bugün

ıslama köftesi ve tarihci76'sıyla ünlü şehir.

ayrıca üç gün sonra türkiye yıldız voleybol şampiyonasına ev sahipliği yapıcak. kısmetse orda olucam.
içerisinde ada satılan memleket. merkez ilçe.
öğrencilik hayatımın 2 senesini çürüttüğüm, her yolu deneyip yine de barınamadığım şehir. insanları çok gariptir, özellikle öğrenciyi potansiyel emük kaynağı olarak gören esnafları, ev sahipleri ile meşhurdur.
'hafız' kelimesinin dillerden düşmediği merkez ilçe.
adapazarılı bir arkadaşıma adapazarının en çok neyi meşhurdur diye sormuştum günün birinde. 17 ağustos gecesi öldüğü binlerce insanı ve geriye kalan yıkıntılarıyla meşhurdur dedi.

yani adapazarı ölen binlerce insanın acısıyla ve yıkıntılarıyla meşhur bir şehrimizdir.
güzelim memleketimdir. şemsiyeli parkıyla , çark mesiresiyle , kent parkıyla , orman parkıyla eş dost gidilebilecek pek güzel yerlere sahiptir. insanları muhafazakar olabilir. ama her şey insanın kendi kalbinde beyninde biter. adapazarı kadına can erkeğe canandır sözlük.
Içinden öyle biri çıkmış ki lahananin hayatına pamuk etkisi yapıyor. Ha bire sevgi zerk ediyor hayat damarlarından. Adapazarı, huzurlu omzun, mest edici kokunun, gece yarısı gulumsemenin ve güzel olan diğer herşeyin memleketi...
Çilli Beyaz memeleri, bahar gelmiş kafkas dağları gibi olan En güzel Çerkez kızlarının yaşadığı yer. çok acayip adamın aklını başından alan boşnak güzelleri de vardır az da olsa.
yavaş söv velet.

beğenmiyosan siktir git.

adapazarı merkez ilçedır. tahtını serdivan' a bırakmaktadır.
Babamın memleketi, benim de oluyor galiba. Bana sıcak gelmişti , yakın Kafkasyadır.Merkezler kafkas milletleri dolu olsa da köyler nogay, kırımlı da barındırır. 1855 Osmanlı - Rus savaşı ve sonrasındaki 93 harbi ile, izmit Sancağına iskan edilen göçmenler aslında bu sehirdedir.
coğunluğun deyimiyle sakarya, eski halini bilenlerin deyimiyle adapazarı hatta daha ketum olanların deyimiyle ada.
çok güzel bir şehirdir. tabi güzellik, orayla ilgili hatıranız ve insan ilişkilerinizle çok ilgilidir.
mesela sapanca dan gölün kıyısından tren geçmesi ve onu izlemek benim için paris, londra new york güzelliklerine değişilmez.
içine mavi naylon serilip dışarı hafifce sarkıtılmış sepetten alınan bir simidi yemek dünyanın en güzel yemeğini yemektir.
sabah çıktığınızda üşüyüp öğlen üzeri atletle gezesinizin gelmesi, güneşin cayır cayır yaktığı bir anda yol kenarından akan küçük derenin yanındaki söğüt gölgesine sığınmak ve ferahlamak resmen zevkin doruklarıdır.
hele ki bir de izmit- yanık arası çalışan thames minibüs e binmek. of off. gene yaşadığımşehirden soğudum.

eski günler hatırına.
Yaşayanları, bu şehirden adabazar ya da ada diye bahseder.
Oranın yerlisi sayılan manavlarda, ailedeki herkesin miras tarla vs konularında birbirleriyle kavgalı olduğu şehir.

Ulan, gireceğimiz 2 metre toprak sonuçta.
görsel
Atatürk ve cumhuriyet düşmanlarının en önemli merkezlerinden.
Atatürk ve cumhuriyet düşmanlarının en önemli merkezlerinden.
atatürkçü insan bulmak çok zordur eminim.
10 Kasım da yani bugün ne yapıldığı nı merak ettiğim yer.
Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi olmayan insanlar şehri.
Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi olmayan insanlar şehri.
atatürk ve cumhuriyet sevgisi olmayan marmara şehri.
öğrenciliğimin geçtiği 5 sene yaşadığım şehrin merkez ilçesi. (bkz: sakarya)
atatürk sevgisi olmadğını 2 gün önce göstedi.
Cumhuriyet değerlerini benimsemeyen şehir.
Sakarya'nın merkez ilçesi deprem görmüştür.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar