1. 1.
  50. ayeti şok etksinde'dir.
  Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helal kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikah etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helal kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

  53. ayetide öyle;
  Ey iman edenler! Peygamberin evlerine vaktine bakmaksızın ve yemeğe izin verilmedikçe girmeyin. Fakat çağırıldığınız vakit girin. Yemeği yediğinizde de hemen dağılın. Sohbet etmek için de izinsiz girmeyin. Çünkü bu haliniz peygambere eziyet veriyor, ama o sizden utanıyor. Fakat Allah gerçeği söylemekten utanmaz. Hem O'nun hanımlarına bir ihtiyaç soracağınız vakit de perde arkasından sorun. Böyle yapmanız hem sizin kalbleriniz ve hem de onların kalbleri için daha temizdir. Hem sizin Resulullah'a eziyet etmeye hakkınız yoktur. Ondan sonra hanımlarını da ebediyyen nikâh edemezsiniz. Çünkü bu Allah katında çok büyük bir günahtır.

  56. ayeti ise allah'ın muhammed'e gösterdiği saygıyı anlatır. sen allah'sın niye buna gerek duyuyorsun ki;

  "Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e salat ediyorlar.
  Ey iman edenler! Siz de ona salat edin, selam edin."

  ayetinde Allah'ın peygambere salat ettiği ifadesi büyük çelişkidir.
  2 -8 ... nakata
 2. 2.
  islam'ı hiç tanımayan ve öğrenmeye heves etmiş bir gavura ilk olarak bu sureyi okutunuz. kitabın gerisini okumaya tenezzül etmeyecektir.
  6 -6 ... kamasutra denedim begenmedim
 3. 3.
  (bkz: ahzab suresi 53 üncü ayet/#16511475)
  ... firstman
 4. 4.
  salat etmek, şanını yüceltmek anlamına gelir. allah peygamberinin şanını elbette yüceltecektir. ve inananlardan da o şekilde davranmasını istemektedir.
  3 ... korsikali zorba
 5. 5.
  kuran'ın içinden çek, islamiyet aha bu gün biter.

  düşünsenize bir ahzab suresi 50. ayetin olmadığını?

  aman allahım düşünemiyorum, onca insan nereden alıntı yapacak ulan? of of of düşünsenize

  "ey iman edenler" ile başlamayan bir sureyi?

  yada

  "şüphesiz ki onlar"

  şeklinde kendinden emin bir grizgah yapılamıyor!! allah sonsuza kadar başımızdan eksik etmesin, dinimizle imanımızla hak yolunda şehadet şerbetinden içmeyi nasip eylesin yüce mevlam, yaradan rabbim. amin. ohyyyşş huzur buldum amk.
  1 -5 ... koministimam
 6. 6.
  ahzab suresi
  ... tilki
 7. 7.
  http://www.youtube.com/watch?v=ZJiJWs6_ECc+
  -2 ... korelmis
 8. 8.
  http://www.youtube.com/watch?v=Z324j6iiYNQ+
  1 -1 ... soguk isirigi
 9. 9.
  En enteresan suredir. ilginç kurallar vardır. Allah beni affetsin ama doğruyu ahirette mi soylicem.
  1 -1 ... profesyonel kamikaze pilotu
 10. 10.
  üzerinde en çok tartışılan surelerden biridir. sahabenin felak ve nas surelerinin kuran'a sonradan eklendiği yönündeki iddiası bir yana bir diğer ciddi iddia da ahzab suresinin aslında daha uzun olduğu ancak kitaplaştırma sürecinden sorumlu heyetin bu sureyi kısalttığıdır.
  yani bu 3 sure kuran'ın doğruluğu ve tamlığı en çok tartışılan sureleridir.
  buna inanmak istemeseniz de araplar bunu tartışır!
  1 -1 ... crossd