bugün

halk iktidarı.

ulusalcı sosyalist bir ideoloji...

ne akp, ne chp, ne mhp...

düzen partilerinin ihaneti artık tescillenmiştir...
kendini yönetmesi istenilen kişidir.
şu anda var mı bilmiyorum ama benim gördüğüm halk için bişeyler yapmak istiyen yönetici yok. partisi önemli değil kimliği önemli değil bu ülkenin halkını düşünen, onun menfaatleri için uğraşan adil,tarafsız bir kişi olmalıdır.
ne yazık ki her başa geçen kendi yandaşlarını, kendine yakın insanları ve kurumları düşünerek adım atıyor. basiretsiz yöneticilerden bıktık. bal tutan parmağını yalamamalı bunu herkese pay etmelidir.
tayyibi bulunmaz hint kumaşı sanan adamların yok o olmazsa kim varmış da varmış.

bahçeli geçsin. buyur, net!

püskevit der ama yeğenine çürük raporu alıp askerden kaytarmasına razı olmaz.

gırh der ama akrabasına gemicik alıp vatandaşa milletvekili maaşıyla geçinemiyorum demez.

kamyoncularla üstübü muhabbeti yapar ama esad'la bir kardeş bir kanlı olmaz. bop'un eşbaşkanı hayatta olmaz. bildiğin osmaniyelidir.

kağıttan okur ama "malesef terör yayılıyor" diye pkk taraftarını sevindirecek yorumlar yapmaz.

soğukturi renk vermez ama kilise açacağına gider ani de cuma namazı kerkükte bayram namazı kılar.

sen adam olur sahip çıkarsan ülke de gayet istikrarlı olur. ver bahçeliye de % 50, istikrarın atasını gör.
lideri değişmiş bir mhp.
incirlik üssü'nü bugün iktidara gelir gelmez kapatacak parti.
mevcut ortamda milliyetçi hareket partisidir.
olum bu başa geçme olayı ne ya? sanki uzun eşşekte yastık seçiyoz.

--spoiler--
hacı, kerem geçsin bence başa.
--spoiler--
haydar baş.
ülkücü olmamama rağmen şu durumda milliyetçi hareket partisidir.
sadece güçlü halklar lidere ihtiyaç duymaz.

emiliano zapata
Hali hazırda taban bulmuş partilerden en uygunu Cumhuriyet Halk Partisi ve dolayısıyla lider olarak Kemal Kılıçdaroğlu'dur.
Bu konuda beni cevaba sevk eden nokta neden AKP'den memnun olmadığımız hususudur(başlıktaki ifade ile "beğenmememiz").
Basit cevaplarla AKP hükümeti ekonomi dümenini dış borç - cari açık enstrumanıyla yürütmüş, sonrasında da şişen balonun paniği ile yanlış politikalar seçerek piyasa talebini soğutmaya çalışmış, tutarsız ve verimsiz bir ekonomi plitikası yürütmüştür. Dış politikada ortadoğunun liderlğine soyunup sonrasında tükürdüklerini yalayarak ABD ve israil güdümlü politikalar sergilemiş, ortadoğu devletlerinin tepkisini çekerken batı için de kuşkulu ortak olmuş ne isa'ya ne Musa'ya yaranamamıştır.
Demokratikleşme derken muhalif gazeteciler sudan sebeplerle tutuklanmış, sosyal hayattaki özgürlüklere müdahale başlamış, mahalle baskısı arttırılmıştır,.
Terörle mücadelede sınıfta kalınmış. Kürt sorunu ile ilgili de aynı dış politikada olduğu gibi hem milliyetçilere hem siyasal Kürt hareketine yaranayım derken tutarsızlıkla sonuçlanan bir politika ortaya çıkmıştır.
Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi içinde deneyimli,sicili temiz, alanlarında başarılı , göreceli genç sayılacak bir yönetim kadrosuna sahiptir. Sencer Ayata, Faik Öztrak, Umut Oran , Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey , Haluk Koç sayılan özellikteki isimlerin sadece bir kaçıdır.
Kemal Kılıçdaroğlu ise çalışkanlığı , dürüstlüğü ve örgüte hakimiyeti defalarca ispatlanmış bir liderdir. Yeri geldiğinde yönetimde kök salmış isimleri bir kalemde silebilmiştir. En başta yapılan eleştirilerdeki gibi siliklik veya insiyatifsizlik sergilememiştir. Partinin ve politikalarının hiç mi eleştirilecek yönü bulunmamaktadır? Elbette vardır. Topluma kendini yeterince anlatamama, içindeki hizipsel yapı mutlaka neşter vurulması gereken yönlerdir. Ne var ki kimi kesimlerin dikte ettiği gibi bu ülke yönetiminde alternatifsizlik söz konusu değildir. Yaratılan AKP ilüzyonu ve bu iktidar üzerindeki perde diğer tek parti dönemlerinde de olduğu gibi kalkacak ve özgürce eleştirilecektir.Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
bu saatten sonra, kim geçerse geçsin bir cacık olmayacaktır. ama illa biri'nin geçmesi gerekiyorsa bu şahıs, 70'ler zihniyetindeki ecevit olmalıdır.
aziz yıldırım, cübbeli ahmet birlikte parti kursunlar. iktidar olsunlar.
milletvekili olmak için yatırım yapmayan. ortaya sermaye koymayan. dürüst, zeki ve ekonomiden anlayan herhangi birisi.

dürüstlük, zekilik falan zor olmamakla birlikte ortaya sermaye koymadan milletvekili seçilmek pek mümkün değildir. ortaya sermaye koyan birisinin de o parayı havaya saçmadığını, karşılığını isteyeceğini düşünürseniz, demokrasi'nin hiç bir zaman istenilen sonucu veremeyeceğini görürsünüz. s.kilmeye mahkumuz.

edit: en önemlisini unutmuşum, din konusunda ne düşündüğünü halka arz etmeyen birisi olmalıdır. bu nedenle akp tabanlı herhangi birisi olmaz. cemaate ve tüm çıkar üzerine kurulmuş dini topluluklara karşı duran birisi olması gerekmektedir.
tayyip erdoğan dışında hepsi olabilir, hepsi ondan meziyet ve yetenek olarak fersah fersah üstündür.
TKP veya CHP
tabi ki bahçeli reyiz.
şu durumda akp'yi her kim devirebilirse güçlü sayılır ve başa o geçmelidir.
bizler koyun olmadğımız için başımızda birinin geçmesine gerek yok. devlet yöneticisi, başbakan vs. tabirlerimiz var ancak onlar bizi yönetmiyorlar temsil ediyorlar. işte bu yüzden akpyi istemiyoruz. "güzel kardeşim".
akp nin 10 yıldır iktidarda olmasının yegane sebebi olan belirsizliktir. yoktur öyle gönülden desteklenecek ''şu olmalıdır'' denecek bir adam. bu yüzden oy kullanamayanlar var. akp lideri rte kadar net bir karakter yok, iyi veya kötü ''adamın karakteri bu'' diyebilecek kadar tanıyabildiğimiz, karakterinden emin olabildiğimiz lider karizması olan bir rakip yok.

sadece muhalefet gereği yapılması gerekenleri yapan politikacılar var, sadece muhalefet olarak görünüyorlar benim nazarımda, bir düşüncenin, bir fikrin, bir topluluğun lideri gibi değil.

türkiye bu kadar sorunlu bir memleket olmasaydı, sıradan bir avrupa ülkesi gibi en büyük sorunu ekonomi olsaydı, cumhurbaşkanlığı olmasa da başbakanlık koltuğunda emine ülker tarhan gibi karizmatik bir kadın fena olmazdı o da sadece imaj açısından, bir de kadın hukukçu, eğitimli, hemcinslerine göre biraz akıllı diye ama rte nın şu an uğraştığı sorunlara bakınca böyle bir ülkede kadın başbakan olmak çok zor. hele ki tansu çiller örneğinden sonra imkansız sanırım.
akp gitsin de kim gelirse gelsin diyen insanların cevapladığı sorudur.
komünist iktidar.
düşündüm de aslında akpnin gitmesini istemiyorum hele rte'nin gitmesini hiç istemiyorum. ülkeyi mahvettiler artık reformlarla düzelecek gibi bir hali yok bu ülkenin. pimi çekilmiş bir bomba gibi akp giderse yeni gelenin elinde patlayacak ki patlaması yakındır bu düzenin o yüzden akp kendi yarattığı rezilliğin hesabını versin.
pkk....
HEPARI DENEMEKTE BIR SAKINCA GORMUYORUM.