1. 1.
  haşhaş bitkisinin kapsüllerinden elde edilen bir sakız.
  4 ... kara
 2. 2.
  takriben %10'u morfin'dir..
  2 ... piano-forte
 3. 3.
  (bkz: afyon un meşhurları)
  2 ... otopsi
 4. 4.
  Olgunlaşmamış haşhaş kapsüllerine yapılan çizintilerden sızan, güçlü bir zehir olmakla birlikte içinde morfin, kodein vb. uyuşturucular bulunan madde.*
  2 ... gothic evil
 5. 5.
  aynı zamanda Kagit katlama sanati.
  1 -1 ... genez
 6. 6.
  türevleri morfin, kodein, metadon ve eroindir.
  1 ... meister writer
 7. 7.
  (bkz: afyon adının afyonkarahisar olarak değiştirilmesi)
  1 ... ditty
 8. 8.
  (bkz: afyonluyum kocadonluyum)*
  2 -1 ... emrah potter
 9. 9.
  ağrı kesici olarak ilk morfin kullanılmıştır. morfin tamamen doğaldır. daha sonra bu hastaların bağımlılık geliştirdiği görülünce, bu hastaların tedavisinde yarı sentetik olan eroin kullanılmıştır. sonra eroinin daha büyük bir bağımlılık unsuru olduğu keşfedilmiştir.

  morfin, eroin ve kodein, afyon türevlerindendir. afyon türevlerine opiate da denir.

  afyon belli dönemde çizilerek akan sütün kurutulmasıyla bu uyuşturucu maddeler elde edilir. daha sonraki evrede de içinden haşhaş çıkarılır, bizim mutfağımızda kullandığımız haşhaş.

  haşhaş, hiç bir uyuşturucu niteliğine sahip değildir.

  bu afyon türevlerinin en etkili kullanımı damardandır, ancak burundan soluyarak, sigarayla karıştırılıp içilerek ya da eritip buharını çekerek de kullanımı vardır.

  damardan alındığı zaman birkaç saniye içinde beyine ulaşır.

  eroin, morfin ve kodeinle kıyaslandığında yarı sentetik olduğu için ve yağda çözünebildiği için tüm hücrelere ve beyine çok daha hızlı ve yüksek mikatrda ulaşır.
  1 ... peride3
 10. 10.
  internet sitesindeki şikayet-istek bölümü çalışmayan belediye. bunun yanında siz yaptığınız şikayetlerin okunmuş olduğunu sanabiliyorsunuz. ayrıca bu şikayetlerinizin durumunu takip etmek için bir link daha konulmuş fakat onun da hiçbir şekilde çalışmadığını gördüğünüzde afyonkarahisar belediyesine ana avrat sövmek durumunda kalıyorsunuz.
  2 -1 ... turkof