bugün

yaş ortalamasının düşmesine rağmen hala güzel mekandır..kafa dinlemek içinde idealdir ayrıca...özellikle yaz akşamları in cin top oynarken gidilip köşede rahat rahat takılınabilir...
--spoiler--
"rock" ın nabzının attığı kafeterya.

Bursa'daki 60's cafe , müzik eşliğinde sohbet ve sıcak çay dışında özel gezi ve partiler düzenliyor. Mekanda 1960'ların rock müziğine geniş yer veriliyor.
Duyarlılığı oldukça yüksek olan gençler , Bursa dışında düzenlenen yürüyüş , panel ve organizasyonlara da kafe sahibi Ogün Özdem'in öncülüğünde katılıyor.
--spoiler--

olay gazetesi 22.02.07
olay gazetetesi haberinden sonra rockın damar tıkanıklığı yaşadığını düşünüp atacak nabız mı bulamamış denilesi yer.
her sene 1 yaş daha düşen yaş ortalaması bu sene 14 olmuştur. siyaha boyanan paleler en çok bu kafede bulunmaktadır.
bursalıların kendi kentsel sorunudur.
yakında barışarock 2007 bursa toplantılarının başlayacağı kafe.

ayrıca;

(bkz: bursa dan atmışlar)
son zamanlarda cafenin arka kısmı yani sota olunan yerde hadara hödörö diye yalaşan gençler görünmektedir.
3-4 sene önce gidip de güzel güzel magic the gathering oynadığımız, o zamanlar nispeten daha iyi olan ortamdı. e tayfamız dağılınca bi anlamı da kalmadı tabii ki.
--spoiler--
60s cafe kafe olmanın dışında yaptığı organizasyonlarla dikkat çekmeye devam diyor. müdavimleri için düzenledikleri piknikler, paneller, müzik dinletileri derken, "barışarock" festivalinin bursa temsilcisi olarak yaptığı çalışmalarla da adından söz ettiriyor.
şimdilerde ise çıkardığı dergiyle gençlere ulaşıyor. ülkemizde 1990!lı yıllarda hızla çoğalan fanzin anlayışını benimseyen dergi, kafenin müdavimlerince yazılan yazılardan oluşuyor. 15 günde bir çıkan bursa dan atmışlar adını taşıyan dergi 4.sayısına ulaşmış durumda. içerik olarak müziğin dışında sosyal yaşamı irdeleyen makalelerin de yer aldığı dergide mizahi yaklaşım ağırlık gösteriyor.
--spoiler--

olay gazetesi
bugün 28 yaşlarında bir arkadaş gördüm, an itibariyle yaş ortalaması 28'e fırlamış mekandır.

fakat o öyle yan masada arkadaşlarıyla takılıyodu bizde kendi masamızda takılıyoduk, güzel vakit geçirdik çay içtik sohbet ettik. sanırım etrafındaki masalarda yaşıtlarından karşı cins arayanların ayrılmasıyla daha hoş olmuş mekandır.
pazar sabahı hakkında okuduğum üzücü gazete haberi ile çalışanlarının ve dayının kulaklarını çınlattığım, içerisinde birbirinden güzel insanlar barındıran ve bundan sonra da böyle olmasını dilediğim cafe. yeniden geçmiş olsun.
vatanı için savaş veren insanların, çocuklarının gözü önünde darp edilmeye, meskeninin basılarak eve götürdüğü bir ekmeğini elinden almaya çalışılması ve bunu da vatan savunması olarak gören faşist köpeklerin vatanı kurtarıyoruz adı altında, vatanı cehennem haline getirmesi ve bu faşist başkaldırıştan camı kapısını indirilirek nasibini almış cafedir. *
son faşist saldırılardan sonra, çalışanların ve 60s cafe gençlerinin isteğiyle bayrak asılan; bu saldıraların devamının geleceğini bilerek! zırh kuşanan kafedir.
*

ayrıca dayı, sadece komünisttir. o bayrağı astığında "korkak" olmadığını bilecek kadar!

http://www.radikal.com.tr/index.php?tarih=28/10/2007
kara veletlerin mekanı olması yetmiyormuş gibi, veletleri dışarıya taşırıp, sokağın kara veletlerin sokağı olmasına sebebiyet vermiş cafedir.
pantera walk'tan başka bişey çalmayan rock cafe.
2007de gidip insanlarından dolayı nefes darlığı geçirdiğim cafe. kalabalık ve basık gelmişti.
Uzun zamandır boş olan cafe. Yaz tatili de bitti ama hala ortalama 5 kişiyi geçmez müşteri sayısı. Hatta dayıyı bile görememekteyim bu aralar.
tıpkı mık gibi eski tadı kalmasada hala gidilesi mekandır.
kafe ile aynı adı taşıyan altmışlar isimli aylık bir fanzin de vardır bu kafede. fiyatı 2 tl' dir, değmez.
dayının bırakması ile yeniden hareketlenen, canlanan mekan olmuştur. kapı pencre açılmış, içerisi gün yüzü görmüş.
o değil de ne zaman 60lar -hadi onu geçtim 80lere de razıyım- çalacak merakla bekliyorum. duman, kargo ya da death metal çalıyor. şaka mı bu?
yine el değiştirmiş olan kafe. yaş ortalamasında artış gösteriyor. sigara yasağının gelmesi ve dışarı hücum edilmesiyle, liselilerin kafenin arka tarafını sömürmesi bir olmuştur. müzik olarak yıllardır kimseyi memnun edememiştir. fakat son dönemde 80lere ağırlık verilmesiyle, bir nebze de olsa memnun oluyoruz efendim.
tamamen kapanmıştır.

(bkz: içki satmayan rock bar) *
fesleğen çiçeğini yapıp hediye ettiğim dayının sonsuz hoşgörüsüne sığındığım bursanın en güzel cafesi ünvanına sahip bir mekan idi.
5. sınıf bir pavyon olmuştur artık. şaka yapmıyorum akşam 9' dan sonra önünden geçin görürsünüz. adı da bilmem ne(bilmiyorum gerçekten) türkü evi olmuş.