1. 1.
  iktidarda kalmak için, yurt içinde islamiyete
  ironiktir ki
  yine iktidarda kalmak için
  yurt dışında siyonist hareketlere dahil olmaya dayanır.
  4 -1 ... vivendi
 2. 2.
  vatan, millet,din iman,sağcılık,solculuk,muhafazakarlık vb zerre yoktur,felsefesi paraya tapmaktır,örnek;sudan da tarım arazisi kiralamak.
  4 -3 ... kekovali
 3. 3.
  toplumun haysiyetine dokunmak, siyasetin bokunu çıkarmak, nefret ve intikam duygusunu topluma karıştırmak.
  3 -1 ... koalaca
 4. 4.
  kendin için her yol mübahtır. nokta.
  3 -1 ... zarbut
 5. 5.
  farklılıkları zenginlik yerine tehlike olarak gören ve tüm bu farklı toplululukları kendileştirmeye çalışan bir zihniyettir.
  2 ... placebo effectt
 6. 6.
  Böl, işlet, devret.
  2 ... 0game
 7. 7.
  kim ne derse desin asıl felsefesi müslümanlığı yaymak, bugüne kadar aşağılanmış, eğitimsiz diye hor görülmüş kesimi kazanmak ve dünya lideri olmaktır.
  2 -4 ... uluyor gonlumun efendisi
 8. 8.
  "40 yıllık kani olurmu yani" partinin içinde ne arasan var anap lı, dsp li, mhp li, dyp li, chp li, eski bağıMSız bir ben yokum. işin komiği yönetim yani beyin eski refahlılar geri kalan kuru kalabalık sadece oylamalarda el kaldıranlar. yani ne olduğu belirsiz üstü cami altı kilise bir kurum. bir benzetme daha yaparsak 10 hayvanın özelliklerini taşıyor ve dolayisiyla güclü ama eski toplama hayvanlardan oluştuğu için ona yine hayvan diyebiliriz.
  1 ... tatar21
 9. 9.
  (bkz: böl ve yönet)
  ... tetanoz
 10. 10.
  oy toplamak için şekilden şekle girmek, cepleri doldurmak için yolsuzluk yapmak, insanların dini duygularını sömürmek, istediği gibi bir toplum yaratıp baskı rejimi oluşturmak vs.
  2 -1 ... hacikomunist