bugün

u17 milli takımımıza 2005'te dünya dördüncülüğünü kazandıran, şu anda çalıştırdığı istanbul büyükşehir belediyeyi 2.lig a'da zirveye çıkartan teknik direktör.
Çok yetenekli oyuncuları gündeme getiren teknik adam. ileride adı daha çok duyulacak.
günümüz futbolunu en iyi oynatan teknik direktorlerden. gençlerle arası çok iyidir ve her çalıştığı yerde başarı kazanmıştır. çağdaş futbol oynatır tek top ve yerden oyunu benimser, şişirme oynamaya tamamen karşıdır sakin futbol oynatır. galatasaray'ın başına gelmesi gereken adamdır. 2. bir fatih dönemi yaşatacaktır bizlere.
bir dönem istanbulspor paf takımını da çalıştıran, kötü kahkasıyla bilinen teknik direktör. arada bir antremanlarda yelek giyer, futbolcuların arasına karışır, hangisi futbolcu hangisi hoca anlamazsınız. tekniği hala iyidir.

istanbulspor paf'tan, galatasaray paf takımına gitmiştir. galatasaray paf takımını şampiyon yaptıktan sonra, ve u 17 takımıyla önemli başarılar elde ettikten sonra, ilk * profesyonel takım tecrübesini istanbul büyükşehir belediye spor ile yaşamış ve burada da takımını süper lige çıkararak, sürekli yükselen bir grafik çizmiştir.
istanbulspor takımında futbol oynayan ve takımını o dönem süper lige taşıyan bir golcüydü. daha sonra futbolu bıraktı ve istanbulspor paf takımı nı çalıştırmaya başaldı, oradan fatih terim gs paf takımı na aldı onu. u-17 milli takımı na yarıdan fazlası gs li olunca milli takımı çalıştırmaya başladı, daha sonra ibb derken sırada gs a takımı olursa kimse şaşırmasın. basamakları böyle sırayla çıkmışken stamford bridge de yakışır hocamıza.
an itibari ile oynattığı futbolla fenerbahçe'yi perişan eden ibb teknik direktörü.
kalli'den sonraki galatasarayımızın teknik direktörü olacaktır. *
galatasaraydan iki defa teklif aldığını kabul etmediğini söylemiştir. gerçi bunlar teknik direktörlük olarak değilmiş. sezon başındaki feldkampın yardımcısı olarak diğerinin ise ne olduğunu söylememiştir.
galatasaray'a gelmesi için gerekli şartlar oluşmuş teknik adam. bekliyoruz.

(bkz: kalli gitsin abdullah avcı gelsin kampanyası)
galatasaray taraftarının canı gönülden kabul edeceği çok yetenekli ve iyi bir insan. ismi zaman zaman resmi olmayan sitelerde geçtikçe heyecanlanıyoruz.
sezon başında yapılması gereken şeyin yani bu adamın galatasaray teknik direktörü olması işinin salak saçma bir seçimle iptal edilmesi, sezonun bitmesine 6 maç kala uygulanmasıyla adamın parlak kariyerini sekteye uğratabilecek bir şekilde takımın başına getirilen genç ve yetenekli teknik adam.
umarım 6 maç sonunda galatasaray şampiyon olamazsa bu değerli adamı harcamazlar, gerçi o tahahhüdü almadan sadece 6 maçlığına geçici bir heves gibi o koltuğa oturacağını da hiç sanmıyorum, bunu yapmayacak kadar kişilikli bir adam olduğunu biliyorum.
hayırlı olsun.
cebinde para vardır inşallah. çünkü fakir fukara futbolculara teknik direktörün cebinden harçlık verdiği bir kulübe gidiyor.
oğuz çetin' in bir zamanlar werner lorant'tan sonra fenerbahçe' ye yaşattığı fiyaskonun aynısını sezonun son 6 maçında galatasaray' a yaşatacak kişidir. ne tesadüftür ki yine alman bir teknik direktörden muzdarip galatasaray'da bugün belediye takımı antrenörlüğünü saymazsak milli takım teknik direktörlüğü yardımcılığından başka bir tecrübesi bulunmayan bir şahıstan medet umulmaktadır. büyük bir ihtimalle fenerbahçeye yenilmemişse* iyidir, kalitelidir mantığıyla ve biraz da fukaralıktan ancak bu isim görev başına getirilebilmiştir. kendisini bir fenerbahçeli olarak merakla izliyoruz ama bir yerde de göz var nizam var be bilader diyoruz.

ayrıca konuyla alakası bakımından;

(bkz: almanlar yenilince biz de yenilmiş sayıldık)
bir fenerbahce'li olarak soyleyebilirim ki; galatasaray'da gayet basarili olacak teknik direktordur kendileri. **

zira altyapida yillarca calismistir; altyapidan gelen futbolculari cok iyi tanimaktadir. hatirlayin del bosque - real madrid birlikteligini. belki del bosque cok iyi bir taktisyen degildi; lakin oyunculari cok iyi tanimakta ve baba gibi yaklasmaktaydi. oyuncularin gozunde bir ilahti. bu iliskiyi en iyi sergio ramos aciklamisti; "onun bizim yuzumuzden uzuldugunu bildigimiz zaman kahroluyoruz."

abdullah avci ise hem galatasarayli gencleri tanimaktadir; altyapiyi bilmektedir. hemde cok iyi bir taktisyendir. galatasaray'in elindeki imkanlara gore en iyi secimdir.

turk teknik direktorlugu adina destek olunmali, arkasinda durulmalidir. zira kendisinde de gerekli potansiyel fazlasiyla vardir. necati ates'i de takima geri kazandiracaktir buyuk ihtimalle; ki bu da yeni bir transfer gibi gorulebilir simdiden. kendisini bekleyen tehlike ise hakan sukur'un oldugu takimda arif erdem'in yardimcisi olmasidir. bunu hakan sukur sindirir mi, kabullenir mi? supheliyim.

hakan sukur galatasaray'da bisey istemezse eger pesinden pek cok kiside istemez, bundan eminim.
çok iyi hocadır ve çok iyi insandır. fenerbahçeli olarak kendisine ancak saygı duyabilirim. ancak takımın başına getirilmesinin zamanlaması hatalıdır. bu sezon kalli olsa da olmasa da yeni hoca getirilmeksizin bitirilmeliydi. zira ne olursa olsun şampiyonluk giderse sorumlusu abdullah avcı olacaktır. hele ki samiyen'de alınacak bir fenerbahçe mağlubiyeti sonrasında yeri tartışılır olabilir. bence 5 hafta beklenmeliydi, bu adamın saygınlığı yok edilmemelidir. çünkü gerçekten değerlidir.
ibbspor yönetiminin rızasını ve gönlünü almadan galatasaray'a gelmesini istemediğimiz teknik adam. işin ucunda galatasaray bile olsa eski kulübünü ortada bırakmamalıdır.
galatasaray kötü sonuçlar alsa da sonuna kadar destekleyeceğim, iyi bir teknik direktörden öte çok iyi bir insan. özellikle feldkamp döneminde bozulan teknik heyet-futbolcu ilişkilerinden sonra ilaç gibi gelecektir.
galatasaray'ın ba$ına geçmemi$, sezon sonuna kadar ibb'nin ba$ında kalmayı tercih etmi$ teknik adam. an itibariyle ntvspor'dan takip edilebilir.
transferi yatan hocadır.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/106078/
gerçek bir galatasaray'lıya yakışanı yapmıştır. takımını yarı yolda bırakmayarak ileride galatasaray'ımızın başına çok yakışacağını göstermiştir.
ilerde bir gün galatasaray'ın başına geçmesi muhtemel teknik direktör, ancak bu ağır yükü sırtlanmadan önce bir süre daha pişmesi gerekmektedir.
karakteri çok kuvvetli kişi. kendine has bir duruşu da vardır ayrıca. nerede ne yapması gerektiğini bilen, oyunu iyi okuyabilen kişidir. ligin bitmesine yaklaşık 6-7 hafta kalırken ligin en önemli takımından teklif alıyorsunuz. bu takımı şampiyon yapıp adınızı yüksek yerlere de pazarlayabilirsiniz. eğer şampiyon olmasanız bile kimse sizi kötülemeyecek, önceki teknik heyete verip veriştirecek. yani hiçbir şekilde siz göte gelmeyeceksiniz. ama bir yandan da 1. ligden süper lige çıkardığınız takımınız var. takımı orta sıralarda tutmayı başarmışsınız. bu sene lige yükselen takımlar arasında en iyisisiniz. takımı bıraksanız da idare edebilecek durumdalar. ama bu abdullah avcı lig bitmeden galatasaray'ın başına gelemeyeceğini belirterek galatasaray'ın teklifini reddediyor. bunu yapmak için hakkaten bir kişiliğe sahip olmanız gerekmektedir. oyuncularınıza verdiğiniz emeklerin göstergesidir bu. onları yarı yolda bırakmamaktadır. keşke öyle bir imkan olsa da seneye galatasaray'ımızın başına gelse. ya da bir yabancı teknik adamın yardımcılığını yapıp bir kaç sene sonra tüm yetkileri eline alsa çünkü bu adam galatasaray kulübüne yakışacak bir adamdır. gerek duruşu, gerek adamlığı gerek ise kişiliği ile. büyüksün.
istanbul buyuksehir belediyespor'la olan sozlesmesini 1 sezon daha uzatmis olan teknik direktor. bana eric gerets'in sozlesme uzatmasini hatirlatti nedense..

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=92414

edit: imla.
2010 dünya kupası elemelerinde milli takımımızın başında olması gereken teknik patron.
beğendiğim ve başarılı olmasını istediğim teknik direktör.

yalnız cümle alemin "ne kadar da ilkeli adam" demesine çok şaşırıyorum. ilkeli olan adam kendisine bir teklif geldiğinde ret edecekse hayır der konuyu kapatır. basın toplantıları düzenleyip bana galatasaray'dan teklif geldi de ben şimdi takımımı yarı yolda bırakıp gidemem de falan da filan da diye yarım saat konuşup prim yapmaz. aramızda kalsın der.
güncel Önemli Başlıklar