bugün

sesinin güzelliği.
öncelikle o muazzam sesi. ömrümü onu dinleyerek geçirebilirim.
ayrıca ; someone like you parçasındaki :

Guess she gave you things I didn’t give to you.

Sanırım sana vermediğimi o vermiştir diye çevirdim.

bana türk kızlarının atarlarını, savunma mekanizmalarını anımsattığı için ayrı bir sempati hissettiğimde doğrudur.
nikah masasını ingilizce söyleyebilmesidir.
benimkisi bir tahmin ama şarkılarının güzel olmasının yanında kıskanılacak bir zayıflığa sahip olmaması kızlar üstünde iyi bir izlenim bırakıyor olabilir.
Herkesin aşk acısı çekmesi olabilir belkide herkesin birilerini özlemesi,birşeyleri hayallerindeki gibi yaşayamaması.Adele'in inanılmaz sesi ve anlamlı sözlerle birleşince sevilmemesi imkansız.
sesi çok hoş.
bir de sanırım barbi bebek gibi değilde her yerde görebileceğimiz bir fiziği olmasından dolayıdır.
(bkz: popüler kültür)
güzellik ölçütleriyle, skandallarla ya da dansla değil de saf müzikle büyük başarı yakalaması, gözlere değil tamamen kalplere ve beyinlere direkt ulaşmış olması önemli sebeplerdendir.

ama belki de en büyük sebep bir çok insanın yaşayıp da anlatamadığı ayrılık acısını kendi kendine vücudundan bir kurşun çıkarır gibi acıyı göze almış bir insan olarak dile getirebilmiş olması. yalan ve sahte bir duygu barındırmamasıdır. insan şarkıları dinlerken bile adele'in yaşadığı acıyı duyabiliyor ve kendi acılarıyla yüz yüze gelebiliyor ki adele bu şarkıları hayata geçirirken nasıl dayanabilmiş inanmak zor.

öyle bir yüz yüze gelmek ki biri sizin karşınıza geçmiş hakkınızdaki tüm gerçekleri acımadan yüzünüze vuruyor gibi bir his. acıtıyor ama içinizi de temizliyor, kendi kendinize esaretten kurtarıyor.
sesinin huzur vermesi ve şarkılarında kendinizi bulabilmeniz.
bir yerde şarkılarının psikolojik olarak insan beynini etkileyen tonlarda olduğunu okumuştum. kullanılan notalar beyinde bazı noktaları harekete geçiriyormuş.
adelet sahibi biri olmasından dolayı olabilir. özellikle afrikada çok sevilen biridir.
terk edilen kızların evlerinde sevgiliye lanet okuması ""ne buldu ise o kara kuru kızda yea?" diyerek çikolata krizine adet olmadan girilmesi kadın cinslerinin ortak özelliğidir.
bunu en iyi dillerinden ve duygulara tercüman olan da adale olmuş.

şaşırmayın.
sesi ve şarkıları ilk koşuldur. sonuçta hatun ses sanatçısı. tabi ki sesle ilgili icraatlarını dikkate alıcaz. ama illa ki fiziki özelliklerini ön plana çıkarmak niyetindeyseniz, bir hatunun tombulken de güzel olabileceğini kanıtlamıştır. sıfır beden sıfır beden nereye kadar kardeşim. biraz gerçekçi olun.gerçek hayata yakın durun.
gülüşünün ablama benzemesi.
ünlü modacıyı bozan kendi tabiri ile "göze değil kulağa hitap" etmesidir.
Sesinin cok guzel olmasi ve sisman bir hatun oldugu icin cogu kizin kiskanclik duymamasidir.
my old friend why are you so shy ?`*
nedense diken diken eder tüyleri..
sanırım işte budur.
o yaşlı görüntüsünün arkasından genç biri çıktığında zaten bir sempati duymaya başlıyorsun, birde şarkılarını dinleyince sevmemek mümkün değil.
şarkıları anlaşılmasa bile -yani anlayamayanlar için konuşuyorum, ben dahil- sesinin güzelliği ve şarkılarının ritmidir.
tombik yanaklı olması.
(bkz: adele mülkün temelidir)*
neden çok sevildiğini anlatmasa da neden ağlattığının bilimsel açıklaması için;

http://www.ntvmsnbc.com/id/25321774/
gerçek bir sanat'çı olması.