bugün

estetik mestetik 60 yaşında ama hala taş gibi hatun kişisi.
hayran kitlesinin bu kadar cok olmasina sasirilmamasi gereken turkiyenin tek superstari
http://www.ajdapekkan.us
(bkz: cool kadin)
pisti programinda otisabinin basini sallayarak "soyle bir sey var" demesine itici bir sekilde cok guzel cok tatli diyerek nedense itici gelmis superstar.
(bkz: gergin hanim)
yorumunu, ses rengini çok sevdiğim dinleyicisine değer verdiğini düşündüğüm solist *.
Yaz Yaz Yaz

Neden senle hiç durmadan tartışıp duruyoruz ki biz
Bile bile üstüme gelmene ne gerek var
Neden dostça ve insanca ayrılamıyoruz ki biz
Ve bunca yaşanmış yılların da hatırı var

Eğer hergün bu işkence, eğer her gün bu karmaşa
Eğer her gün bu kavgaya katlanırım sanıyorsan

Sen de yaz yaz yaz bir kenara yaz bütün sözlerimi
Yanılırsam çık karşıma göster kendini
Belki zamanla teker teker silinirler aklından
Anlarsın ki boşuna geçmiş bunca zaman

yorumuyla kendisini sevdiğim kişi.
baksana talihe gülmedi yüzüme
seni vermiş benim gibi birinedir. *
şuan şeffaf oda adlı programda eşsiz sesiyle izleyenlere müthiş bir müzik ziyafeti çeken çok özel sanatçı kişi. saygımız, sevgimiz sonsuz..
Yılmaz Odabaşı'na ait güzel bir şiir ile selam etmek istediğim insan, arif onlan anlar nihayetinde...

Herkes Ölür Ölümünü

"Ölüm gelecek ve senin gözlerinle bakacak."
-C. Pavese-

I
Kanatlanır, kanatılır bütün boşluklar.
Aynalar her gün bir başka yalan söyler
ve kalınır geride çizilmiş hayatlardan,
geride yağmurlardan ve çığlıklardan.

Herkes çizer boşluğunu...

II
Her aşk başlarken pembe,
ayrılıkta rengi siyah yalnızlığın

(Herkes arar pembesini.
Oysa kendinden ötesi yoktur;
kimse sevmez yalnızlıkta gölgesini...)

III
Herkes sever doğumunu;
kim sever ölümünü?

Herkes sever doğrusunu;
kim sever yanlışını?

Herkes susar ayıbını.
Herkes susar ayıbını...

IV
Herkes bilir gitmesini.
Bir zaman öğrenirsin
gideni sırtından öpmesini

Herkes yaşar hasretini...

V
Herkes geçer gençliğini
Herkes... Buğusunda anıların
yitirir kekliğini...

VI
Herkes yaşamakla suçlu,
aşkıyla hükümlüdür;
herkes doğarken ölümlüdür.

Herkes ölür ölümünü;
göğe salıp düşlerini,
salıp tenini, nefesini
bırakır ceketini.

Herkes bırakacaktır ceketini...
biraz daha gerdirirse gözleri açık gidecek kişi. *
ajda hanim savas hakkinda ne dusunuyorsunuz?
-harp cikmasin da ne olursa olsun, kilo olmaya bile raziyim!!!
sahneye ilk olarak '61 senesinde ilham gencer'in sahibi bulunduğu dönemin en popüler eğlence mekanı olan bebek çatı'da çıkmıştır bu da kendisinin profesyonel sanat yaşamını, türk pop müziği denilen olguyla yaşıt kılar.

ayrıca bir insanın 50 yıla yakın süredir sahnelerde olduğu düşünülecek olunursa, bunun ancak her dönemin kadını olmakla mümkün olunabileceği sonucuna varılabilir.

onun akranı olan isimlere, hatta rahatlıkla 50'li, hatta ve hatta 40'lı yaşlardaki kadınlara bakıldığında bu insanın yanında, ne denli enkaz halde oldukları da bir gerçektir. estetik mi? evet estetik. bundan kime ne bu insanın öncelikle kendisine sonrasındaysa karşısındakilere güzel, estetik görünme telaşesidir. gayet normaldir. onu estetiğe indirgeyenleri bir de 60'larında görelim lütfen.
Dert bende derman sende
Aşk bende ferman sende
Öldüren güldüren
Her gün ağlatan kalp sende
Mevsimler gelip geçse de
Aşk beni benden etse de
Dünyada hayat bitse de
Yine ölümsüz aşk bende

istemem ayrılık boynumu büksün
istemem aşkıma leke sürülsün
Ben rüyamda bile yalnız seni sevdim
istemem baharda yaprak dökülsün

Aşkın alevse hasretin bir kor
Senin yokluğunu kalbime sor
Dünya seninle gelmiş gibiyim
Sensiz yaşamayı düşünmek çok zor
Sev demem sevme demem
Sen de benim gibi sev diyemem
Ömrümün neşesini seninle buldum kaybedemem
Nerelerdeydin sevgilim
Seni kader mi sakladı
Yıllardır beklenen huzur
Şimdi beni kucakladı

parçasındaki yorumuyla beni mesteden, gençliğinde gerçekten güzel, farklı bir sese sahip, müzelik şarkıcı. pop müzikle aslında örtüşmeyen bu inanılmaz parça muazzez ersoy tarafından da yorumlanmıştır.

(bkz: ah benim sevdalı başım)
bazı yabancı şarkıların türkçe uyarlamalarını da söylemiştir
bir düşünün.. hayatınız boyunca yaşlanmamak için estetik yaptırıyorsunuz. hem de durmadan.. ve birgün bir mtv türkiye çıkıyor, yaşlılara yer yok diyor.. işte bunu yaşamış bir kadındır o.. vah vahtır..**
http://www.ajdapekkan.us/ sitesinin radio/ tv kısmından katıldığı bazı son dönem programları ve adına yapılan belgeselleri izlemenin mümkün olduğu türkiye'nin ilk pop star'ı dolayısıyla superstar'ı.

aynalar belgeseli,
şeffaf oda,
32.gün,
yasemin'in penceresi,
hayatımızın fon müziği belgeseli.
yılbaşı gecesi avrupa yakası özel bölümünde izleyeceğimiz süperstar.
bir tıp mucizesi. bence kendisini bir fanusun içine kapatıp incelemeleri gerek.
giderek micheal jackson ın kadın versiyonu olan türk pop sanatçısı. sanırım estetikten. *
müzik anlamında bu ülkenin en büyük kepazeliklerinden birisi. aklı olduğuna dair şüphelerimin bulunduğu s..... star. nefret ediyorum kendisinden. yaptığı müzik yabancı şarkılar üzerine söz yazmak olan, gazino sahipleriyle veya nüfuslu insanlarla kurduğu yakın ilişkiler sonucu süperstar, megastar gibi çok haklı damgalar yemiş, bugün türk pop müziğinde bir bok üretmeden bir yerlere kıçıyla, başıyla gelmeye çalışan insanların önünü açan zat.
yıllara meydan okuyan * ve bir çok kadının hayran olduğu,küçük kızların idolü pop sanatçısı.her kadının içinde bir ajda pekkan virüsü olduğuna inanıyorum ayrıca.
(bkz: kadınların içindeki ajda pekkan virüsü)
yıllanmış şarap gibi birşey. gerçi şarap estetik mucizesi değil ama. öyle işte...
(bkz: her dem taze)
onno tunç anısına hazırlanan tribute albümde bir başka değerli isme (bkz: nilüfer) ait dokun bana isimli şarkıya hayat verecek olan zat-ı şahane. iyiki var.
Mireille Mathieu, sylvie vartan, dalida, mina mazzini, cher, gloria gaynor, aretha franklin, Shirley Bassey, Barbra Streisand, Fairuz vb. gibi popüler müziğin ilk zamanlarından bugünlere değin ayakta kalmayı başarabilmiş, şarkılar söylemiş, filmler çevirmiş, söylediği şarkıların tamamına yakını klasikleşmiş her dönemin kadınları'nın türkiye ayağı; türkiye'de bir eşi benzeri daha yok.
güncel Önemli Başlıklar