bugün

8 defans oyuncusu, bir orta saha oyuncu ve bir forvetten oluşan, şu ana kadar hiçbir takımın kullanmadığını düşündüğüm, tamamen defans ağırlıklı formasyon. kaleye adeta etten bir duvar öreceğinden izlemesi gayet keyifli olacaktır.
fenerbahçenin evinde oynadığı maçlarda karşı takımınla skoru 1-1 e getirdiği anlarda genelde güçsüz anadolu takımlarının kullandığı son 20 dakika taktiği
şerefli mağlubiyetler döneminde, milli takımımızın zaman zaman uyguladığı diziliş. günümüzde bu sistemi uygulayan takımlar hala bulunmaktadır;
(bkz: san marino)
(bkz: malta)
oyunu kendi sahasında kabullenmek olacağından,uygulandığında büyük bir ihtimalle gol yenilecek ilginç taktik.
(bkz: fenerbahçe)
(bkz: 10 0 0)
(bkz: global futbol anlayışı)
futbolda yenilmekten kurtulamayan takımların mesela faroe adaları, malta ve bunun gibi futbolu vasat olan ülkelerde bazen uygulanan diziliş sistemi. yanlız bu sistem yenilme ihtimalini daha da çok arttırır.
(bkz: kaleciyi adamdan saymamak)
alo defans hattı.
takımı için herşeyi deneyen güvenspor teknik direktörünün global futbol anlayışının bir parçası.bu takıma 0 0 0 ı denemiş .hiç oyuncusuz 11 kaleci.bir adam 70 cm 11 kişi dizilin ne eder?takımın dinamosu olarak fink'i seçmiş daha ne yapsın.ayrıca o atakan'ın allah belasını versin.10 maçta 107 gol.

futbol 3 ihtimalli bir oyun.yenmek,beraberlik ve mağlubiyet.güvenspor için 2.beraberlik ve mağlubiyet.

http://www.youtube.com/watch?v=pbh7tY2BPCM

(bkz: kime diyorum ben)
(bkz: şahan gökbakar)
2010 da Mourinho nun inter ile nou camp ta barcelona ya 1-0 mağlup olup , tur atlarken kullandığı sıradışı sistem. Kalede cesar , önünde maicon , lucio , samuel , chivu , cambiasso , zanetti , motta , sneijder vardı. Onların önünde eto'o deli gibi pres yapıyordu ve ilerde sadece milito bekliyordu. Yani abartmıyorum hatırlayanlar olacaktır. Aynen böyleydi.
maçın ilerleyen bölümlerinde orta saha ve forvetteki elemanlar da diğer 8'liye katılacaktır. 90 dakika canı sıkılır insanın ileride tek başına.
musluman bir takimin defans oyuncusunun "Allahini seven defansa gelsin" serzenisiyle gerceklesecek durumdur. gelmeyen ortasaha ve forvet te atayizdir...