bugün

hiç değilse iç işleri bakanının istifa etmesi gerekir. en nihayetinde bu ülkenin iç güvenliğini ve asayişini sağlamak onun görevi. ama nerde istifa edecek erdem.
japonlara çok özeniyorum bu konuda.
onların değer yargıları farklı. hatalarını kabullenmesi ve açıklaması zor onlar için. halkın önünde mahçup kalacağına, hatalarını kabul edip istifa ediyorlar. ben bu işi beceremedim diyorlar.
ya bizimkiler "patlamasaydı bomba ne yapalım", "vatandaşın hatası gitmeseydi oraya" şeklinde açıklama yaparlar. inanıyorum o potansiyel var onlarda.
rte çıkıpta, şerefsizlik en güzel olandır dese benden iyi şerefsiz yoktur. diyecek ak partili safsatası.
onursuz insanlardan istifa gibi onurlu bir davranışı bekleyemeyiz ki zaten.
ortalamaya vurulduğunda 10 yılda binlerce kişi öldüğünden haberi olmayan insan beyanı. kaç kişi ölecek daha lan!
bize göre ütopya ülkelerde 3 saat elektirik kesilince o şehrin belediye başkanı istifa ediyor.
en ufak bir yolsuzlukta hükümet düşüyor.

ama burası türkiye canım. istifaya davet ederken mimlenirsin. gün yüzü göremezsin şerefsizim.
zerre şerefi olmayan insan söylemidir.

al burada yazanı iyi oku vicdansız.

görsel
Anayasaya göre Devlet, "Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve
demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve
hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve
sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya
çalışmak"la görevlidir.

siz ferahı, rahatı boşverin insanların temel hakkı olan yaşam hakkını koruyun.
sınır kapısını açıp geleni geçeni içeri alan kim? Hükümet. O zaman sikerler öyle hükümeti.
Sadece 46 kişiden mi ibaret? Yıllardır verdiğimiz şehit ve sivil ölü sayısı sadece 46 mı? Tut ki 46, acaba bu 46 ölü neden var bana kalırsa onu da sorgulamak lazım.
"Ben mi istifa edeyim?'' diye cevaplanması hak olan sorudur. *
ileri olayan bir demokraside böyle bir olay istifayla sonuçlanacaktır.
ne yani, ülkede politikaları yüzünden kan gövdeyi götürürken bir de istifa etmesin mi?
batıdaki patronların emir verdiği için suriye'nin işine karışıyor ve bunda da çuvallıyorsan istifa edeceksin. arakan'a tek kelime etme, ama suriye'de yaşananlar zulüm bıdı bıdı. hırsız olduklarını biliyorduk ama kana susamışlıkları da varmış.

tanım: cevabı evet olan soru cümlesidir.
bilmem etmesin mi, sikeyim öyle dünyayı yeter ulan onlar istifa yandaşlarıda artık bu saldırıdan sonra istifra etsin. Midesiz yaratıklar,şerefsiz pezevenkler, amerikan itleri. Ben sizin gelmişinizi geçmişinizi sikeyim ulan ülkeyi bok ettiniz orospu çocukları.
kaçıncı 46 diye balık hafızalı yurdum insanına sormak gerek. hükümet sevgisi bir türlü bitmeyen fakat birgün bu boklukların onu da bulacağı kişi sorusu. *
laik paranoyakların yeni eğlencesi. kan dan beslenen bir sivrisinek bir de kemocanlar vardır bu ülkede.
bostonda patlama oldu diye abd hükümeti istifa etti mi?
abd de 11 eylül olunca bush istifa etti mi?
rusya da çeçenler 50 kişiyi öldürünce putin istifa etti mi?
yok , şoförler ve otomobilciler odası başkanı istifa etsin.
yok hayır. domalan belediye başkanı istifa etsin hepsi onun suçu. düşünsenize agalar reYhanlı'DA SEN REYHANLI*SIN BÜYÜK DÜŞÜN YAZSIN. ha zamanında avusturya arşükundurası öldürülmüş'te ye gelmişti. daha çok masuun ölmesi için insception. mal-tus da öyle demiyor mu canım. hah sonunda olacağı buydu. http://www.yorumla.net/ko...-bremen-mizikacilari.html

avusturya-macaristan vardı sonra avusturya ile bunlar ayrıldı. sonra bölünerek çoğalıp günümüze kadar geldiler son bölünme yugoslavya olmuştu. zamanla anlarsınız diyeceğim ama sanırım o anı torunlarınız yaşar. böylece götünüz göğe ermiş olur. insanlığı siktiniz amk. hep bir paranoya, hep bi oryantalizm'i yanlış algılayıp ruhsal oryantal figürler sergileme. "dış işleri bakanımız.. suri... hakkınd.." v.s. ile başlayan onlarca haber işitiyoruz bir yılı geçkindir. bu arada doğunun hangi iliydi hatırlayamadım heyrnie-ise gül hah işte orada obama başkan oldu diye 44 kurban kesmişlerdi. şaka gibi ama malesefem bunlar traji komik bağlantılar. gerçi bunun böyle olacağı belliydi.

-peki siz hammmfendi dünya için ne isterdiz? demiş..
+o da balinalar ölmesin istiyorum demiş.

hemen fıkrasına gülünmeyen adam kisvesi altına bürüneyim. şaka la şaka. mesih olmaya gerek yok. göte giren göz kılavuz istemez. hedef 2023 müş öyle diollar inanmışlar. 2003 te horoz olacaiz inşallahül maşalahülla çıkıldı bu yola. 44 kuzu kesildiği o an yüzler gülüyordu fotoğraf karelerinde. işte kuzu oldun mu seçilir ve zikilirsin. hele koyun oldun mu ömür boyu zikilirsiz. kurtlar vadisini hep izleyenlerden duydum sonuna kadar hiç izlemedim ya reklam arası ya zorlama muhabbetlerde göz ilişmesi o kadar. güllü karakteri vardı hah işte o. ne alaka değil mi dedim. ne yani diziye renk mi katıyor diye düşündüm. renk katsa cennet mahallesi olurdu değil mi? ama değildi işte ortadoğunun ortasının kenarında... kullanılma konusunda kendi kendine yetebilen yedi ülkeden biriyiz. bi şeker kız kendi oluyoruz bi şamar oğlan muttalip.
ampulcülerin beyni olmayıpta fikri olduğunu gösteren kanaatimce keyifli istektir .
aziz hemşerim amerika başkanı demişsin demişsinde baya baya yanlış gelmişsin sen , oninlerce kilometre uzakta bir ülkeyi karışıtırırsan değil bomba kıçına uranyum çubuğu soksalarda istifa etmemen normaldir . dinsizliğini ve yaşam biçimini benimsemediğin rus kafirinin yaptığı görüpte kendi hududunu savunma adına moskovayı vurmanda normaldir bu durumda rus başbakanı felanı filanı neden istifa etsin ? yahu adam işini yapmış bölgedeki rus çıkarları için her türlü ahlaksızlığı etmiş eylemiş neden istifa etsin a ampulcu hemşerim ?
sen ahlaklı adamlardan örnekler ver körü körüne makarnanın beyin hücrelerini saldığı glikozu bizlerle paylaşma misal bir japonlar de ne bilim .
46 kişi, 46 aile demek. 46 başka dünya. yok yere.

buna ecel demeye nasıl varıyor diliniz. yapılacak onca şey varken, nasıl hala bombok birşeyin peşinden koşuyorsunuz körü körüne.

eğer bu dünyada tek başınızaysanız, o zaman evet, konuşun. ama yarın sevdiklerinizi böyle bir vahşetin ortasında görürseniz, arkanızda size destek olacak kimseyi bulamayabilirsiniz.

insanın kanını donduran bir durumda bile, hala, neyse ben birşey demiyorum anasını satayım.
açılım sürecini baltalamak için yapmışlar.
yapmışlar da, kim yapmış? ergenekoncular denicek de, dışarıda kimse kalmadı ki? hepsi hapis.
dünyada bu kadar düşmanımız varken savaşmaktan mı korkalım;kayıplarımıza mı üzülelim.hani her türk asker doğardı.unutturanlar utansın.yattığın yerde ayfondan sevgiline mesaj atmayı unutma sakın.
haşa sümmü haşa. daha kotamız var ölebilir bir kaç bin kişi daha sonra belki hani o da belki istifa gündemine girer o da bir kaç dakikalığına hani o da belki. istediğimiz çok mu bilmem ama en azından sırıtarak halkın karşısına geçmesin bakanlar yada düğünlerinin tadının kaçtığını söylemesinler ha bide kendi seçmeni salak yerine koyabilirler ama bizi değil. öyle yayın yasağı felan komik şeyler bunlar. bir tuşla her şeyi öğreniyoruz burada.sonuçta tüm avrupadaki gazetlerde 46 değil 100 ün üstünde yazıyor ölü sayısı. tabi 1000 tane olsa ne değişir ki sanki. iyi uykular türkiyem.
46 milyon ölse yine de istifa etmemesi gereken bir hükümettir.

arkadaş, ben bu kadar çapulcu, nanköööör ve tırt bir topluluğu bir arada görmedim. logosundan anlaşılacağı üzere gezegenimize adeta ikinci bir güneş gibi doğan bir hükümetin kalbini 46 kişi için kırmıyorlar mı, insanların gözünün ne kadar da dönebildiğini görebilmek adına ibretlik. ya bu söylenenleri ciddiye alıp gerçekten çekip gitse, hepimizi öksüz ve yetim gibi bırakıverse ne halt edeceksiniz; "çocuğumu keserim, yeter ki bizi bırakma" mı diyeceksiniz? ne terbiye kalmış ne de akıl...
neo postalcı kavramını gösteren kimselerin şakası.
he yav he. kan üzerinden siyasi çıkar elde etmeye çalışan nankör insancıklar sürüsü, bir terör eyleminde , 11 eylül abd, çeçen saldırılarında rusya, brevik norveç... gibi. halk hükümetin arkasında durur.
ülkemizdede durmaktadır da, sadece hani lağımlarda yaşayan sıçanlar var ya hani he onlar böyle kan üzerinden hükümet düşürmeye çalışmaktadır. efferin onlara ha gayret... belki komedide bir cem yılmaz olabirisiniz.