1. 1.
  bostanlı-tınaztepe adlı güzel naçizane nuhun gemisine benzetilen macar yapımı otobüslere sahip şehrimizin güzel otobüsünün numarası... insanların genelde tıka basa oldugu ,genelde ögrencilerin bindigi ve doldugu zaman yolcu alamadıgı için tekmelenen, finallere ve vizelere çalışdıgı zaman ciddi fayda saglayan otobüs... o yol bi ugraş olmadan çekilmez en güzeli müzik dinlemek dikkat ederseniz herkesin kulagında kulaklık vardır..
  1 ... pink floyd
 2. 2.
  ogrenci yurdunun 5. katındaki bir oda.
  ... kadavra
 3. 3.
  izmir' in en uzun mesafesini giden otobüstür.
  ... bucu
 4. 4.
  bindiğim durak itibari ile hiçbir zaman şöför kabininden öteye gidemediğim otobüstür.*
  ... harlagaten
 5. 5.
  eger karşıyaka'da oturan bi kızdan hoşlanıyorsanız izmir'in o kavuran sıcagını göze alıp sebepsiz yere binebileceginiz otobüs hattı.
  ... genco
 6. 6.
  bostanlı iskele'den karşıyaka, altınyol, yeşildere, şirinyer, buca koop., tınaztepe'ye giden; öğrencilerin zamanla istif olduğu, her türlü maceranın ya$anabileceği otobüs hattı. muazzam bir nüfus yoğunluğuna sahiptir ve kar$ıyaka'da otobüs tamamiyle dolar.
  1 ... la paz
 7. 7.
  hayatımın yarısının geçtiği otobustür.
  sabahları hiç boş görmezsiniz.
  oturmak için tınaztepeden yada bostanlı iskeleden binmek gerekir.
  ... gulsahh
 8. 8.
  Kafa dalgınlığıyla 515 sanıp bindiğim, sonra da uyuyakaldığım, gözümü açıp da denizi gördüğümde la noliyy dediğim otobüsün hat numarası.

  Not: 515 ve 514 apayrı noktalara gider, karıştırmak yazarın kendine yaptığı en büyük zulümlerden birisidir.
  3 -1 ... egelidr
 9. 9.
  dokuz eylül üniversitesi öğrencisi olan ve karşıyaka'da oturan herkesin çektiği çileydi bir zamanlar. bir zamanlar diyorum çünkü sağolsun izban bu çilemizi az da olsa azalttı.
  bu aralar eski otobüsler veriliyor ama. hava yağmurluysa ve 514'e bincekseniz şemsiyenizi almayı unutmayın. Çünkü otobüste de ıslanabilirsiniz. O derece konforludurlar yani(?).
  ... osmanlicabilmeyenkiz
 10. 10.
  daima tıka basa dolu olan, bostanlı iskele-tınaztepe arasında sefer yapan otobüslerin numarasıdır.
  buca'nın o bitmeyen trafiğinde çekilmez.

  514
  ... the bok beyinli