bugün

başkanlık sistemi gelirse başkanın oturacağı evin adı olması muhtemeldir.

edit: ciddi ciddi olmuş ya la.
Rte nin ATATÜRK ORMAN ÇiFTLiĞiNDE 5000 AĞACI KATLETTiREREK YAPTIRDIĞI saraydır.
adı ak partiden mi geliyor, yoksa abd deki beyaz saraydan mı geliyor bilemem ama hoşnut olmadım adından. cumhurbaşkanı dediğin tarafsız ve özgün olur. rahatsız edici bi adı var bence..
adının recep tayyip Erdoğan sarayı olarak değiştirilmesi gereken yer.

nasıl bi ego dur .
ak partinin 'ak' ı beyaz sarayın 'saray'ı ak-saray. ne kadar orjinal bir buluş!. bari aksaray semtinin adını değişseler.
betonlar gölgelerindeki istibdadı koruyabilselerdi eğer yıldız burçlarının gölgesinde saltanat süren baykuş rahat yaşardı.lakin bu topraklar daha nice enverler nice niyaziler yetiştirmeye muktedirdir.
beyaz sarayın çakmasıdır. fakat aksarayı biz biliriz yer altı dünyasının merkeziydi şimdiyse. pavyonlar, silahlar, fuhuş mevzuuları. tam kendilerine yakışan ismi bulmuşlar. sokağın adınıdı zürafa sokak yaparlar tam olur.
yurtdışından gelen ziyaretçileri simitçi büfesinden hallice karşılamak isteyen büyüyen yeni türkiye'nin başkanlık sarayıdır.
bir çok akp'linin gururlandığı yeni yapı.

ulan kaç zamandır düşünüyorum niye gururlanıyorlar çözemiyorum.
Bizi amerikaya rezil eden saray. Bh kadar taklitci olunmaz.
öğrenciler için derslikler yokken yapılan ak (!) saraydır.
zulmün merkezidir.
spastikler için harika bir kelime oyununa başvurulmuş yapıdır. asıl sıkıntı yasal değil lan bu ne saçma bir iş?
Atatürk orman çiftliğine yaptırılması ayrı bir tartışma konusu olması gereken saraydır.Neden özellikle Atatürk orman çiftliği neden bu kadar yer varken orası.Resmen insanları iğnelemeye tahrik etmeye yönelik yapıldığını düşünüyorum.Sizin atanızın yaptığı ormana ben sarayımı dikerim diyor resmen.
dunya malında gozu olmayanların yaptırdıgı bınadır.
inşaatı sırasında yürütmeyi durdurma kararlarına rağmen inatla yapımına devam edilip cumhurbaşkanlığına teslim edilen

atatürk orman çifliği arazisi üzerine kurulu 300 bin metre karelik yüz ölçümü olan saray.

29 ekim resepsiyonu da burada yaptırılarak hukuksuzluğun üzeri tam olarak kapatılıp meşrulaştırılmış bir yer olacaktır.

edit: ha bu arada bize ne oluyo derseniz ... bütün yargı kararını bi kenara bırakalım ülkede 2,5 milyon

işsiz insan var. bu abartılı yapı yerine neden istihdam yaratılacak bir yatırıma harcanmıyor bu devlet paraları ?
gereksiz ve para israfıdır.
(bkz: hırsız yuvası)
Vergi vermekten imanı gevreyen alçakların Atatürk büstünü göstererek savunmaya kalktıkları vurgun. Atatürk büstüne o kadar para verip başlatan da bitiren de, o sarayı yaptıran da ahlaksızdır. Ulan o sarayın arazisi gasp edildi be... Milletin hakkı var...trilyon harcadılar o 300 bin metrekareye...insaf zamıma koyayım...ama ananızı mikse bu adam ses çıkarmazsınız.
Tarafsız(!) cumhurbaşkanının ormanı tahrip ederek imparatorluk yönetecek büyüklükteki sarayı.
Beyaz saray'dan 4, kremlin sarayı'ndan 12 kat daha büyük olan saray. Ayrica dunya uzerindeki en buyuk saray.
mübarek bir alan. 300.000 m2 bir alana sahip oldugu söyleniyor. reis-i cumhur'a yakışır, hak ediyor sonuçta. zenci obama saraya sahip olunca sorun yok reis sahip olunca ooouvvv.
devletin o kadar borcu varken, asgari ücretlilere, emeklilere insan gibi geçinemeyeceği bir para verilirken ve zaten bir cumhurbaşkanlığı sarayı varken bu kadar para harcanılıp ve yapıldığı yerde ilginç olan gerekli olmayan bir yapıdır.
Emanetçi başbakanın kamuda israf hakkında uyarılarını dinlerken diğer yandan cumhurbaşkanının kendisi için yaptırdığı bilmem ne kadar tutan ve parası kamudan hazineden vs.'den ödenecek olan sarayıdır.
yapılan sarayın maliyeti acaba kaç öğretmenin 10 yıllık maaşına bedel?
acaba yapılan sarayın maliyeti kaç orta okulun kaç lisenin kaç laboratuvarın maliyetine denk.
bir de atama yapmazlar okul yapmazlar laboratuvar yapmazlar...