam mesela...
    ... siggurd
  5. 480.
    Aklımda bir soru.. herkes birinin akrabası olduğuna göre, bu sebeplerin çoğu onlar için de bir sebep. O zaman sevgili sözlük yazarları, neden bir araya geliyoruz biz bu akrabalarla?

Böyle soruları sevmiyorum. Çık git aklımdan, soru. Evet.
    ... milimlik
  6. 479.
    Dedikodu.
    4 ... selia
  7. 478.
    Samimi değiller. Sürekli birbirlerinin kuyularını kazıp arkalarından konuşuyorlar. Birbirlerini çekemiyorlar. Biri ev alsın, araba alsın veya yeni bir iş kursun hemen o para nerden geldi? Sanane kardeşim sanane. Alt tarafı bir akraba olarak hayırlı olsun diyeceksin.

Bak yine sinirlendim.
    5 ... bensonubaslangicyaptim
  8. 477.
    Yazsam Roman olacak kadar çoktur.

Yıllarca atanıp atamadığımı sordular. Şimdi tam kurtuldum derken ne zaman evleneceğimi sormaya başladılar. Gel de sev.
    akrabalardan nefret etme sebepleri
    13 -3 ... loveneverdies
  9. 476.
    Ayda yılda bir arayıp, ayda yılda bir görüşüp derdini hayatını bilmeden sanki aranızdan su sızmıyormuş gibi gereksiz sosyalleşme çabaları.
    ... machinology
  10. 475.
    Yarış atı gibi çocuklarını/torunlarını yarıştırmaları. Kendilerine ait olmayan başarılarla üstünlük taslamaları.

Bkz: benim torunum da tıp kazandı maşallah bismillah. Ee hayırlı olsun teyze de sana ne oluyor ne bu tripler sen mi aldın o puanı?
    3 ... ruyadefteri