bugün

Galatasaray'ımızın, kayserispor'u konuk edeceği 19. hafta karşılaşmasıdır. Galatasaray için zor geçecek maçlardan birisi olduğu kesindir. saat 19:00, ali sami yen stadı.
kısmet olursa ali sami yen de izleyeceğim ilk galatasaray maçı olacak. bu maçta zorlu denizli ve kupada sivas engelini aşmış, lincoln'ü iyileşmiş bir galatasaray görmem muhtemeldir.
Cassio Lincoln, milan baros ve servet çetin'in büyük ihtimal ilk 18 kişilik kadroda yer alacağı devamında yeni bir sorun çıkmaz ise ilk 11'de görev yapacakları karşılaşmadır. Defansif bir futbol anlayışı ile sahaya çıkacak kayserispor'a karşı arda turan, cassio lincoln ve milan baros'un mutlaka sahada olması gerekmektedir. Aksi olursa eğer yine az pozisyonlu, mücadele gücü yüksek, alt bitecek bir maç izlenecektir.
maçın hakemi selçuk dereli olacak.
şimdiye kadar evinde oynadığı maçlarda kayserispor a hiç puan kaptırmamış olan galatasaray ın büyük ihtimal ile kazanacağı mücadeledir. bu tabu yıkılırsa şayet açılacak olası başlık ise (bkz: her şeyin bir ilki vardır) olmalıdır.
lincoln kırmızı kart görmüştür.
nonda nın 28. dakikada attığı gol ile galatasaray ın 1-0 önde götürdüğü maç.
28. dakikada nonda ile 1-0 olan mac. gol sonrasi taraftarin nonda icin tezahurati harikaydi.

(bkz: shabani nonda anakonda gibi yardak var onda)
nonda'nın golüyle gs'nin tek farkla önde götürdüğü maç.

edit: manyak mısınız arkadaşım, neden eksiliyorsunuz bunu? tamam benden önce 2 kişi yazmış aynı şeyi de zaten aynı dakikada yazmışız; görmemişim yani. eskiden insan gibi mesaj atılırdı böyle durumlarda...
nonda´ nin cok güzel attigi bir gol var yalniz kartlarin gölgesinde kalmistir. barosun lan götveren bak kafam kaniyor diyerek elini hakemin formasina sürmesine karsilik hakem sadece sariyla yetinmistir, esas bu posizyon kirmizidir. yere düstügünde eline kus boku degse gidip hakeme sürsün bundan sonra oyuncular hocam bak bok var diye.
an itibarı ile stad, oğuz sarvan istifa tezahuratları ile inlemekte...
selçuk dereli'nin galatasaray alehine tutumu ile ilk defa kaşınmadığı maç.
selcuk gol gol gol maci an itibariyle. kayserispor selcuk ile gol ariyor su dakikalarda.
ilk yari itibariyle selcuk' un muthis performansini golle susleyemedigi mac.
an itibari ile ali samiyen stadinda ' haydi selcuk haydi selcuk haydii, tam zamani tam zamani simdi' tezahuratlari duyulan mactir.

haydi selcuk dereli.
selçuk dereli'nin bir forma giyip pas vermediği maç. selçuk doğruyu söyle kaç para aldın? . 10 kişi kalmış canavar. her şeye rağmen maç galatasaray'ın galibiyeti ile sonuçlanacak. üzgünüz selçuk
staddaki gerginliğin buraya da taşındığı maç.. her ne kadar hakem -size göre- desteklediğiniz takımın hakkını da yese çok aşırı tepkiler vermemek gerekir diye düşünüyorum.. soğuk kanlı olmak iyidir her zaman.. selçuk dereli'ye yapılan tezahüratlar neticesinde sahası kapansa galatasaray'ın ne olacak? şampiyonluğa giden bir takımın tafartarının daha sakin olması gerekmekte.. ha diceksin ki ''sana ne lan?'' ben de ''eyvallah abi'' derim.. dayaktan korkarım yani sözlükçü.. *

onun dışında ısrarla ve inatla anlayamadığım bir şekilde galatasaray'ın 3'lü oynadığı maç.. benim elimde böyle bir ortasaha olacak ve o ortasahanın en önemli adamını stoper oynatacağım ha? oldu be ! ya ne işi var mehmet topal'ın sol stoperde diye sormazlar mı adama? sormalılar bence..

shabani nonda'nın attığı şahane golü de es geçemeyeceğim sözlükçü.. o pozisyonda öyle bir kontrol, öyle bir vuruş.. çok kaliteliydi gerçekten..

eksik kalmanın getireceği sıkıntıyla başlayacak ikinci yarıya galatasaray.. ben olsam forvetlerden birini -baros olabilir.. o da çok agresif çünkü- çıkarıp yerine volkan yaman'ı sol beke çeker, mehmet topal'ı da ayhan ve memhet güven'in yanına alır, ileriyi nonda arkasında arda yapardım.. hem top kalır galatasaray'da hem de mücadele yönünden eksik kalmamış olurlar..

naçizane fikrim budur yani..

dayaktan korkan ama yalakalık yapmayan edit: milan baros'un pozisyonu penaltıydı bence..
selçuk dereli' nin yanlış formayla sahaya çıktığı maçtır.
lincoln atılana kadar futbol, şuan ise top oyunu izlenilen maçtır.
selçuk dereli'nin ceza sahası içinde düşmeyi yasakladığını öğrendiğimiz maç. lincoln ilk sartı kart gördüğü pozisyonda bacağına darbe alıyor ama ne hikmetse selçuk dereli aldatmaya yönelik olarak değerlendiriyor. düşmek yasak yani. tekme de yesen ayakta kalacaksın yoksa sarı kart görüyorsun. selçük'ün kitabında böyle yazıyormuş.
selçuk dereli' nin katlettiği maç. galatasaray biraz daha fazla etkileniyor bu durumdan fakat kayseri de payını alıyor bu katliamdan.

2 takımın da penaltısı verilmedi. birincisi lincoln' ün sarı kart yediği pozisyon, ikincisi de ilk yarının sonunda aghahowa' nın pozisyonu. ikisi de net penaltı. ben justin tv' nin bulanık kanallarından görüyorum bunu, herif 3 metre yanındaki olayı göremiyor. valla bravo.

burdan selçuk dereli' ye bir türkü ile seslenmek istiyorum;

selçuk doğruyu söyle
selçuk doğruyu söyle
oğlan mısın sen?
oğlan mısın sen?
kartlarıyla otorite sağlamaya çalışan selçuk dereli'nin damga vurduğu karşılaşmadır.
60. dakikasi itibariyle linderoth' un tekrar galatasaray formasi' na kavustugu mucadele.
hakan balta nın ısınma hareketleri esnasında sakatlandığı maç. yerine mehmet güven sahaya çıkmıştır.
galatasaray' ın bir sonraki maçı olan antalyaspor maçını kaybetmesi için görevlendirilmiş olan selçuk dereli' nin yönettiği maç. görevini en iyi şekilde yapmanın verdiği gururla boynu dik.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar