entry'ler (447)

ismet müftüoğlu

YTÜ Dans Kulübü'nün Türkiye'nin en iyisi olmasının yegane sebebidir kendileri. Türkiye'de international latin yapmak istiyorsanız ya ismet Müftüoğlu'ndan ders alacaksınız, ya da onun öğrencisinden. Ayrıca uluslararası dans hakemimizdir.

tapfree bird

Emre Deniz'in yaptığı, android market ve app store'da sunulan oyun. Flappy Bird ardından yapılmış en bağımlılık yapıcı ve zor oyun diyebiliriz. "Tap" olayını bitirmiş olması da ayrı bir güzel. Ben şimdilik 75'te kaldım.

aşk

en hesapsız, kitapsız olan. dünsüz, yarınsız. (sen) canını değil, (o) canınını dert eden. iştahsız ama aç değil, yalnız ama tek değil, basit fakat kolay değil. nedensiz, anlamsız, amaçsız. aniden. durup dururken. hiç sırası değilken. stratejilerin, ve önceliğin sıçtığı kısım. kısaca, diğerlerinin bittiği yer. bittiği koku. bittiği an. saat 5. ya yorgan üstünden kaydıysa? ya ayakları üşüyorsa. neyse, eve gireyim, çok ıslandım. hasta olmiyim ki yarın onu görebileyim.

git

modern bir aranje beklediğim, sezen aksu'nun bana kalırsa en melankoli yüklü şarkısı. konserde seyircilerin "git, git, git - me" bağırışları insanı dehşet içinde bırakıyor. tüyler diken diken.

yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsü

ayazağa kampüsünü gördükten sonra beni utandıran kampüs. oturması için bir 10 yıl var bana kalırsa. en başta da çılgın bir ağaçlandırma takviyesine ihtiyacı var. o kadar anlamsız ve ölü alanları var ki, bir kampüs için aklınıza gelen tüm geliştirmeleri kaldırabilecek açlıkta.

sezen aksu

22 yaşındayım. bu yaşta kabulum. gelsin buyursun en güzel şekilde yaşatırım. benim için kainatın en güzeli.

yaşanmamış yıllar

çalmaya başladığı anda direksiyonu tam kırıp, özlediğim yere gidiyorum. onun yanına. yüzyıl geçse de bu şarkı böyle.

otobüste yer vermemek için ölü taklidi yapmak

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=otob%C3%BCste+yer+vermemek+i%C3%A7in+%C3%B6l%C3%BC+taklidi+yapmak
ilginç.

eurovision da puan vermeyen ülkeye savaş açmak

puan vermeyen ülkeleri ya da puan veren ülkeleri heyecanlı arkadaşların dost/düşman ilan etmesinin bir üst versiyonudur.
nükleeri kafasına yemek isteyenler var sanırım. bülent özveren dahi alıştı artık, biz de sindirelim bu durumu artık.

eurovision a katılması dilenen ülkeler

latin ve arap ülkeler.

ajda pekkan

bahçeşehir üniversitesi may fastin son akşamında, hiç yaşından beklenmicek şekilde birbuçuk saat sahnede kalmış ve bu süre içinde hep hareketli şarkılar söyleyerek kondisyonuna hayran bırakmış sanatçı. latin asıllı perküsyonisti de harika bir şov yapmıştır.

aysu baçeoğlu

"asla sevişmem , asla öpüşmem" demecini vermiş ve 2007de albumunun de çıktığını an itibariyle disko kralında öğrendiğimiz insan benzeri.

yaran telefon diyalogları

cebinden cıkarırken yeni aldığı telefonun bir tuşuna basan ben, son arananlar listesinden yakın dostu ararım ve olaylar gelişir. telefonu cıkardığımda bilmediğim bir numarayla baglanmıs olduğumu ve saniye aktığını gördüğüm anda
ben-efendim
o-efendim
ben-kimi aramıştınız pardon
0- ?!!!*
ben-yanlış aramışsınız sanırım ben seffafbukalemun, iyi günler efendim

yaklaşık on saniye sonra numara , ses tanıdık geldiğinde ve bende tüm taşlar oturduğunda telefon çalar

ben- hahahahaa
o-hahahahah
bu kahkahaya dayalı diyalog bir 5 dakika sürdü efendim..

başlıkları alt alta okumak

hayata dair iç burkan detaylar
hayko cepkin

bekaretini kaybeden kızın ilk sözleri

paradokstur. çünkü artık kız değildir.

tek cümle ile aşk

onsuz yapamayacağını hissettiğin anlar bütünüdür. onsuz da olduğunu anlayınca, geçer. sonra "keşke keşkelerim değil iyi kilerim olsaydın" dersin, ağlarsın. geçer. umarım.

caruso

lara fabian yorumu muhteşemdir. özellikle ilk girişi insanı duvardan duvara çarpar.

dibimdeki adanın yunanlıların olması

dibindeki ada bizim değil evet. çünkü hep onlarındı. burası da onlarındı. biz geldik, işgal ettik, yerleştik, bırak da adaları kalsın adamlara ? bu neyin hırsı amına koyim?

eve ilk kez girdiğinde heyecan yaratan şeyler

(bkz: bar rafaeli)

hoşgörü

burdan tüm hoşgörüsüzlere sesleniyorum. ananıza küfrederdim ama dua edin hoşgörülüyüm amına koyim..