bugün

türk siyasi tarihini inceleyen her bireyin aklında gelebilecek sondur.
bundan önce defalarca sonlanan aynı ideolojinin partilerine benzer bir son hazırlamaktadırlar kendilerine. ama gözden kaçmaması gereken bir nokta daha vardır ki; parti kapatmak (en azından bu entryde bahsi geçen ideolojiler için) yeni bir parti ile daha da büyümelerine de yol açmaktadır aynı zamanda.

diğerleri için;
(bkz: milli selamet partisi)
(bkz: refah partisi)
(bkz: saadet partisi)
vs....
(bkz: ampülün patlaması)
"Bitti bitecek, hezimete uğrayacak" derken 22 Temmuz seçimleri ile, "iktidarda iken seçimden galibiyitle çıkan" parti olarak tarihe geçmek siyasi oluşum.

Ayrıca, Baykal'lı CHP'nin anamuhalefeti ile, bundan sonraki seçimlerde en az %60 oyla yeniden seçilecek parti.

(bkz: Beklentilerin boşa çıkması)
(bkz: Ay da yaşamak)
(bkz: haftanın sonu)
bu her partinin başına geldiği gibi erdoğan'ın abd ile ters düşmesi durumunda meydana gelebilecek olaydır. yalnız şu açık bir durumdur ki erdoğan her ne olursa olursun diğer liderlerden çok çok zeki biri. abd'nin kuklası olmayacak kadar hem de.*
pek de uzak olmayan bir vakitte gümbür gümbür geleceği varit olan, ama bu sefer, bunlar gümbürderken, beraberinde kimleri, neleri, nereleri ve de nasıl götüreceği belli olmayan, pek de "hayırlara vesile" olmayacak bu yönüyle çok uyanık ve dikkatli bulunulması ve hatta şimdiden hazırlıklı olunması gereken bir vakıa.
yıllarca iktidarda kalsa da, generkurmay başkanlığını ele geçirse de, ekonominin e sinden anlamadıkları için,
verdikleri teşviklerle nüfus artışını teşvik edip sefaleti patlatacakları için ,
uzun vadede halka içirecek su bile bulamayacakları için
kısa vadede kalıcı, uzun vadede gidici iktidar.
en yakın zamanda gösterime girecek olan basit bir filmdir. başlangıcında detaylara çok takınıldıysa da sonunda da sikko bir gülümsemeyi hakedecek kısa metrajlı bir filmdir.
tayyip erdoğan israil ve amerikaya biraz daha diklenirse , dışardan kredi muslukları kesilip icraat yapamaz hale gelirler, türkiyede neyin ne olacağı hiç belli olmaz.türk halkının siyasi sadakati yoktur.
abd ılımlı islam projesi için fethullah güleni kullanmaktadır . iktidarı ele geçirmek için de RTE nin HALKTAKi prestijinden yararlanılmıştır. ancak RTE ılımlı islamcı değildir ve zaman zaman kendini tutamayıp rengini belli etmektedir. uzun vadede abd nin başına beladır.
alternatifini buldukları anda harcayacaklardır. (abdullah gülle yer değiştirmeleri mümkündür)
ABD nin RTE yi gözden çıkardığı anlaşıldığı anda kürt milletvekilleri ile ülkücü milletvekilleri tarafından terk edilecek dımdızlak kalacak partidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.