bugün

entry'ler (212)

çin de evlilik yaşı

vikipediye bakmayın, son iki yıl hariç, yılda en az 2 kez çine gidip gelen bir arkadaşınız olarak söylemeliyim ki; Çin çok geniş bir coğrafya.. Türkiye gibi 80 milyonluk nüfusta bile batı ile doğudaki toplumların evlilik yaşları değişirken, 2 milyar nüfusu olan çin için bir genelleme yapmak gerçeklikten uzak olur.

shanghai bölgesi ile Xiamen bölgesi farklı, hong kong çok farklı. daha kırsal kesimlerde 20-25 aralı evlilik olurken, Pekin gibi bölgelerde 29 yaşlarına ve daha da ileri yaşlara sarkabiliyor.

intiharın sebepleri

şuursuzluk ve akli muhakemeyi kaybetmekten başka sebebi yoktur. Çünkü hiç bir insan, hayatı ne kadar çileli ve sıkıntılı da olsa, hayattan vazgeçemez.

kadın külotu giyip poposunu parmaklayan erkek

götünü parmaklama olayını herkesin yaptığını düşünen allahini bulan apateistin "ulen yoksa sadece ben miyim" diye iç sorgusu neticesinde aydınlanmaya başlamasıyla kendinden başka tüm erkekleri şerefsiz diye nitelemesini netice veren olaydır.

tokyo

dünyanın en pahalı şehridir. insanoğlunun, özellikle necib milletimin ömründe en az bir kez gidip görmesi gereken bir yerdir. tokyo dediysek, japonyayı görmek lazım muhakkak. havasını suyunu değil, insanını. disipline yapısı, sosyal ortamı vs.

erkeklerin aynı anda 9 kıza yürumek zorunda olması

maksat sikmekse, o sayı çok eksik.

saçma sapan sözler

(bkz: sarmısak)

erkeğin aldatmaması için kadın ne yapmalı

götüne çip takmalı. başka türlü başedemez. erkek aldatır bu kadar basit. bugün yapmazsa yarın yapar. bu bir genellemedir, istisnalar kaideyi bozmaz. ben aldatmam diyen erkek de uygun ortamı bulamamış ya da götü yemeyen erkektir.

bir güneş kreminin 400 lira olması

https://www.hepsiburada.c...r-100-ml-p-HBCV000007YO29

bi karton herhalde o.. alın 25 lira

türk ebeveynlerinin çocuk eğitimindeki yanlışları

ileride doğacak çocuğunun güzel hayat yaşaması için öğrencilik hayatı boyunca yüzlerce kitapta binlerce bilgiyi ezberleyen bu ebeveynler, çocukları olduğunda onları nasıl eğiteceklerine dair bir kitap bile okumaması.

nihayetinde kendinde eksik gördüğü her imkanı çocuğuna sağlamak suretiyle iyi yetiştirdiğini sanması... ilkokula başlayan çocuğun çantasını sırtına alıp okula götüren baba bunlardan biridir. bir çanta taşıma sorumluluğu bile verilmeyen bir evlattan çok şey beklenir.

ondan sonra çocuk özgüvensiz ve çeşitli kişilik bozukluklarına maruz kalır.

hiçbir yazarın beni sevmemesi

tanısak severiz aslında.

doğru söylüyorsun aslında

düşününce hak veren kadın.

bitcoin

nft yi bir derece anlıyorum, neticede ortada block chain sistemi var ve gerçekten değerli olabilecek metalar var.

fakat kripto paraları tam olarak anlamış değilim hala. tamam kod üretiliyormuş filan... dijital bu ya.. nasada quantum bilgisayarları var, dakkada üretebilirler isteseler... bir gün çok fena sikecekler bu kriptocuları gibi geliyor bana... yüksekten bozanlar ise ponziye baştan girip, kaymak yiyen kesim gibi geliyor.. açıkçası çok detaylı araştırmadım fakat fetva üretmeye gerek yok, şu ana kadar kripto parayı etkileyen unsurlar hakkında mantıklı bir açıklama duymadım.

uykum geldi yav.

altın

ons altının şahlanmasıyla eylüle kadar gramı 1200-1400 TL arası olacak değerli maden. güvenli liman, bırakmayın.

terapi niteliğindeki şeyler

portakal kabuklarını meyve bıçağı ile kare kare doğramak.

can sıkıntısı gidermenin yolları

osbir çekmek.

hikayeyi devam ettir

allahtan ev tek katlı ve balkonun altındaki büfenin yeşil-beyaz gölgeliği vardı da, klas bir salto hareketiyle yere örümcek adam gibi düştüm. sonra sol dizim ve sol elimi yerden kaldırmadan başımı hızla balkona çevirdim, az kaldı boynu incitiyordum... baktım ardımdan bakıyorlar, kaç dedim necati, bunların bakışı bakış değil... kaçmaya başladım ancak içimi o sessiz korku bastı.. meğer

sevgiliye sarılıp uyumak

olmuyor ya, sarılıyorsun, 5dk sonra bi dönesin geliyor... dönsen aybolacak, yorgunsun zaten, yayılıp yatmak en güzeli...

yazarların ihtiyacı olan şey

genel olarak huzur... şu an istanbul anadolu yakasında 2 saat sohbet sonrası sabaha kadar sevişebileceğim bi kız.. evet accuk sarhoşum

hikayeyi devam ettir

eve gittim zile bastım...

hikayeyi devam ettir

olaylar o kadar karmaşıktı ki; hangisini önce hangisini sonra yaptığımı, gerçekten çocuğum olacak mı ? kenan hanımın yanında mı, yoksa ikisi bir oldu beni mi sikiyorlar diye aklımda deli sorular belirdi... ben de stressten osbir çekmeye başladım... sonra bi an düşündüm...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.