1. 1.
  besiktas'ta bir semt. ama o uzun yokusun da adidir ayni zamanda, sampiyon kokorecin arkasinda kalan yer diyebiliriz. ama o yokusu icat edenin. harbiye'ye dogru giden yokus.
  -2 ... laz pacino
 2. 1.
  eski binalarının elit dükkanlara dönüştürülmesi ile milano'ya dönmüş semttir.
  1 ... art vandelay
 3. 2.
  Akaretler sıraevlerinin yöneticisi olan gökhan KALELi'den alınan bilgiler'e göre;
  Akaretler Sıra Evleri istanbulun Beşiktaş ilçesinde kendi adıyla anılan Akaretler semtinde Sultan Abdülaziz tarafından Dolmabahçe Sarayı Akaretleri (Lojmanları) olarak yapımına 1874 yılında mimar Sarkis Balyan tarafından başlanmış, 138 konut biriminden oluşmaktadır.

  Kompleksin mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olup Net Holding tarafından yap işlet devret modeliyle kiralanmış ve Akarnet adlı şirket kurularak 1995 yılında projeye başlanmıştır. Proje kapsamında Atatürk Müzesi, Ofis, Apart Otel, Otel, Mağazalar ve Otopark kompleksinden oluşacak proje geliştirilmiştir. Projenin ilk etabı sayılan A Blok Mimar Münir Alpaslan tarafından 1998 yılında bitirilmiş dış cepheler orijinallerine sadık kalınarak sağlamlaştırılmış, iç mekanlar da taşıyıcı sistem bozulmaksızın fonksiyonuna uygun olarak yeniden düzenlenmiştir.

  Bazı finansman sorunları dolayısıyla Akaretler kompleksi restorasyonuna ara verilmiş. Net Holding den mülkiyet ilk önce Garanti Bankasına geçmiş 2005 yılında da işadamı Serdar Bilgili tarafından satın alınarak tekrar onarıma başlanmıştır.

  Onarımın sona ermesiyle 19 Mart 2008 Tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Akaretler Sıra Evlerinin açılışı yapılmıştır. Yeni onarımla birlikte Akaretler Sıraevlerinde, farklı büyüklükte 56 rezidans, toplam 11 bin metrekarede 34 mağaza, 6 kafe-restoran ve ünlü otel zinciri W Hotel bulunuyor.
  ... sentimental
 4. 3.
  "akaaağretler" mi yoksa yazıldığı gibi "akaretler" mi diye okunup okunmadığı üzerine 3 gün ciddi ciddi düşündüğüm, istanbul'un roma'sı.
  1 ... alibicim
 5. 4.
  (bkz: hakaretler) *
  ... bozok baykusu
 6. 5.
  bu gece halkın olacaktır, polisin değil.
  1 ... dragonhead
 7. 6.
  sık sık polisle halkın elinde yer değiştiren semt.
  ... duk erangir
 8. 7.
  direniyordur. helal sana!
  1 ... aslolanbenlik
 9. 8.
  tam bir yılbaşı havasına bürünmüş olan yerdir. kocaman bir noel ağacı dikilmiştir ve sürekli zat you santa claus, jingle bells çalmaktadır.
  ... vauvenargues