bugün

motogp efsanesi valentino rossi'nin yarışlarda seçtiği numero. bugün kendisi son yarışına çıkacak ve umarım motogp yönetimi 46 numarayı onun anısına emekli eder ve hiç bir yarışçının o numara ile yarışmamasını sağlar.
Paladyum'un atom numarası.
türkiye'de gün itibariyle covid 19 yakalanıp ölen hasta sayısı.
ilk görüşte kromozom getirmiştir akla. iyi ki gelmişim..
11. bölümü yine oldukça güzel biten ve bize bir haftayı daha zor geçirtecek dizidir.
Bu dizi olmuş. Umarım bozulmaz , daha da iyi olur.
Bugün rastgele (SPOILER iÇERiR) denk geldiğim dizidir. Dizide olan ve açıklık getirilmeyen şey seneler önce uzunca bir süre araştırdığım, hatta üretebilmek için bir çeşit bitki toplamak istediğim fakat hiçbir zaman gerçekleştir(e)mediğim DMT yani ruh molekülü olarak adlandırılan maddedir. Hatta dizide Erdal Beşikçioğlu ders sahnesinin sonunda "bakalım ruhun molekülü varmıymış?" demesine karşın direk "var, hatta dmt (dimetiltriptamin) adı" cevabını verdim fakat hakkaten dizinin bu madde üzerine kurulu olacağını düşünmemiştim. Bilmeyenler için kısa bilgi; DMT aslında vücutta var olan fakat yalnızca ölüm ve doğum anında epifiz tarafından salgılanan bir hormondur. Genelde "tünelin ucunda ışık gördüm" diye diye dalga geçtiğimiz insanlarda da bu hormonun yaşam anında da salgılandığı tespit edilmiştir. Bunun dışında vodoo ve şaman büyücülerinin de kullandığı bir maddedir. Dizide bu yüzden şaman ayinine gidilmektedir. Halüsinojen olarak yasaklanan fakat diğer halüsinojen maddelerden ziyade bağımlılık ve diğer zararları asgari düzeyde olan (sigara bile daha yüksek bağımlılık yaratır) bu maddenin üretimi, dağıtımı ve satışı yasaktır ve çok ciddi yaptırımları mevcuttur.
Edit: Bu arada 46 deli raporlarının sağ üst köşesine yazılan rakamdır, çoğunuz bilir zaten. Dizinin bu yönde ilerleyeceği bellidir.
Ergen turnusolu. Erdal beşikçioğlu oynuyor diye kafa sikip dururlar artık.
--spoiler--
şaman ayini sahneleri hariç yerli yerinde olmuş.
--spoiler--
inanılmaz kaliteli bir dizi. Aksiyon bir dakika durmuyor. Mantık hataları yok. Umarım zamanında "bende özledim" e yapıldığı gibi geç saatte olduğundan dolayı reytingler bahane edilip kaldırılmaz.
bir dizi.

sıpoylır diye bir şey var amısına koyim çayırda koyun otlatır gibi dalıyorsunuz lan başlığa. nasıl milletin durumu diye girelim dedik pişman ettiniz.

nerdeyse sizin kadar yaşıt sözlükler adamlar hala öğrenemediler amk ya.
Şu an haberdar olduğum dizi.
amirimden böyle güzel dizi beklenirdi zaten.
sabah uyandığımda atın evin içinden geçişini hatırladım noluo lan dedim.
hala etkisinden çıkamadığım mükemmel dizi.
amirim,akbaba döktürüyosunuz.
bu dizi kafamı yaktı şu an. cidden başarılı bir yapım, kadro efsane yine. sağlam zihinle izlenmesi lazım. tutmasa da cd formatında arşivlenecek bir yapım. türk yapım fringe kalitesinde gibi geliyor bana.
46 lisede öğrenci numaramdi.benim gibi deliye de bu yakışmıştı zaten önceden ışığı yakmisim.
Dizi olanına gelecek olursak mükemmeldi,zaten amirimin travmatik rollerde üstüne yok.aklıma grange'in taş meclisi romani geldi,Belki şaman'a dair kafamda en son kalan oydu.seviyorum parapsikolojiyi,Umarım yayından kalkmaz.başarılar amirim.
Türkiye standartlarının çok üstünde bir kurgu, böyle dizilerin sıklaşması dileğiyle.
ilk bölümüyle bile en iyi türk dizisi olma yolundaki dizi. Beklentilerin altında kalmamış kesinlikle. Fazla popüler olur da duyulursa ömrü uzun olmaz yalnız. Şamanizm, uyuşturucu, fıtratla oynama genetik falan. Ters bizimkilere. Yine de alkışlıyorum. Büyüksün erdal abi.
(bkz: ayahuasca)
gerek kurgusu gerek oyuncu kalitesi ile hayran bıraktıran dizidir.
izleyin izlettirin.
Valla benim hoşuma gitti açıkcası hem kısa ve anlaşılır hemde oyuncuların tam bu rollere oturmuş yani olmuş beyler olmuş.
Mukemmel bir dizi olmuş.
Çok fena kafası olan dizidir. Amirimden de başka bişey beklenmezdi
türkiye şartlarında farklı bir konusu var. saati geç ve maalesef sansür var. psikolojik-gerilim türünde erdal beşikçioğlu'nun performansını bekliyoruz.