bugün

entry'ler (98)

murassa

değerli taşlarla bezenmiş manasında.

(bkz: murassa madalya)

efes pilsen in eski logoları

1969 yılından beri süregelen efes pilsen'in macerasını anlatan logolardır.

dönüşüm:
görsel

1969
görsel

1985
görsel

1995
görsel

1996
görsel

2002
görsel

2009
görsel

2013 ve güncel logo
görsel

efes pilsen logosu

efes pilsen adlı şirketin logosudur. arpa sembolü var. mavi rengi güveni ve denizi simgeliyor, altın rengi kaliteyi simgeliyor. ayrıca pilsener türü biranın rengidir altın rengi. beyaz renk de tazelikle çağdaşlığı simgeliyor.

güncel logosu:
görsel

eski logoları için:
(bkz: efes pilsen eski logoları)

kırkgeçit

sadece viyadük ve tüneller değil aynı zamanda ekolojik bir köprü de barındırır bünyesinde. heyelandan koruma amaçlı yarı tüneller de cabası. yapmışken en iyisini yapalım demişler. çok da iyi yapmışlar. ak parti iktidarının şöföre ve yolcuya kısacası insana verdiği değeri anlamak için bu bile yeterli aslında. herkes konuşuyor ak parti yapıyor işte. tünel boyunca manzara ise bir harika. emeği geçen herkesten allah razı olsun.

superonline fiber internet

kullandığım ve hızından son derecre memnun olduğum internet. bi de süperonline yazılmasaymış iyiymiş.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem.

kemalist teyze özellikleri

Sarı saçlılardır genelde.

ağza en güzel oturan ingilizce kelimeler

(bkz: congratulations)

hayatınızda yediğiniz en iğrenç şey

ciğer malesef.

sevgilinin ttnet gibi olması sorunsalı

insanı tatmin etmez, en keyifli anlarda kopar, sorun çıkarır. Superonline ile aldatılmayı hak etmiştir. (bkz: aldattım)

birebin

Hata mesajıyla karşılaşmadığım sitedir. Yoğun bültenlerde diğer siteler gibi çökme yaşamıyor gayet iyi.

superonline fiber vs ttnet fiber

karşılaştırmak bile saçma. superonline her türlü vurur ttnet'in ağzına.

arap şükrü

(bkz: beni bu şehir boğuyor)

torrent candır

torrent yüzyılın icadıdır efendim. fakirlerin yüz akıdır. en önemli özelliği de indirmenin istediğin zaman durdurulup devam ettirilebilmesidir. her damlası apayrı bir önem arz eden deryadır torrent. oyunları, filmleri, dizileri anlamlandırandır torrent. hele ki seederlarınız çoksa, superonline fiber gibi hızlı bi internetiniz olunca da tadından yenmez.

superonline kullanan yazarlar

(bkz: sekil101)

bendeniz yaklaşık 7 aydır superonline kullanan biriyim. hızından, hizmetinden, kalitesinden oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim. kullanmayan varsa tavsiye de edilir.

ttnet ten superonline a geçiş

düşünülmeden direkt olarak uygulamaya geçirilmesi gereken icraat. cidden fark ettiğini görmektesiniz. hız farkı, hizmet kalitesi bariz durumda.

online oyun adamı

online oyun adamı dediğin tür fark etmeksizin her oyunu benimsemiş, hayat tarzı haline getirmiş adamdır. oyun oynamak için sağlam donanımı mevcut olmalıdır. aynı kafadaki birkaç eleman ile bir araya geldiğinde sabahlara kadar oyun konuşmaktan çekinmez. klavye kırar, mouse kırar yeri geldiğinde. hele ki ping ve lag sorununa karşı aşırı hassas davranırlar. kanser edici bir durum çünkü. o yüzden donanımı kadar interneti de hızlı, sağlam olur.

(bkz: superonline fiber)

isviçre

yahudiler olmasa açlıktan ölecek olan ülke. kimse çalışmıyor bu ülkede herkes yatıyor. ama yahudilerin zamanında trilyon dolarla ile kurduğu bankaları, ilaç şirketleri var. dünyanın en büyük ilk 10 markasından ikisi rosch var, nestle var bu ülkeden çıkmış. bu ülkenin temelinde para var.

türkiye de bu ülke gibi olabilir. ama para lazım çok para. biz faize para ödeyerek nah isviçre oluruz. biz sokağa türüken insanlar olduğumuz için değil, sermaye sahibimiz olmadığı için isviçre gibi değiliz. olan sermayeyi de yıllarca wall street bankalarına faiz olarak ödemişiz.

türkçe olimpiyatları

bir terör örgütünün temel propagandalarından biridir. tunuslu eleman türkçe şarkı söyledi diye devletin seçilmiş başbakanına darbe yapma hakkını kendinde bulan terör örgütünün son çırpınışlarıdır.

bu terör örgütü kendi kendini yok etmiştir. dünya üzerine eğitim vermek için giden temiz insanların emekleri üzerinden devlet içinde yapılanmış sonunda devlete kafa tutar hale gelmiştir.

ak saray

yurtdışından gelen ziyaretçileri simitçi büfesinden hallice karşılamak isteyen büyüyen yeni türkiye'nin başkanlık sarayıdır.