bugün

beykoz/kavacık'da acarlar'ın sahip oldugu site. bu villalar 3 şekilde ayrılmıslardır. A tipi olanlar 5 katlı, B tipi olanlar 4 ve C tipleri 3 katlıdır. Kafa dinlemek için idealdir. Gozuktugu kadar uzak değildir. Arabayla ulasım cok kolaydır her yere.
(bkz: acarlar)
yaşlı kesime hitap eden bir sitedir.
içerisinde küçük bir las vegas oluşturulan site.
istanbul'un akciğerleri olarak bilinen ormanları keserek oluşturulmuş, sahibinin karına kar katan yapılar.
benzer şekilde, şaibeli şekilde, bir orman katliyle 'doğan', daha elit, komşu site ise beykoz konaklarıdır.
aslında kanunların sadece ezilen fakir kesimler için geçerli olduğunun açık bir göstergesi.
http://www.acikistihbarat...m/Haberler.asp?haber=6201
yıkım kararı çıkan kent(!) için;
(bkz: acaristanbul)
hürriyet gazetesi yazarı ege cansen tarafından, yıkılmaması gerektiği samimi olarak savunulan kaçak yapılaşma.

savunduğu kritere göre ben de bir çıkarım yaptım. eger bir hırsız çapulcu-pis görünümlüyse hapse atılmalı hatta öldürülmeli ama hırsız güzel giyimli yakışıklı-güzel tipliyse ona ödül verilmeli hapis lafı dahi edilmemelidir.

son söz olarak: çok yaşayasın ege cansen. (300 spartalı filminden bir alıntı)
2007 milletvekili genel seçimleri nde chp nin en yüksek oy aldığı bölge dir.
bulunduğu bölgede tapuları olan tek sitedir.
kimin;ne ye,ne kadar hakki var bilmiyorum.ama bildigim su ki,acarkent tarzi yerler sayesinde,ne kadar devletsiz oldugumuzu görüyorum.padisahimiz rte sagolsun.onu,bunu bosverde,herifler koca orman bakanini yedi ya,sen ona bak...padisahim cok yasa....
Canım ormanın budanıp yerine içinde asansörü falan olan acayip evlerin yapıldığı sitedir.
Hani şimdi depreme uygun değil diye yıkmaya başlayacaklar ya evleri..Buraya da yazıyorum nedense ilk yıkımlar hep gelir seviyesi düşük kesimin oturduğu yerlerden başlanır.
Ama orman katlediyor diye bir siteyi yıkamayız,yıktırmayız üstüne kişiye özel yasa bile çıkarır,duruma uydururuz.Neden?Çünkü oralarda elinde puro ile geh geh dolanan göbekli abiler oturur,öbür tarafta o göbeklilerin bir günde saçtığı para ile bir ay yaşamaya razı olanlar.
Sırf bunun için bile haz etmiyorum bu ve benzeri sitelerden.insanları ötekileştirdiği için,toplumdaki gelir eşitsizliğini bu kadar çok gözümüzün üstüne soktuğu için.
(bkz: acarkent te oturup gezi parkı nda eylem yapmak)