Aşkını da kavgasını da derin yaşayanların; sesiyle, yorumuyla, dünya görüşüyle... kalbini okşayan ve daha yaşarken ülke olarak kaybettiğimiz sanatçımızdır.vicdan sahibi olan insanların üzüntüsü'dür...
muhteşem sese sahip bir şarkıcı huzur içinde yatsın.
apo'yu özledik diye şarkı yapan,
şarkıları pkk'lı teroristler tarafından çok sevilen kürt sanatçı.
yaşasaydı kck'dan içeri alınırdı. öldü adam yerine geçti.
(bkz: ahmet kaya dinleyen vatan haini)
hakkında yapılan uçurtmam tellere takıldı belgeseli oyunu, komployu ortaya koyuyor zaten. iyi insandı ve sevdiği yurduna hasret ölüp gitti. bu ülkede yaşayan halkların yabancı olmadığı bir durumdur sürgün ve acısı...
ahmet kaya hain'dir dedigimiz'de "ben bu ülkeyi edirne'den ardahan'a sevdim" sözü hatırlatılıyor.
ama bilmiyorlar ki bu ülkeyi sevmek başka şey, bölmek başka şey.

ahmet kaya'yı dinleyenleri bu konu üzerinde biraz düşünsün artık.
beni türk halkına düşman ettiler diyen rahmetli sanatçı.
Eserlerin, sanatçısının sadece sanatçı kimliği göz önünde bulundurularak dinlenilmesi gerektiği gerçeğini hatırlatan muhteşem sanatçıdır.
bir kürt milliyetçisi karşısında türk bir türk milliyetçisi karşısında kürdüm diyebilen sanatçı.
(bkz: bir veda havası)
pek çok hayranı olan şarkıcı.

bu adam kürt kökenli olmasaydı bu kadar destekçisi olmazdı. net!
onu dinlemek bile başli başina bir sanattır. ölüm güzel şey ayrılık olmasa.
çakalların fotoğraflarını t-shirtlerinin üzerlerine bastıkları çakal.
http://video.google.com/v...2ebg&q=ahmet+kaya+apo
şafak türküsü adlı eseri bu ülkenin * anneleri ve askerleri tarafından çok sevilen sanatçı.
Yaşarken çıkardığı son albünüm kliplerini jetpa ve ihlas holding sponsorluğu ile çeken
, 5 yıldızlı otelde tanıtım yapan, yaşasaydı muhtemelen dönek liberal-solcu olacak şahıstır.
hiçbir zaman şarkıları kadar samimi olmayan kişi. biz apo'yu özledik diyen köpeği zehirlemek belediye ekiplerine yakışırdı, eceliyle öldü. yazık...
ahmet kaya'yı beğenmeyenler, sevmeyenler illaki şarkılarını dinliyordur. bu bir gerçektir. onun siyasi kimliği umrunuzda olmasın o sadece müzik yapıyor bunu bilin yeter arkadaşlar.
vallahi apoyu özledik sözleriyle ilgili gerçekler eşi gülten kayanın sözleriyle isteyen inanır beyler. http://video.ekolay.net/v...poyu-ozledik-dog/4437344/
kim ne derse desin davası için sanat yapan bir sanatçıdır ki bence kendisini yücelten en büyük özelliği de bu bağlılığıdır. sadece müzik yapmak için müzik yapan adam amaçsız insandır ve ahmet kayayı serdar ortaç gibilerden ayıran şey de onun bu vasfıdır.
kendisi sanatçı değildir, şarkıcıdır.
çocukluk yıllarımda sözde kürdistan haritası önünde, "vallahi apoyu özledim" diye nakaratı olan şarkısını duyunca,
bütün kasetlerini kırıp attığım ve bu yaşıma kadar hiç dinlemediğim, insan diyemediğim varlıktır.
yıl olmuş 2012 ;

bu adam hala sol frame'i meşgul edebiliyorsa , büyük sanatçıdır herşeyden önce.
Siyasi görüşü yüzünden hakettiği değeri bulamamış, hatta değerini kaybetmiş olmasına rağmen (bkz: yakarım geceleri) parçası ile hala ağlatan büyük sanatçıdır.
söylediği sözler yüzünden ülkeyi terk etmek zorunda kalan , şimdilerde ise belki 100 katı söz ve eylemin gayet normal karşılandığı zamanı görememiş olan birçok güzel şarkıya imza atmış bir sanatçı.
http://goo.gl/DFK1J

dikkat..

ölürsem, hayatımda istediğim bir tek şey var. asla bu ülkeyi sevmiyor demesinler. asla yani. ben edirneden ardahan'a kadar bu ülkeyi çok sevdim.