bugün

Merak etmediğimdir.

Çünkü baba gibi adamdır.

Çünkü delikanlılığın kitabını yazmıştır.
hakkında yapılan onca şerefsizliğe rağmen, " ben toprakları çok seviyorum " demiştir. adam gibi adamdır.
Çünkü öldü.
Biz çok severiz ölenleri, çok sevilmek isteyen ölmeli.
onu sevenler onun gibi olanlardır. ne şarkıcı ne bestekar ne ses ne nefes...
yusuf hayaloğlu'nın şiirleri olmasaydı hiç bir zaman olmayacak birisidir...

duruşu bile olmayan korkağın tekidir.
kalbe dokunabilen ender seslerden biri olduğu için. ben bayılıyorum onu dinlemeye.
düşüncesi ne olursa olsun sesi çok güzeldi hakkını yemeyelim şimdi.
Çünkü bölücü, çünkü kürt.

Bizimkiler çok sever böylelerini.
"insanlar beni görünce yaşasın türkiye diye bağırıyor sanki biz uzaydan geldik"sözü ile de sevdirmiştir kendini.
Halkin yureğindeki sese kulak verdiği için.. Halkin duygularina tercuman olduğu için..
Olaya politik bakmadan yazıyorum adam güzel söylüyor bu net bir bilgi.
sesi güzel olduğu için olabilir mi acep.

edit: tamam eksilemeyin yalan söylüyorum sesi güzel değil.
söylediği her şarkıda mutlaka kalbine dokunan bir şey oluyor. o duyguyu gizlediği yerden gün yüzüne çıkarıyor. sonra mı? sonrasını kelimelerle anlatamıyorsun işte..
https://www.youtube.com/watch?v=EsRDgsLfGpE
Ostimde 88 de çalıştığım iş yerinde elemanların çalmasıyla tanımış ve ilk anda nefret etmiştim şerefsizden.
Garibana fakire fukaraya varoşlarda sersefil sürünen insanların duygularına hitap ettiği için.

Zenginlik içinde yaşayanlar ne kadar kendilerini parçalarsa parçalasınlar gerçek hayat varoşlarda yaşanıyor.

Ondan dolayı da Boğaziçi Bilkent ODTÜ mezunları dahi keko rap dinleyerek varoşlardaki gerçek savaşı hissedip tadını almaya çalışıyor.

Hayatın sırrı işte üç kuruşa beş köfte yok. En büyük zevkleri en büyük acıları yaşayan insanlar yaşıyor bu kahpe dünyada.
yaşınız yetmiyor aq...

ahmet kaya çıktığında henüz pkk bile yoktu!!! (bkz: ağlama bebek) 1985 de çıktı... pkk 92-93de!
ve ilk çıktığında sadece komunistler bilir ve dinlerdi... sokakta herkes bilmezdi.
80de darbe olmuş...
sene 85 diyorum!!! milletin darbe maphus korkusunu daha yeni yeni attığı zamanlar.

o zamana dek şarkı sözleri ya türkçe poplardaki gibi; amaan dünya zikime, laylay lom... ve arabeks parçalardaki gibi... mına goduumun oruspusu terk ettin gittin beni, allah belanı versin... ben bele kederin aq şeklinde iken
bildiğin sağlam solcu şairlerin şiirlerini besteledi adam.

sözler anlamlıydı... adam gibi şiirlerdi... sözler değişikti... bir nefesti vs.

ha sonradan parayı buldu biraz lumpenleşti... kaynı yazdı kendi besteledi... 2. dönemiydi...ki orkestra değişti, televizyonda program yapıyordu vs.

3. dönemi tekrar kürtçülük üzerinden protest müziğe döndü kendince.

1. dönemin tüm kasetleri vardı bende ama 2. ve 3. dönem bir albümünü almış değilim.

ahmet kayaya sövme şenliklerinde benim aklıma 1. dönemi sövenlerin aklına 3. dönemi apoyu özledik falan geliyor bu yüzden.
iyi şarkıcı idi. zeki müren de iyi şarkıcıydı ikiside tavip edilmez tercihleriyle ama haklarını vereceksin güzel şarkı söylüyor.
iyi şarkıcı idi. zeki müren de iyi şarkıcıydı ikiside tavip edilmez tercihleriyle ama haklarını vereceksin güzel şarkı söylüyor.
Çünkü şarkıları içimize dokunuyor.
Magazinsel yaşamadi lux yatlarda partilerde kaçamaklarda filan bulunmadi.aşk ağirlikli değilde dağdan bayirdan ceza evinden ölümden vs bahsettiği için klasik kalmdi sarkilarindan ondan olabilir.hep ezilenden tavirda aldi tabi oda ayri bir durum.
Mazlumun çok olduğu bir ortamda, isyanı dillendirilen herkes aynı desteği görürdü bence.