500 metre yol için müşteriden 435 tl alıp olay kaydedilip şikayet edildiğinde " ıh mıh taksimetre bozuk " ayaklarına yatandır. taksimetre bozuksa mantığın ve vicdanın da mı bozuktu . şikayet edilmesen işler yolundaydı ama değil mi !..

görsel
ülkenin en karanlık yüzüdür bu taksiciler.

bunlar kadar şerefsiz adam yoktur.

yemişim suriyelisini, afganını önce ülkemizin ibne taksici milletine bakın.
Denk gelmiyor ki bana bi amına koyayım onun oracıkta.
şimdi buna birileri sahip çıkar ve -bir kereyle bir şey olmaz - derler.
nasıl bir ülke de yaşıyoruz ya rabbim?
500 metre için 435 lira alan taksici, bir araba almak isteyince iki araba parası da kendisi alan devlet-vergi sistemi.

araba 4 teker diyerek insanı da 4 elli (elleri ve diizleri üzerine) yere kapaklandırmışlar, binen binene...
unutmadan; 500 metreye 435 lira alan dolandırıcı sahtekar adam, insan müşterisini arabayla değil de sırtında taşısa bu parayı istemeye utanır.
bu dincilerden kurtulmadıkça insanlığa rahat yok...

not: 65 teleyi nereden kesti acaba!
Takkeli, sakallı ve haram yiyor. Oruç tuttuğu için cennete gideceğine inanıyor.
40 yasina merdiven dayadim bir kez bile su isi layigiyla yapanina denk gelmedim. Alayi orrospu cocugu bunlarin.
Allah kitap lafı ağzından düşmeyen adam sahtekârdır, hırsızdır. Tarih bunun örnekleriyle doludur.

Gerçek müslüman inancını içinde yaşar. Bu durum allahla kul arasındadır.
sikkim'e kadar yolu olabilir.
Bu herif gibi tipler istanbul'da bana da denk gelmişti bir kere.
veren adam mal amk. polis çağıracaktı olay yerine siktirecekti taksiciyi.
fazla para için yolu uzatan taksicidir.
utanmadan taksimetreyi suçlamış. oğlum çocuk bile bilir 400 tl den başlamayacağını.
dünya üzerinde son 30 yılda yaşananlardan çıkaracağım tek bir ders vardır; iyice muhakeme etmeden ve araştırmadan olaylara inanmamak ya da bir bit yeniği aramak gereklidir. Bugün kendi isteğimle cebimden 100 TL yi muhtaç gördüğüm birisine verebilirim. fakat beni enayi yerine koymak anlamına gelen cebimden habersiz 10 TL çekmeye çalışanın da yedi sülalesini sikerim. Aynen bunun gibi, kendi muhakeme kabiliyetim ve araştırmam ile ikna olduğum bir konuya inanır ve özgür irademi kullanırım. fakat birileri beni manipüle edip inandırmak istediği şeyi dayarsa buna tepki gösteririm.

Bu noktada medyanın gücüne, algı manipülasyonuna ve hayatın olağan akışının dışında seyreden bu gibi olaylara biraz kuşkucu yaklaşırım.

haberi izledim, bu haber başlığı ve içeriği olmadan amcayı izletin birine, hacı amcanın doğal bir insan olduğunu söyleyecektir. bence öyledir de. Adam şöför. taksicilik yapanlar bilir. bir taksici yemeğini, primini, durak ücretini, yakıtını vs çıkardıktan sonra kendi yevmiyesini çıkarması için bolca taksimetre fişi doldurması lazımdır.

bu dayı şöför belli. taksimetrede çıkan rakamı müşteriden almak zorunda. aslında bu tür sıradışı bir durumda mal sahibinin aranması ve onun teyidi ile hareket edilmesi gerekirdi, taksicinin tek suçu budur.

yalnız olay ilginç, mağdur olan şahıs mal sahibine ulaşmış direkt. yani durağa filan değil, direkt mal sahibine ulaşmış. taksi şöförü gayet güzel röportaj vermiş. mağdur olup videoları habercilere gönderen şahısın röportajı yok. telefon açmışlar, olayı geçiştirip kapatıyor.

tüm bunlar, kusura bakmayın ama bende olayların pek de anlatıldığı gibi olduğu izlenimi bırakmıyor..
taksi şöforüde sarıklı sakallı bir tip ve röportajda namaz kaçırmadım gibi bir şeyler söylemiş .sonrada islam ümmeti neden böyle diye soruyoruz.
(bkz: gerçekten çok yazık)
Taksicilerin geneli böyle maalesef.