1. 1.
  1966 tarihinde Ordu ili Karaağaç Köyü doğan Ahmet Yenilmez, ilkokulu köyde, orta ve lise tahsilini Ordu'da tamamladı. Yüksek tahsilini Dokuz Eylül Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi işletme Bölümü'nde yaptı.

  Halen Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Bölümü Yüksek Lisans öğrenciliği devam etmektedir. 1978 yılında Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Deneme Sahnesinde Tiyatroya başlayan Yenilmez 1983 yılında Karadeniz Bölgesi tiyatro festivalinde Cevat Fehmi Başkut'un "ölen hangisi" adlı oyunuyla en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.

  Üniversite çalışmalarına devam eden Yenilmez 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro kolunu kurdu, 1987 yılında Hasret Sahnesi bünyesine girerek burada profesyonel oldu ve bu ekip bünyesinde "Yusuf Yüzlüler" isimli oyunu yönetip oynadı,1992 yılında Kültür Bakanlığı bünyesinde "Bir Ben Vardır Bende Benden içeri"; isimli tek kişilik oyunu yönetip oynadı, 1996'da "Medeniyetinizden istifa Ediyorum" isimli oyunu yönetip oynadı. Yenilmez 1996 yılında istanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezinde Genel Sanat Yönetmen Yardımcılığı görevine yürüttü.

  1997 yılında istanbul Büyükşehir Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu Müdürlüğü görevine bulundu. 1998 yılında Sarıyer Belediye Tiyatrosu!nu kurdu. 1999-2000'de kendi yazıp oynadığı "Milenyum Eşiğinde Türkiye" isimli tek kişilik oyununu sahnelemektedir. 1998 yılında Deli Yürek adlı dizi film'de "Sabri" tiplemesiyle adından sıkça söz ettirmeye başladı.

  3 Kasım 2002 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde BBP'den izmir ikinci bölge, birinci sıradan milletvekili adaylığını koydu. Son olarak "Ekmek Teknesi" adlı dizide "Celal" tiplemesiyle sevenlerinin kalbindeki yerini sağlamlaştırdı. *
  4 ... yasakani
 2. 2.
  (bkz: deli yürek)
  (bkz: zabri)
  (bkz: reis)
  1 ... mmtyvs
 3. 3.
  mafya babasıyken bir dizi setini basmaya kalkıp oyunculukla tanıştığı ileri sürülen rolünün adamı izlenimi yaratmış evimde don paça tv izlerken toparlanmama neden olan tiyatro oyuncusu
  1 -2 ... ozgun
 4. 4.
  1966 yılında doğup da 1978 yılında yani daha 12 yaşındayken tiyatroya başlayan ve bugüne kadar tam 28 yıl tiyatro ve sinemayla uğraşan birisi olarak sadece oynadığı rollerden dolayı ve bıyık şeklinden dolayı ülkücü bu lan bu kesin mafyalık da yapmıştır. hatta babadır o allah bilir diyen zihniyetin kötülemekten geri duramadığı tanıyanların bildiği tanımayan objektif gözlerin de tahmin ettiği üzere son derece beyefendi bir insandır. onu kötüleyen zihniyet boğazda martılara ekmek atarken o hali hazırda kimsesiz çocuklara yaptığı yardımlarla bilenlerce tanınır. ama bilmez ki bazıları terbiyesinde sağ elin verdiğinini sol el görmesin yardımı reklam yapmayalım, bizim insan sevgimizde tezahürata yer yoktur kuralları vardır. daha niceleri vardır bilinmez ki kendisi bizzat şahit olunan bir eylemde saatlerce dışarıdaki grubun korkusundan dışarı çıkamayan che t-sirtlü gençlere insan barikatını dağılın lan diyerek yarmış ve tam iki tencere yemek ve ekmek ile karınlarını doyurmuştur. ya işte böyle, o gençler gibi düşünenler boğaza karşı buzlu rakı yudumlarken, martılara ekmek atarken o sizler gibi düşünen yoldaşlarınızı sadece insan sıfatıyla besliyordu, açlıktan ölüp de cesetler kokmasın diye. *
  tanımayanlar var ise resmi sitesinden resminin görünce aaa bu adam o muymuş diyebilirler.
  http://www.ahmetyenilmez.com/

  (bkz: kenan imirzalıoğlu da mafyaymış lan)
  (bkz: bıyık da uzatacakmış)
  ... kara hilal
 5. 5.
  iyi, hoş, beyefendi, vatanını milletini seven bir amcadır kendileri. söylenildiği gibi mafya ya da mafya özentisi de değildir. televizyon camiasına girmeden önce tiyatro yapardı ki; hala bu çalışmalarına devam etmektedir. (bkz: kınalı kuzular) adlı dizi film projesini yönetiyormuş. hayırlı olsun diyoruz.
  ... sophie
 6. 6.
  alenen söylemese de bbp sempatizanı olan ve bbp'nin birçok organizasyonuna gönüllü olarak katılan izmir kökenli tiyatrocuymuş. pis sakalı, çatal çıkan sesi ve koca göbeği ile ancak kabadayı ve celalli insan rollerine giden vasat bir oyuncu.
  -5 ... kerameti kendinden menkul
 7. 7.
  vatan millet sakarya oyunlarının unutulmaz yönetmeni.
  ... karl marx and spencer
 8. 8.
  ağzı laf yapan, güzel türkçe konuşan bir oyuncu. yenimahalle'de düzenlenen istiklal marşı okuma yarışmasında konuşma yapmıştır. orada dinledim. "10 yıl önce yabancı filmlerde gördüğümüz cenazeler bize yabancı gelirken, o siyah takım elbiseli, siyah gözlüklü cenazeler şimdi sıradan gelmeye başladı. bizde cenaze törenleri yabancı filmlerdeki gibi olmaya başladı." diyerek yozlaşma konusundaki üzüntüsünü dile getirmiştir.
  2 ... kemalturna
 9. 9.
  oyuncu, tiyatrocu bilge kişi,
  ... vanyadayi
 10. 10.
  Deli Yürek, Ekmek Teknesi ve Acı Hayat'da oynamış tiyatro kökenli oyuncu. cine5'te veresiye defteri diye yeni bir program yapmaya başlamış.
  2 ... air20