1. 1.
  age of empires 2 nin packi.bol ırk ve bol seceneklerle beraber age of empires 2 hatalarının ortadan kaldırılmasıyla oluşturulmuştur..
  zaten serinin en iyisi olan oyunu muhteşem yapmıştır!..
  6 ... seffafbukalemun
 2. 2.
  içinde Türklerin ve Hunların da bulunduğu çok iyi bir strateji oyunu
  3 ... d@rth v@der
 3. 3.
  çılgınlık derecesinde bağımlılık yapan bir oyun. çok şükür üniversite yıllarımda çok iyi oynayamıyordum, bu oyun yüzünden diğer arkadaşlarım gibi ders birakmak zorunda kalmadım. single player oynandığı zaman çok zevk vermez ama multiplayer oynamaya başlandığı zaman psikopat derece de bağımlılık yapar. eve adsl çekmeden önce psikopata bağlamış bir şekilde internet cafeye gidip ordan online oyunuyordum. bu aralar sağlığım açısından bu oyuna ara verme kararı aldım.
  3 ... merakli
 4. 4.
  birçok insanın hayatından günleri çalmış, multiplayer geyikleri her daim tebessümle hatırlanan bana ve eminim ki epeyce fazla kişiye çok güzel şeyler hatırlatan ensemble studios tarafından yapılan microsoft tarafından dağıtılan tüm zamanların en güzel oyunlarından biri. başında harcadığım her ana değdi. "abi yukarıya pala yığmışlar yardıma gelin, biri de halber bassın, allaaah giriyolar laan"...
  5 ... stockton to malone
 5. 5.
  oynanabilirlik ve taktiksel gelişim acısından gelmiş gecmiş en iyi strateji oyunudur. Her belanın bir caresi vardir yeter ki ekomik guc dogru kullanılarak dogru zamanda dogru yerde ve dogru askerle var olunsundur.
  2 ... melankolik
 6. 6.
  hala arkadaşlarla toplanıp oynanabilitesi * olan hayvanî microsoft oyunu. 8 sen önceki bilgisayarımın bile çalıştırabildiği özelliklerde hem de.
  4 ... herostratos
 7. 7.
  dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunu.
  14 -1 ... kutt
 8. 8.
  multiplayer oynandıktan sonraki oyun değerlendirmesinin oyundan daha uzun sürdüğü oyun.
  3 -1 ... extra
 9. 9.
  Satrançla alakasi oldugunu dusundugum, strateji oyunlarinin atasidir. Belli bir seviyeye kadar yukselirsiniz ondan sonrasi oyun okuyabilme ( her iki tarafta uzun vadeli hesaplamalar yaparsa oyun okumaninda cikmaza girdigi olur,satrancta oldugu gibi) ve formda olmanizla ilgili bir durumdur. 15gun oynamadiginiz takdirde expert oyuncularin oyuna donduklerinde cok sey kaybettikleri gorulmustur. Haritaya,oynayan oyuncu sayisina ve irka gore strateji gelistirilir. Turnuvalarindada genel olarak arabia tercih edilir. Hunca-Mongolca-Gothca-Aztekce'nin belli başlı kelimelerini ogrendigim (sevdigim ırklar olmasindan mutevellittir az önceki saydigim irklar,harici japonca-korece-çince-mayaca vs.. dillerede kulak aşinalığı oluşturmuştur.) Bir zamanlar msn gaming zone'dan çılgınlar gibi oynanan;sonra sitenin kapatılmasıyla gamepark adlı sitede her gece fix 1000-1500 oyuncunun çılgınlar gibi oynadigi;ustune bir daha oyun gelmeyen,gelmeyecek müziğiyle fragmanıyle 8yıldır bağımlısı oldugum oyun.
  1 -1 ... krakermisin
 10. 10.
  işi bilen 2 kişi ve oyundan çat pat anlayan 5 kişi oynarsa oyun 8 saat sürebilir! 2-3 ay aralıksız oynarsanız kralı olursunuz. Oyun biter, kritiği bir 8 saat daha sürer. Şüphesiz yapılmış en iyi strateji oyunu.
  3 ... ofkeli kalabalik