1. 1.
  mehmet ali agca tarafindan oldurulen milliyet yayin yonetmeni. katili 12 ocak 2006 itibariyle saliverilmistir.
  3 ... yarteles
 2. 2.
  "Sağcıların solcuları ve solcuların da sağcıları, hem de birbirlerini öldürmeleriyle yetinmeyip şimdi topluluklara karşı hedef gözetmeksizin öldürücü sabotajlara kalkışmalarıyla terörizm yeni bir aşamaya gelmiştir. Amaçları, hükümeti devirmek, rejimi yıkmaktır. istedikleriyse toplumda panik ve umutsuzluk yaratmaktır."
  Abdi ipekçi
  8 -1 ... aabi
 3. 3.
  1929 senesinde istanbul da doğdu. ilköğrenimini gördükten sonra Galatasaray Lisesini bitirdi. Sonra bir müddet Hukuk Fakültesine devam etti. Yeni Sabah, Yeni istanbul ve istanbul Ekspres gibi çeşitli gazetelerde spor muhabiri, sayfa sekreteri ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Ali Naci Karacan'ın çıkardığı Milliyet Gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı.

  Bir müddet sonra da genel yayın müdürü oldu. 1961 senesinden 1 Şubat 1979 tarihine kadar aynı gazetenin başyazarlığını da yürüten Abdi ipekçi, Türkiye Gazeteciler Sendikesi, Türkiye Basın Enstitüsü Başkanlığı, istanbul Gazeteciler Cemiyeti ve Uluslararası Basın Enstitüsünün ikinci başkanlığı, Basın Şeref Divanı genel sekreterliği gibi vazifelerde bulundu. 1 Şubat 1979 gecesi istanbul daki evinin yakınlarında kimliği meçhul kişi ya da kişiler tarafından öldürüldü.

  - alıntı-
  2 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  ölerek kahraman olanlardan sadece biri. yaşayıp eceliyle ölseydi ne ismine semt ne de spor salonu olacaktı.
  (bkz: namın yürüsün)
  -14 ... palta
 5. 5.
  modacı cemil ipekçi ve siyasi ismail cem ile akraba olan ve rahmetli gazeteci
  1 ... captain black
 6. 6.
  (bkz: abdi ipekci spor salonu)
  ... vernon sullivan
 7. 7.
  dündar kılıç kendisi için "delikanlı adamdı.demokrattı. sadece bir iki sohbetimiz var, fazla tanımam" diye MiT'e ifade vermiştir.
  ... maksat muhabbet
 8. 8.
  1929 senesinde istanbul;da doğdu. ilköğrenimini gördükten sonra Galatasaray Lisesini bitirdi. Sonra bir müddet Hukuk Fakültesine devam etti. Yeni Sabah, Yeni istanbul ve istanbul Ekspres gibi çeşitli gazetelerde spor muhabiri, sayfa sekreteri ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Ali Naci Karacan'ın çıkardığı Milliyet Gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Bir müddet sonra da genel yayın müdürü oldu. 1961 senesinden 1 şubat 1979 tarihine kadar aynı gazetenin basyazarlığını da yürüten Abdi ipekçi, Türkiye Gazeteciler Sendikesi, Türkiye Basın Enstitüsü Başkanlığı, istanbul Gazeteciler Cemiyeti ve Uluslararası Basın Enstitüsünün ikinci başkanlığı, Basın seref Divanı genel sekreterliği gibi vazifelerde bulundu. 1 şubat 1979 gecesi istanbul;daki evinin yakınlarında kimliği meçhul kişi ya da kişiler tarafından öldürüldü.

  ESERLER Abdi ipekçi;nin Afrika, ihtilalin içyüzü, Dünyanın Dört Bucağından gibi eserleri vardır.
  ... anil teknik
 9. 9.
  iyi adamıdı yemiye yedirmiye severdi velhasıl yiğit bir adamıdı..
  1 -1 ... kellepaca
 10. 10.
  daha uzun yaşamalıydı.
  1 -1 ... bohemian rhapsody